wees jaar eens goed „heiligman" Een centje hier, een centje daar geef met één geschenk een bandjir van recepten 5 Van de heer C. H. W. van der Ven, secretaris van „De Maandagcent", ont vingen wij een brief, waaraan wij het navolgende ontlenen: Zoals U misschien weet ben ik daar mede begonnen in 1934 op de Holl. Inl. school te Pematang Siantar, Suma tra's Oostkust, aan welke school ik fungeerde als hoofd der school en in directe aanraking kwam met dit lijden aan deze smartelijke ziekte van leerlin gen en oud-leerlingen der school. Later ben ik overgegaan tot de hulpverlening aan de allerarmste longlijders in de wereld, de z.g.n. noodgebieden. Meerdere bijzonderheden aangaande deze strijd voor de schooljeugd zult U kunnen vinden in de nevengaande be scheiden. Thans kom ik met het vriendelijk ver zoek tot U om in uw blad Tong-Tong aandacht te wijden aan een artikel(tje) daarover te schrijven „met een speciale opwekking aan uw lezeressen en lezers een kleine bijdrage te willen verlenen „buiten-schoolverband" in de geest van de hulpverlening van het „Tante Jopie- Fonds" en deze gave te willen storten op postgiro 37 SI 83 t.n.v. de penning meester der Stichting „DE MAAN DAGCENT", Hilversum, Elzenlaan 23; met op de girostrook de vermelding „TANTE JOPIE-FONDS". Liever dan over de Stichting „De Maan dagcent" een artikel te schrijven, publi ceren wij de brief van de heer van der Ven. Ook in Nieuw-Guinea heeft de stichting uitstekend werk verricht en haar menslievend streven verdient zon der enige twijfel ons aller steun. Vele kleintjes maken een grote en zelfs met centjes sadja kunnen bedragen worden verzameld, die het mogelijk maken, steun van betekenis te verlenen. In 1962 werd o.a. voor de bestrijding der tuber culose steun verleend aan Lahore (Pa kistan), Lima (Peru), Santiago (Chili) en Saint Marc (Haiti), naar welke plaatsen zendingen geneesmiddelen werden verscheept tot een waarde van rond 1.500.000 centjes. Kunt U een kleinigheidje missen, denk dan eens aan deze Stichting. Tong- Tong wil het goede voorbeeld geven door storting van een bedrag van 10.- op girorekening 37.81.83. Elks gaaf is aangenaam, die deelt naar dat hij heeft; God rekent niet hoeveel, maar van hoeveel men geeft. Jacobus Revius KALENDERS KALENDERS KALENDERS KAL O 2 O 2 iC o 2 a 2 Q 2 o z O z O z X. O z O z Wij bedoelen met dat geschenk de Tong- Tong Keukenkalender, een weekkalender, die over 52 weken verdeeld, ruim 80 Amerikaanse, Mexicaanse, Franse en last but not least Indische recepten bevat. Lilian Ducelle en Esther Polderman, die dit jaar de recepten uitprobeerden en de selectie voor de kalender maakten, deden hun keuze uit de kookboeken van Tjang en Tjoetjoek. U kunt er zien hoe Tjang met engelengeduld dagenlang deed over het inmaken van ikan kemboong, en U maakt kennis met een .bliksemsnelle" sambel goreng haring, die haar Tjoetjoek hier in Holland leerde maken. Dit is maar een enkel voorbeeld uit deze rijk-gevariëer- de kalender, die door Rogier op originele wjjze werd geïllustreerd. En natuurlijk zult U deze recepten willen bewaren. Daar is op gerekend: bij iedere kalender ontvangt U geheel gratis een handig opbergmapje getiteld: „Van Hemelmodder tot Mixermayonaise", zodat U aan het eind van het jaar, wanneer de kalender öp is, een uniek kookboekje overhoudt. U zult het met ons eens z'yn: in de bandjir van geschenken, die „goedheiligman" Sinjo Klaas ieder jaar over iedereen uitstort, zal dit aparte cadeau direct opvallen. Dat zelfde kan trouwens worden gezegd van de artistieke Bonnet-kalender, waaruit wij op het omslag van dit nummer wederom één van de zeven kleurenplaten laten zien. Straks op de kalender, waarvoor speciaal kunstdrukpapier zal worden gebruikt, zullen de reproducties vanzelf sprekend veel beter tot hun recht komen dan op het omslag van Tong-Tong waarvoor een „mindere" soort papier wordt gebruikt. Jammer genoeg vergt deze kalender door zijn opzet en zijn vele kleuren zoveel tijd, dat hij helaas niet meer op tijd voor Sinterklaas gereed zal komen, echter wèl ruim voor de Kerstdagen. En deze kalender is door zjjn hoge artistieke waarde dan ook een sfeervol kerstgeschenk. Een kerstgeschenk dat beantwoordt aan de speciale verlangens van de Tong-Tong-groep is deze kalender zeker; de dichter/schrijver Willem Brandt zegt van Bonnet: „Zijn werk is uniek als samen vloeiing van oosters en westers artistiek en geestes-leven; koel en gediscipli neerd van observatie en toch vol verborgen magische „oosterse kracht". We hebben nog ruim 2 weken voor Sinterklaas, die zijn zo om en dat niet alleen: de posterijen beginnen het al aardig druk te krijgen, wij zouden U willen aanraden: BESTEL NU, wanneer U deze kalender nog als Sinterklaas- of Kerstcadeau wilt geven. Bij 3 kalenders tegelijk, doet er niet toe welke soort, geven wij 15% korting, bij 2 tegelijk 10% korting op de normale prijzen. Normaal Bij 3 tegelijk Bij 2 tegelijk 6.60 p. st. 5.60 p. st. 5.95 p. st. 6.90 p. st. 5.85 p. st. 6.20 p. st. Knip uit of schrijf over: Keukenkalender Bonnetkalender Beste Tong-Tong-ers, Graag maak ik gebruik van de mogelijkheid om nog 3 kalenders te bestellen met een korting van 15%. Stuur mij: 3 Keukenkalenders 3 Bonnetkalenders a f 5.60 f 16.80*) a 5.85 f 17.55*) Beste Tong-Tong-ers, Graag maak ik gebruik van de mogelijkheid om nog 2 kalenders te bestellen met een korting van 10%. Stuur mij: 1 Keukenkalender af 5.95 1 Bonnetkalenderaf 6.20 O z Totaal: f 12.15 Het bedrag ad. f 12.15 gaat per giro/postwis sel*) naar jullie onderweg. Naam: Adres: Woonplaats: Doorhalen wat niet van toepassing is. N.B. Anders samengestelde bestellingen bijv. 2 Bonnetkalenders en 1 Keukenkalender, of 2 Keukenkalenders en 1 Bonnetkalender, of 2 Keukenkalenders, enz. enz. s.v.p. op een brief kaart aan ons opsturen. KALENDERS KALENDERS KALENDERS KALENDERS KALENDERS KALENDERS KALENDERS Het bedrag ad f 16.80If 17.55*) is per giro/ postwissel*) naar jullie onderweg. Naam: Adres: Woonplaats: Q Z

Tong Tong | 1963 | | pagina 9