m Vliegreis naar Spanje en Autobusreis naar Italië imwi™ ummia »v.ni<w ui TurTi 111fitfv S gy Ziehier dan ons reisprogramma voor het komende jaar. Tot onze grote spijt zijn de voorbereidingen voor de reis naar Indonesië nog niet zo ver gevorderd, dat wij reeds thans een reisprogramma kunnen publiceren. Wij hopen hier echter in januiri op te kunnen terug komen, dus, beste vrienden, nog even geduld. SPANJE Omdat wij op onze eerste publicaties aan gaande zomerreizen naar Spanje zoveel enthou siaste reacties ontvingen, hebben wij overal onze voelhorens uitgestoken en na een serieuze bestudering van alle mogelijkheden zijn wij tot de conclusie gekomen, dat het meest met de wensen van onze lezers in overeenstemming zijnde plan een reis naar het Island in the sun" Mallorca moet zijn. Wij zijn dus diep op dit plan ingegaan en op uitnodiging van het Reisbureau Mallorca zijn de heren Gidding en Dessauvagie enkele dagen naar Mallorca gegaan om ter plaatse de toestand in ogenschouw te nemen. Laten wij beginnen met te zeggen dat dit reisje een groot succes is geweest. Als wij TJ alleen maar even vertellen, dat beide heren nog op 28 november op blote voeten en in een los tropenhemd koffie zat te drinken op het platje van het hotel in een stralende zonne schijn en bij een temperatuur van 24 graden Celsius dan spreekt dit wel boekdelen. Mallorca is inderdaad een eiland dat geduren de de laatste jaren meer en meer in het teken van de belangstelling is komen te staan. Gedu rende het hoogseizoen landen er constant zo'n 150 viegtuigen per dag, die toeristen uit alle delen ter wereld aanvoeren. De hoofdstad Palma is in die dagen dan ook overbevolkt en het verdient dan ook aanbeveling voor een rustig verblijf een plekje te zoeken dat niet in het hart van de stad ligt en toch op gemakke lijke wijze en in korte tijd vanuit het centrum bereikbaar is. Wij zijn er in geslaagd een dergelijk pied-a-terre te vinden dat geheel voor onze groep kan worden gereserveerd. En nu moeten wij ons zelf enkele beperkingen opleggen om niet in een al te groot enthou siasme uit te barsten; het gaat hier n.l. om een complex splinternieuwe en uistekend gemeubi leerde bungalows. De hierbij gepubliceerde foto zal U althans enig idee geven van deze accomodatie. De ligging van dit complex is te C'an Pastilla, een nieuw toeristen centrum dat binnen enkele jaren wellicht ook weer overbevolkt zal zijn, maar thans nog ideaal is. De bugalows liggen op ongeveer 150 meter afstand van het mooiste strand van het eiland. Ter zijde van het com plex wordt thans een nieuw zoetwater sport centrum gebouwd met een waterski-school en zoetwaterzwembad, terwijl achter de bugalows een manege is gevestigd waar, tegen zeer redelijke prijzen rijpaarden gehuurd kunnen worden. Er is een uitstekende autobusdienst naar de stad en naar Arenal die om de 10 minuten loopt. Rijduur naar Palma circa 20 minuten, rijduur naar Arenal ongeveer 10 minuten. De bungalows bestaan uit een ruime zit-eet- kamer, twee- of drie tweepersoons slaap kamers, compleet ingerichte badkamer met warm en koud stromend water, compleet inge richte keuken met 150 liter-ijskast, zonneterras. Zij zijn volledig ingericht met serviesgoed, linnen- en beddegoed, enz., zodat slechts mede genomen dient te worden badhanddoeken voor gebruik aan het strand. Ten behoeve van de gasten is een boodschappendienst ingesteld, waarbij 's-avonds het boodschappenlijstje wordt opgehaald en de volgende morgen de bood schappen thuis worden bezorgd. Desgewenst kan gebruik worden gemaakt van de diensten van een werkster, waarvoor 1.20 per uur wordt berekend. Dit is alles voor diegenen die gaarne hun eigen potje willen koken, waarbij wij nog opmerken dat de prijzen van de normale levensmiddelen iets lager liggen dan in Nederland. Voor diegenen die wel zelf hun boterham metje en koffie willen verzorgen maar geen soesah willen hebben met de hoofdmaaltijd worden maaltijdcoupons verstrekt met een nominale waarde van 55 psts 3-30) waar voor men in diverse restaurants een maaltijd van drie gangen kan bestellen. Uiteraard is dit een sterk gereduceerde prijs. In het enige Indische restaurant op Mallorca (Casa Bambu) kan men Indisch eten met een korting van 10%. Het ligt in de bedoeling vanaf april tot en met september elke week een reis te organi seren. Vertrek vindt plaats vanaf Rotterdam, vliegveld Zestienhoven per Fokker Friendship, het betrouwbare Nederlandse vliegtuig, waar van ook onze Koninklijke familie regelmatig gebruik maakt voor haar buitenlandse reizen. De vliegduur van Rotterdam naar het vlieg veld van Palma bedraagt circa drie en een half uur. Bij aankomst wordt het gezelschap ontvangen door de reisleidster, die voor trans port naar het bungalowcomplex zorg draagt en die U tevens gedurende de gehele duur van uw verblijf met alles gaarne behulpzaam zal zijn. Alleen indien de belangstelling zo groot is, dat een Fokker Friendship te weinig ruimte biedt, zal gebruik worden gemaakt van een DC-7, die dan van Schiphol moet vertrekken. Onder voorwaarde van voldoende deelname en voldoende spreiding over het gehele tijd vak van april tot en met september kunnen wij deze luxe 14-daagse vliegreis naar Mallorca (dus zonder maaltijden) aanbieden voor een prijs van 299.per persoon, met dien ver stande dat voor kinderen tot 2 jaar slechts 25.voor administratiekosten verschuldigd is en voor kinderen van 2 tot 5 jaar 50% van de onkosten, mits in het zelfde toestel een even aantal kinderen van dezelfde leeftijd wordt ver voerd. (Lees verder volgende pag.) U logeert in deze splinternieuwe en uitstekend gemeubileerde bungalows

Tong Tong | 1963 | | pagina 16