Kerstfeest bij PA van der Steur Tweemaal 24 December U KUNT „WINKELEN" BIJ TOllif falTÏ| ZONDER DAT U DE DEUR UIT HOEFT Over Kerstfeest gesproken, herinner ik mij als de dag van gisteren, het Kerstfeest bij Pa van der Steur. Het was altijd een hele gebeurtenis. Ieder kind kreeg een groot pak met van alles erin z.a. 1 soort speelgoed, badzeep, zakdoe ken, snoep enz. We konden dagen voor Kerst al niet slapen. Pa wist zelfs in de malaise- tijd, geld te verzamelen om ons allen toch wat te geven. De jongens kregen dan 2 rode zak doeken, 1 handdoek, 1 stel pyama enz. Nu was het de gewoonte, dat wij, meisjes, de hand doeken en zakdoeken allemaal moesten merken met hun voorletters in kruissteek. Voor onze vrienden maakten we dan hele mooie schaduw- letters, Duitse letters enz. Maar dan moesten we ook voor andere jongens merken, en voor diegene, die ons altijd plaagden, maakten we voor straf heel kleine letters, haast onleesbaar. Tegen die tijd deden de jongens erg lief tegen de meisjes, opdat wij hun bevoorrechtten met mooie letters. Wij zeiden dan tegen elkaar: „Hij alleen lief voor even, straks als hij weer gemeen". Voor onze vijanden maakten wij dus heel kleine letters en naaiden hun pyama- pijpen dicht, of zetten een grote knoop aan de binnenkant van het kruis, met het gevolg, dat als ze vlug hun pyama aan wilden trekken, ze eerst een uur nodig hadden om 't uit te tornen, en de daderes lag op 't kerkhof, s Avonds de 25e dec. waren alle jongens en meisjes netjes in t wit gekleed en leken op engelen (maar niet heus). Er werden Kerst spelen gehouden en gezongen. Alles was even mooi. De versiering en alles. Hoogtepunt van al die dagen was als vele oud-Steurtjes thuis kwamen om bij Pa en Moe Kerst te vieren. We vonden altijd dat ze er zo lief uitzagen, de meisjes en getrouwden. Mooie jurken, kapsels enz. We bewonderden hun altijd en vonden iedereen de mooiste van de allemaalste, en probeerden hun na te doen. Ze, en de man nen ook, bleven altijd eenvoudig. Pa en Moe waren altijd zo gelukkig als ze goed terecht kwamen. Voor hun was zelfs een cadeautje onder de Kerstboom. Ik zal de vele Kerstdagen bij Pa nooit en te nimmer vergeten, omdat we met zovelen wa ren en toch één voelden. Het was altijd een echt Kerstfeest, ook in onze harten en nog lang daarna. Ik zou 't zo graag nog eenmaal meemaken met alle oud-Steurtjes bij elkaar, waar we Pa en Moe en juffrouw Otto in herdenken. (Jufr. Otto is samen met Moe uit Holland gekomen en paste op de jongste kinderen) MEVR. FRANKEN (Vervolg van pag. 23) me de eerste hulp werd verleend in de vorm van een voorlopig onderzoek. De lieverd ging zelfs nog ergens een glas cognac voor me halen. Ik vermoed dat hij het in de naburige pastorie heeft losgepraat! Een Malagase chirurg heeft mij uiterst cons ciëntieus behandeld, maar hij was het wel met me eens toen ik in mijn, toen nog vrij primi tieve, Spaans zei: Para mi no Navidad... Heus elk jaar op de vooravond van Kerstmis raakt er zo iets als een contact los in mijn diepste binnenste... Inmiddels heb ik uit betrouwbare bron ver nomen dat gemeentewerken van de stad Mala ga dadelijk na het ongeluk van de „extranjera" (vreemdelinge) met het herstel van de wegen is begonnen. Het moet in de city nu bijna gevaarloos wandelen zijn... BE TBGtR IN HU VOt KSGt i OOt it IHAttlVWl De Piekerans van een Straatslijper door Tjalie Robin son. Deze pocketuitgave Is de 8ste druk, dat zegt genoeg... Code: ps, Prijs: f 3.50 Njai Dasima door A. Th. Manusama. Een historische ze denroman van Bata via, waarin Njai Dasima het slacht offer van bedrog en misleiding is. Code: nd, Prijs: f 2.50 De schoonste tri omf van de Indo detective door Ucee. Een gezellia speur- verhaal In de Indi sche" wereld van de jaren twintig. Code: id, Prijs: f 2.50 Je-lah-je-rot. Humor uit het oude Indië, de allerbeste verha len en moppen bij een gezameld door de lezers van Tong- Tong. Een boekje vèn U, vóór U. Code: jl, Prijs: f 2.50 De Tijger in het Volksgeloof door J. C. Hazewinkel. De eerste luxe-uit gave, met ruim 250 Dag. en 29 Illustra ties. Een levendige studie van mens tijger en man- eater". Code: tij Prijs: f 4.25 DE INDO-DETECTIVE Speciale aanbieding: samen voor f 4, r s NJAI DASIMA POLSMAAT CM. De TONG-TONG vlag, een sieraad, een symbool van de goede Indische eigenschappen. Kleuren groen, oranje, wit. Met standaard voor op de schoorsteenmantel (co de vl- I) Prijs: f 1.25 Driehoekig, als fiets- of autovlag (code: vl-2). Prijs: f 0,75. Naam: Adres: Woonpl.: (handtekening) Het bedrag ad zal per giro/ postwissel worden overgemaakt (Giro v 6685). Deze magnetische armbanden het nieuwste artikel in de ..Waroeng Tong-Tong" zijn een Japanse vinding en hebben ongeveer dezelfde uitwerking als de ons bekende Akar Bahar armbanden, alleen vele malen sterker. Zes permanent magneten wekken in de pols een magnetisch veld op.Deze banden zijn uitstekend voor diegenen, die last hebben van rheumatiek, verhoogde bloeddruk, slapeloosheid, enz. Links: brede band, voor heren, Code: ma-l; Prijs: f 55.en rechts: zelfde uitvoering, maar smaller voor dames, Code: ma-ll, Prijs: f 55. Beide soorten worden geleverd in speciale doos (zie afb.). Midden: met Rijnstenen, ook voor dames; Code: ma-lll, Prijs: f 30.niet leverbaar in doos. Geef bij de bestelling uw polsomvang in cm. op. Bestelbon in open enveloppe als drukwerk (4 ct. postzegel) opsturen naar Tong-Tong, Prins Mauritslaan 36, Den Haag Pas na ontvangst van de betaling wordt de bestelling verzonden- BESTELBON Beste Tong-Tongers, stuur mij uit jullie waroeng TONG-TONG: (code en aantallen) (totaalbedrag) TONG-TONG balsem, het equivalent van de bekende ,,obat matjan", op initiatief van dokter Rama Polderman in Nederland gefabri ceerd naar oude Indische kruidenrecepten, in wijde kring beproefd en perfect bevonden. Code: ba, Prijs: f 2.50. Een rantang is een onmisbaar attribuut in ieder Indisch huishouden. BIJ Tong-Tong zijn aluminium rantangs ver krijgbaar in 2 maten: met 4 en met 2 pan netjes. Code: R4, Prijs: f 11.50 4- 80 ct porto en R2, Prijs: f 6.50 60 ct. porto 52

Tong Tong | 1963 | | pagina 32