BIORHYTMIEK 9 o 9 o 9 o 9 o 1. Wat is biorhytmiek. Uit het woord „biorhytmiek" kunnen wij het woordje „bio" en „rhytme" afleiden, m.a.w. het rhytmisch verloop van het leven. Alles in de levende natuur, dus ook de mens, leeft en beweegt zich volgens een vastgesteld rhytme. De biorhytmiek is de wetenschap die zich hiermede bezighoudt. Een tiental jaren geleden kwam ik voor het eerst in aanraking met deze wetenschap en na een grondige studie hiervan, werd ik er zodanig door gefascineerd, dat ik mijn leven radicaal wijzigde en het geheel biorhytmisch instelde. De resultaten en de gevolgen waren enorm, o.a. bereikte ik betere en grotere prestaties in werk, beroep en studie. Een verspilling van nutteloze energie was voortaan uitge sloten en onnodige risico's hoefde ik niet meer op te lopen. Om mij ervan te over tuigen dat ik geen onnodige blunders, e.d. zou maken bij het nemen van belangrijke besluiten, transacties, besprekingen, e.a., raadpleeg ik eerst mijn biologische grafiek. Indien deze grafische lijn zich in een nega tieve of kritische periode bevindt, dan stel ik alle belangrijke dingen zoveel mogelijk uit en wacht rustig af totdat deze lijn in de positieve zone loopt. Doordat ik mijn leven biorhytmisch heb ingesteld heb ik mijzelf onnoemelijk veel moeilijkheden, nutteloze arbeid, en verloren energie bespaard. De praktijk heeft bewezen, dat men door het leven biorhytmisch in te stellen, in harmonie leeft met de natuur, zodat er geen conflicten meer kunnen plaats vinden. Om een beter beeld te geven van het begrip „biorhytmisch leven" neem ik het volgend voorbeeld: Wanneer men de padi, of een ander gewas gaat planten in een verkeerd jaargetijde, dan zal hier niet veel van terecht komen, want de gehele natuur is ingesteld op harmonie en regelmaat, en ook wij, de mens als deel van die natuur, hebben ons onvoor waardelijk te schikken naar zijn wetten en gewoonten. Daar valt niet aan te ontkomen en als wij er toch tegen in gaan ontstaat er disharmonie met alle gevolgen van dien. Indien onze biologische curve in de gevaar lijke zone ligt en wij dus op het verkeerde moment iets willen ondernemen of preste ren, is de kans op fouten maken, mislukkin gen, e.d. bijzonder groot. Later zal ik aan de hand van diverse voorbeelden aantonen dat in nagenoeg de meeste gevallen, ongelukken, mislukkingen, ziekten, enz. gebeuren of. aanvangen tijdens de kritische perioden. Aan de hand van een eenvoudige zelf te berekenen grafiek kan men zijn biorhytmische tendenzen bepalen. Reeds in de tijd der oude Grieken kende men het gebruik van de „vrouwelijke" en de „mannelijke" getallen. Later kon de Duitse arts W. Fliesz aan tonen dat deze getallen niet zomaar zijn verzonnen, doch terdege in harmonie staan met de natuur. Bij de uitwerking van zijn biorhytmische grafieken, werkte Fliesz eveneens met het mannelijke getal 23, en het vrouwelijke getal 28. Het ligt uiteraard niet in de bedoeling om dieper in te gaan op de leer der getallen symboliek, en hoe men tenslotte is geko men aan de mannelijke en vrouwelijke getal len 23 en 28. In ieder geval bewezen de latere wiskundigen en biologen de juistheid van deze getallen bij de toepassing der biorhytmiek. De lezer dient slechts te ont houden dat deze getallen de herhalings cyclussen zijn in iemands leven. Bij de bestudering van dit onderwerp moet U zich allereerst afvragen hoe het komt dat de ene dag ons alles mislukt, tegenzit, niettegen staande wij onze krachten en energie aan het werk hebben gegeven, dat alle voor nemens en plannen plotseling tegenlopen zonder dat er een bepaalde oorzaak valt waar te nemen en ineens komen er dan weer dagen dat alles a.h.w. vanzelf gaat, Bergen werk weer verzet worden met een minimum aan energie, de ingewikkeldste problemen worden spelenderwijze opgelost. Velen onder ons zullen hierbij nooit stil gestaan hebben. Men leefde maar op goed geluk er op los. Wanneer U echter van bovenstaande door drongen bent, dan zal tenslotte de vraag naar voren rijzen: „Valt hiertegen niet iets te doen, kunnen wij geen voorzorgen nemen tegen onvoorziene oorzaken, moeilijkheden en nutteloze krachtsverspilling". Mijn ant woord hierop is: JA, leef in overeenstem ming met de natuur, LEEF BIORHYTMISCH. In de loop der laatste tien jaren heeft de praktijk bewezen welk een onschatbare waarde de kennis van de biorhytmiek voor de mens is. In de handel, verkeer, sport prestaties, zowel op het werk als thuis, kortom overal kan men de biorhytmiek toe passen. Zo zijn er vele luchtvaartmaatschappijen die de biorhytmische grafieken van hun perso neel, in het bijzonder van de piloten, bere kenen om zodoende het factor ongeluk tot het uiterste minimum te beperken. Indien de curve van de piloot zich in de negatieve zone bevindt, en in het bijzonder nabij de kritische dagen, dan blijven deze mensen aan de grond. De praktijk heeft uitgemaakt dat nagenoeg alle ongelukken, van welke aard ook, meestal gebeuren tijdens de kri tische dagen of perioden van de betrokkene. 2. De ontwikkeling van deze wetenschap In een dagboek van Goethe, op 26 maart 1780, kunnen wij het volgende lezen: „Ich musz den Zirkel, der sich in mir umdreht, von guten und bösen Tagen nëher bemer ken..." Intuïtief had Goethe de cyclus van goede en slechte dagen ontdekt. Bij ons zelf kunnen wij, evenals Goethe, opmerken dat er perioden zijn dat zowel op kantoor als thuis, het werken stugger en moeilijker gaat dan op andere dagen, dat er dagen zijn dat niets ons lukt en wij fout op fout maken. Vergelijk onze gesteldheid met de eb en vloed van het water; de ene keer stromen ons de krachten toe, zodat wij sterk en opgewassen zijn tegen alles en de andere keer voelen wij hoe a.h.w. onze krachten het lichaam uitstromen. OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO O O Attentie Malangers! 9 q Het Commité Réunie H.B.S.-A.M.S. O (Tavenu) maakt bekend, het plan te O O hebben 2 mei wederom in Den Haag O een réunie tehouden. O O Oud leraren en leerlingen worden o uitgenodigd zich zo spoedig mogelijk O schriftelijk op te geven bij O O mevr. J. de la Croix-Schuylenburch, O O Sportlaan 237 o q te 's-Gravenhage. 9 O O JOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOC Ongewild „dansen" wij mede met het rhyt me van de gehele kosmos. Dit ontdekte een Berlijnse geleerde arts Dr. Wilhelm Fliesz. Door zijn omgang met zijn patiënten kon hij waarnemen, dat er zonder een bepaalde aanwijsbare oorzaak een ziekteverloop plot seling omsloeg, verergerde en gepaard ging met hoge koortsen, of in het tegenover gestelde geval, ineens een grote verbetering intrad. Deze verschijnselen leken in strijd met het normale ziekteverloop. Daar ziekten niets anders zijn dan storin gen in het biologisch evenwicht van de mens, kwam Fliesz tot de slotsom dat der gelijke veranderingen, zowel ten goede als ten kwade, het gevolg waren van het bio logisch rhytme van de patiënt. Dr. Fliesz tekende zijn ervaringen op in zijn boek „De biorhytmische periodenleer", welke later door wiskundigen werden onder zocht en verder uitgewerkt. Men kwam toen tot de conclusie, dat vanaf het moment der geboorte van mens, dier of plant tot aan zijn dood een onveranderlijk rhytme in zijn leven voorkomt, en waarvan niemand kan afwijken. Deze biologische tendenzen kunnen wij het beste vergelijken met de regelmatige afwis seling van eb en vloed, de onveranderlijke volgorde van lente-zomer-herfst-en winter, of de blijvende volgorde van dag en nacht, waarvan nooit afgeweken kan worden. Zo heeft ieder individu zijn eigen persoonlijk rhytme, en hiermede dient hij rekening te houden. Doet hij dit niet dan werkt hij tegen zijn natuur, en er ontstaan conflicten. Bij deze verhandeling over de biorhytmiek zal ik mij begrijpelijkerwijze uitsluitend be palen tot de mens, uiteraard is zij van toe passing op alle levende wezens en dingen in de natuur. Voordat ik verder ga met dit onderwerp moet ik wel vermelden (speciaal voor die gene die er erg argwanend tegenover staan), dat deze leer niets te maken heetf met toekomstvoorspellerij, e.d. Het betreft hier een terdege onderzochte wetenschap, die uw persoonlijke tendenzen en perioden aan geeft, b.v. wanneer het de beste tijd is om iets te ondernemen, wanneer men lichame lijk of geestelijk in de juiste en beste con ditie verkeert voor bepaald werk of presta ties. Zij zal U waarschuwen voor de gevaar lijke en kritische dagen waar de kans op mislukkingen, ongelukken, enz. bijzonder groot is. (Wordt vervolgd) Alle correspondentie over deze rubriek kunt U richten aan: H. M. Lapré, Postbus 409, Den Haag. 19

Tong Tong | 1964 | | pagina 19