INTRANED (v.h. HESTA, CRANS Co.) Literaire prijsvraag en expositie Oosters Kunstbezit TONG-TONG NIEUWJAARSKOEMPOELAN Programma voor de maand februari t t« DJOkJA ARMBANDEN (Mas oekon) MIDO polshorloges Passage- Reis- en Vrachtbureau Den Haag Plein 22 - Telefoon (0 70) 18 42 50 Op 3 januari vond de nu al traditioneel geworden nieuwjaarskoempoelan plaats waarvoor, minder dan het vorig jaar, toch nog ruim zestig leden de kou trotseerden. De nasi koening was weer, voortreffelijk en er heerste de vertrouwde gezellige stem ming, kenmerkend voor de I.K.K. bijeen komsten. In zijn openingstoespraak zei voorzitter Den Hamer dat waar Thomasvaer en Pieter nel dit keer verstek lieten gaan hij hun rol gedeeltelijk wilde overnemen en hij bood de leden de beste wensen voor het nieuwe jaar aan daarbij de hoop uitsprekende dat de stijgende lijn die in de afgelopen periode ge constateerd mocht worden, zich zou conti nueren. Dit jaar, waarin het eerste lustrum zal worden gevierd, zal voor ons een be langrijk jaar zijn, zei de heer Den Hamer, die voorts een overzicht gaf van de plannen voor de lustrumviering. Eerstens de literaire prijsvraag, die werd uitgeschreven, dan de Tentoonstelling Oosters Kunstbezit van In dische Nederlanders, die met de medewer king van het Haags Gemeentemuseum hope lijk in het najaar gehouden zal worden, en voorts de viering van het lustrum op 8 mei a.s. met een gevarieerde avond in het ge bouw „Op gouden wieken". De voordrachtkunstenares Diet Bouwknecht bracht vervolgens enkele voordrachten, De beklemmende sfeer die zij in een knappe vertolking van Somerset Maugham's: „Vóór het tuinfeest" wist op te roepen hield de toehoorders met toenemende spanning in haar ban. Daarna volgde „Het zilver mannetje" van Henriëtte van Eyk, de wrange humor waarvan mevrouw Bouwknecht op pakkende wijze wist te brengen. Het dank bare applaus van de aanwezigen werd beloond met een toegift in de vorm van een schetsje van Annie M. G. Schmidt, dat eveneens zeer werd gewaardeerd. Voorzitter Den Hamer kon dan ook in zijn slotwoord memoreren, dat men weer op een zeer geslaagde avond kon terugzien. ADINA Mogen wij hier de lezers van Tong-Tong nog even herinneren aan onze twee lustrum manifestaties in dit jaar. De eerste is de literaire prijsvraag betref fende „Indische (jeugd)herinneringen", die op 1 april sluit. Verschillende artikelen in Tong-Tong leve ren ons het bewijs, dat in onze groep lite raire talenten schuilen, die zeker in aan merking komen om aan deze lustrum prijsvraag deel te nemen. Men weet: wij stellen geen prijs op „mooischrijverij", dat is voor deelname aan deze prijsvraag niet nodig. Het zou verheugend zijn als straks de jury uit een bevredigend aantal bijdragen een keuze zou kunnen doen en de Indische Nederlanders daarmee opnieuw het bewijs leveren dat ook onder hen bijzondere literaire talenten gevonden worden. Aan deze prijsvraag is verbonden een eerste prijs van ƒ150,en een tweede van 100,—. De beslissing der jury zal worden bekend gemaakt tijdens de lustrumviering in begin mei 1964. De inzenders gelieven hun bijdragen te sturen aan Dr. R. H. van Gulik, Tenhoven- straat 88 te 's-Gravenhage in 2 gesloten enveloppen. De ene enveloppe bevat dan de bijdrage met vermelding van een bepaalde motto; in de tweede worden motto, naam en adres van de inzender duidelijk vermeld. Onze tweede manifestatie is de tentoon stelling „Oosters Kunstbezit van Indische Nederlanders" in het Haagse Gemeente- Museum. Wij zijn reeds in het bezit van een aardige lijst van „reflectanten", die hun medewerking aan deze expositie hebben toegezegd en onze eerste bezoeken hebben reeds een mooie collectie oosterse kunst voorwerpen opgeleverd. Maar deze kring van medewerkenden kan o.i. nog worden uitgebreid. Mogen wij dus andermaal een beroep doen op hen, die in het bezit zijn van oosterse kunstobjecten van goede kwa liteit, om hun adres aan ons door te geven (p.a. E. den Hamer, Willem de Zwijgerlaan 24 B, Den Haag, Tel. 55 89 28). Bij voorbaat hartelijk dank. Laat onze Indische groep ook met deze kunst-expositie goed voor de dag komen; daar kunnen wij eer mee inleggen. 1Op zaterdag 8 februari zal, bij voldoende deelname, een interessante excursie worden gemaakt naar Amsterdam ter bezichtiging van: a het Museum voor Aziatische Kunst (in het Rijksmuseum) en b de tentoonstelling „Wonen in de Wijde Wereld" in het Insituut voor de Tropen, georganiseerd door de Stichting Cultuur geschiedenis van de Nederlanders Overzee. 2. Op donderdag 13 februari (20 uur) houdt de heer J. Couperus (neef van de auteur) in het gebouw Prins Mauritslaan 36 een cause rie over „De „Student" Louis Couperus", zulks aan de hand van brieven en andere familie-gegevens, waarmede tevens een milieu-schildering wordt gegeven. Na deze causerie volgt een voordracht door Nel Oosthout van Couperus' Arabesk „Het verbeelde leven". 3. Op donderdag 20 februari om 20 uur zal in de aula van het Gemeente Museum de filmavond plaatsvinden, waarop twee door de Chinese Ambassade beschikbaar gestel de kulturele films zullen worden vertoond, n.l. 1. Pen-ching (Chinese miniatuur-landschap pen) 2. Opening van het graf van de Ming- Keizer (een archeologisch verslag) De heer Robert van Gulik zal deze films inleiden. I.K.K.-leden hebben vrije toegang op ver toon van hun lidmaatschapskaart. Vlamingstr. 5 - Den Haag - Tel. 11.66.77 22 kt gouden Reisadviseurs voor zowel Individuele als groepsreizen per vliegtuig, schip, trein en autobus. Speciaal voor: Intercontinentale reizen - Emigratie - Bezoekreizen naar kinderen overzee - Vakantiereizen. Inlchtingen over passagetarieven, visum- bepalingen, visumaanvragen etc. worden U gaarne en gratis verstrekt door ons kantoor te I 24

Tong Tong | 1964 | | pagina 24