Draag weer eens een sarong! KLEINE WEETJES VOOR DE VROUW Als U een duur modeblad openslaat en 0 ziet dames in lange japonnen, dan kijkt U wel, maar geen haar op uw hoofd denkt eraan zo'n gewaad na te maken of te kopen, waar of niet? En dat is verder zo met alle extréme snufjes die de mode lanceert. Het duurt wel even voor we „eraan" gaan. Zo was het met mij tenminste toen ik nog in Nederland zat. Amerika is het land van de realiteit; wat men ziet wil men hebben en dragen, direct, geen gezeur. Ik heb eens geschreven dat ik de mode hier achter vond, dat is niet helemaal waar. Men draagt waar men zin in heeft en men verkoopt het ook. Gebeurt niet dat je b.v. nergens meer een groen truitje kunt kopen omdat groen niet meer in de mode is. Ik heb de pijnlijke her innering van snibbige verkoopsters in de Kalverstraat die me gewoon de winkel uit joegen omdat ik de moed had naar ge streept linnen te vragen: „Hoe komt U erbij, weet U niet dat stippen de mode is?" Als ik U zou meenemen naar de Wilshire boulevard in Hollywood of South Lake in Pasadena, dan zoudt U zich met gemak in een shopping center in Parijs, Milaan of Brussel kunnen wanen. Ik bedoel dan alleen wat de damesmode betreft. Wanneer Mare Bohan lage decolleté's voorschrijft zijn ze hier een week later te krijgen, decreteert Norman Hartnell bont aan de hals dan vindt U duizenden creaties met bont. Daarnaast bestaan er honderden Amerikaanse ont werpers die voor de Europese niet onder doen en die naar mijn smaak meer idee hebben van wat de vrouw werkelijk goed staat. Een van die sublieme ideeën is de lange huisrok, zoals U op het plaatje hier ziet. Waarom dragen we die eigenlijk niet? Voor al in Holland? Heerlijk warm, gemakkelijk zittend en beslist eleganter dan een lange broek die voor gezette dames en oudere dames altijd een nogal hachelijke onder neming is. Tenzij het U werkelijk niets meer kan schelen hoe U erbij loopt! Ik ben een fervent aanhangster van de lange rok. Een mooie soepele stof voor „net" als je gasten krijgt, een warme, stemmige wollen stof voor „gewoon". Draag daarop een truitje in passende kleur, een fijne organza blouse met lange mouwen of iets van witte of zwarte kant; de juiste combinatie van rok en blouse maakt het geheel tot een élegante creatie, en wie beter dan wij zou den die goede combinatie aan kunnen voe- Ui[llllilllllllllllll!jll!lll!lll!![||||[!l!lll!l!!i!ll!ll!llllt[![|[[[[|||lllllllllll!l!l|j||[[||l[|||l!lliill!lllj|ll!ll!![ll![[[!l[|[[ M. A. C. BAUMGARTEN Mode-ontwerpster coupeuse (Dipl. Kon. Acad. v. Beeld. Kunsten) geeft m.i.v. 1 april KNIP- en NAAILESSEN (snelmethode) j Dag- en avondcursus f 3,50 p. u (met een opzegtermijn van een maand) Zwarteweg 24 - Den Haag-Tel. 112738 1 illlllll!lll!lll!lllllni!lllll|[llll|!lllllllllllllllllllllllli;il!llllll!ll!!!llllilllll!lllllll[|[|[llllli:il!l!llllllllll|lll|!l!f len, omdat wij de sarong en kabaja kennen? Ik kreeg kortgeleden een leuk briefje van Gerda Ondang, een van onze actieve Ame rican Tong-Tong abonnees waarin ze me enthousiast haar vinding vertelde. „Ik heb een goedkope lap gekocht. Op het eerste gezicht helemaal niet mooi, rode, rose en groene strepen met een motief van zwarte bamboetakken. Eerst wist ik niet wat ik er mee zou doen en kwam ineens op het idee van een huisrok, zo'n lange je weet wel. Ik scheurde de lap op pl.m. anderhalve meter af en naaide die dicht zodat ik een sarong kreeg. De breedte van de stof werd de lengte van de sarong, je weet ik ben nogal lang. Ik draai de lap strak om mijn middel, net een sarong dus, met een brede overslag; verder een lange reep als sjerp die de sarong vasthoudt en klaar is kees. Ik draag er een zelfgebreid rose truitje op en ik ben modieus en makkelijk gekleed. Moest het iemand vertellen en jij bent de beste." Dat beste verdien ik omdat Gerda weet dat ik alle snufjes niet voor mezelf houd. Ik hoop dat U er wat aan heeft. Weet U welke stof ideaal is voor zo'n home-made warme sarong? Jersey. Op uitverkopen krijgt U vaak flinke lappen voor een krats. Moeilijk naaien, maar voor zo'n rok prettig rekbaar en dus altijd passend. En als U ooit genoeg hebt van de sarong-rok dan hoeft U alleen de naad uit te halen en U heeft weer een rechte lap voor een jurk! LILIAN DUCELLE Ik geloof dat ik het al eens in Myana ge zegd heb, het was een tip van Lydia van Minos. Over uien snijden en oelek zonder tranende ogen. Gewoon plankje of tjobek op de voorste brander van uw gasfornuis houden en de achterste laten branden zolang U met snij den of oeleken bezig bent. De brander waarop U uw plankje of tjobek zet niet aan natuurlijk. Tanggoeng, U zult geen traan laten al moet U 100 uien radjang! (De warmte verbrandt namelijk de scherpe uienlucht). Nog wat: heeft U meer radijsjes gekocht dan U in één keer opkunt. Bewaar ze niet zomaar, vooral niet als U ze al van het groen ontdaan heeft. Ze worden dan met een „lem" en gerimpeld. Ik zet de mijne in een kommetje met water in de ijskast. Na 'n week zijn ze dan nog knappend en lekker. (Uw ijskast is natuurlijk de vliegenkast op het balcon, dat is ook goed, het gaat er om dat het water waarin de radijsjes liggen ijskoud blijft). Een wijdvallende huisrok die U misschien iets te gala-achtig zal aandoen in uw huiskamer. U kunt haar dus ook nauwer maken of zoals gesuggereerd wordt: strak en met een overslag. 14

Tong Tong | 1964 | | pagina 14