Een psychodiagnost geeft advies Geachte lezers, Nog steeds ontvang ik van trouwe lezers het verzoek om toch ook een astrologische rubriek voor Tong-Tong te verzorgen. Ik moet hen echter hierin teleurstellen, daar ik nog steeds niet het positief nut ervan inzie. Slechts een persoonlijke geboorte of progressieve horoscoop is m.i. voldoen de verantwoord en kan dan ook waarde volle gegevens verstrekken aan de betrok kene. Hebt U wel eens opgelet dat een astrolo gische rubriek, van welk blad dan ook, nimmer concrete feiten naar voren brengt? Veel wordt er aan de eigen fantasie van de lezers overgelaten. Wenst U werkelijk het een en ander te weten, aangaande toe komstige mogelijkheden, gebeurtenissen, karakteraanleg, e.d., dan zult U het beste doen om een persoonlijke geboorte of progressieve horoscoop aan te vragen. N.a.v. mijn eerste verhandeling over de „biorhytmiek" mocht ik zeer vele reacties ontvangen. Jammer genoeg kreeg ik van de redactie de toezegging dat mijn rubriek, wegens plaatsgebrek, in het vervolg slechts één maal per maand geplaatst kan worden. Hierdoor ben ik genoodzaakt geweest om de verhandeling hierover drastisch te wij zigen en in te korten. Zij, die toch meer wensen te weten over deze wetenschap kunnen zich met mij in verbinding stellen, daar er binnenkort een schriftelijke cursus hierover gereed komt. Oorspronkelijk had ik gedacht om een gestencilde verhandeling over de biorhytmiek uit te geven, doch bij nader inzien leek mij een korte cursus hier over veel geschikter daar ik dieper en uitge breider hierop kan ingaan. VRAGENRUBRIEK (Deze rubriek staat open voor allen die vragen of problemen hebben op het gebied der grens- en geheimwetenschappen, para psychologie, enz.). Heer A. te Groningen schrijft: Uw korte verhandeling over de getallenleer en sym boliek heeft mijn belangstelling hierover dermate opgewekt, dat ik U verzoek (en wellicht ook namens vele andere lezers) om nog het een en ander over deze boeiende leer naar voren te brengen. Natuurlijk zal ik gaarne aan uw verzoek voldoen, in zoverre de plaats het toelaat. De getallenleer is een onderdeel van mys tieke en occulte leringen (occult betekent hier: geheim). Om tot verantwoorde uitspra ken te komen, moet men met deze leer volkomen op de hoogte zijn en dit vereist begrijpelijker wijze een grondige studie, die gepaard dient te gaan met een heldere en zuivere intuïtie. Zoals met vele van dergelijke occult-mystie- ke wetenschappen 't geval is, zal deze getal lenleer zeer waarschijnlijk van Egyptische oorsprong zijn. In een tempel van Delphi staat gegrift: getallen vormen de wetten van het universum. Veel later kwamen vele Griekse filosofen tot de volgende uitspraak: Alles bestaat uit getallen, en niets is te bereiken zonder het getal. Plato zei o.a.: „Filosofie zonder getal is onmogelijk". Het fundamentele principe van de kennis der getallen is: Trilling is leven, en leven is getal in werking (met het woordje trilling wordt hier de rhytmische bewegingen der atomen in het heelal bedoeld; dezelfde beweging die elektriciteit, geluid of kleur voortbrengt). Een bepaald nummer (of getal) is de organi satie van trillingen, zoals muziek de organi satie is van het geluid, of zoals een speech de organisatie is van woorden. Zo kwam men tot de ontdekking dat er een nauwkeurige overeenkomst bestaat tussen de letters van ons alfabet en bepaalde getallen. Een lettercombinatie of een naam kan dus overeenstemmen met getallen dio een harmonische of disharmonische vibratie kunnen pwekken en een grote invloed uitoefenen op onze ziel of onderbewustzijn. Het is nu begrijoelijk dat een onharmonische vibratie van klanken, negatief, ja zelfs totaal vernietigend kan werken op iemands per soonlijkheid en omgekeerd zal een harmo nische vibratie van klanken iemand veel goed doen. Zo kan dus een verkeerd gekozen doop naam een rem zijn voor iemands geluk, evolutie, gezondheid, enz., en de drager er van kan er bijzonder onder lijden. Een doopnaamsverandering zal dan in vele ge vallen zeer heilzaam werken. In de geschie denis kan men vaak dergelijke (doop)naams veranderingen tegenkomen. Dit gebeurt niet uit een loutere gril, doch wis en zeker wei- overdacht. Dat de geboortedatum ook een grote rol speelt bij het kiezen van een juiste naam behoeft verder geen betoog. ADVIEZENRUBRIEK (Lezers kunnen onder deze rubriek vragen aangaande persoonlijke problemen, moei lijkheden, enz. aan mij voorleggen. Voor een schriftelijke behandeling een postzegel bijsluiten. Een vrijwillige bijdrage, tot ten hoogste 2,50 kunt U voor deze rubriek bijsluiten). Een familie uit Zwolle schrijft: Ons zoontje (bijna drie jaar) is altijd erg schuw geweest. Vooral wanneer er vreemden komen, dan kan deze schuwheid vaak overslaan in grote angst en paniek. Verder is hij volkomen normaal. Wat wij ook getracht hebben om hem van deze kwaal af te krijgen, niets heeft geholpen. Wat kunt U ons adviseren? Beste familie, kinderen leven niet alleen van melk en voedsel. Uw zoontje zal een psy chisch tekort hebben. Natuurlijk verwijt ik U niets, immers U deed reeds al het moge lijke en ik twijfel geen ogenblik aan uw liefde t.o.z. van uw kind. Maar wordt deze liefde wel op de juiste manier gegeven? Ga eens bij Uzelf na of er b.v. door drukte, beslommeringen, de vluchtigheid van de huidige levenswijze, enz. niet een manke ment is ontstaan in de wijze waarop U uw liefde aan het kind overdraagt. Geen twee mensen op de wereld zijn aan elkaar gelijk. Zo kan er ook nimmer een vaste regel gegeven worden hoe men een kind het beste kan benaderen. U zult uw intuïtie moeten laten meespreken. Dan pas kunt U een brug slaan van uw zoontje naar de buitenwereld, een brug van liefde. BIORHYTMIEK (Vervolg van een verhandeling over „levens- rhytmen", zie Tong-Tong 30-1-'64). Men is dus tot de conclusie gekomen van de „tijdmaten" 23 en 28; het mannelijk getal 23 en het vrouwelijk getal 28, welke in feite afgeronde sleutelgetallen zijn. Volgens de leer van Pytagoras kent men de z.g. „be vriende" getallen. Dat zijn getallen waarvan de som der delen van een getal gelijk is aan het andere getal, b.v.: 220:1 +2 4 5+ 10 11 20 22 44 55 110 284 284 1 2 4 71 142 220 De getallen 220 en 284 zijn „bevriende" getallen. Biorhytmiek werkt o.a. met derge lijke „bevriende" getallen. Daarbij heeft men vastgesteld dat op de wenteling van de zon berustende minima en maxima der zonnevlekkenperiode, 5,7 jaren, bedragen. De aardmagnetische verschijnin gen staan met deze zonnevlekkenperioden in oorzakelijke samenhang. Doch ook in het menselijk leven speelt deze 5,7 jaar (om precies te zijn 5,7115766209298...) een grote rol. 5,7 x 4 22,8 geeft ons dus het getal 23, en 5,7 x 5 28,5 geeft het getal 28. Deze getallen zijn de intervallen van het mense lijke animale en vegetatieve leven. Zowel de mannelijke periode van 23 dagen, als de vrouwelijke periode van 28 dagen lopen in het menselijk lichaam naast elkaar. Gedurende ons hele leven lopen deze twee krachten, welke men in grafische lijnen kan vastleggen, ononderbroken en in be paalde standen of combinaties en beïnvloe den zij ons op ingrijpende wijze Zo kent men b.v. de diepte-perioden, d.i. wanneer de lijn zich in de negatieve fase bevindt, wan neer de grafische lijnen zich in de posi tieve fase bevind spreekt men van hoogte perioden. Het zal nu voor een ieder wel voldoende begrijpelijk zijn, wanneer de grafische lijnen zich in de diepte-fase bevinden, iemand veel zwakker, zowel lichamelijk als geeste lijk, zal zijn, en dien tengevolge tot gerin gere prestaties kan geraken dan wanneer de lijnen zich in de positieve zone bevin den. Indien beide lijnen zich in de positieve zone bevinden zal hij wellicht zijn maximum of topprestaties kunnen bereiken. Onder staande tekening zal U alles veel duidelijker maken. l 3 V 5" 6 7 3 9 /o II II 1} /V IS it MNL.RHYTHME >t 1/ 23 XV 2S 26 XX 2J 2<t )o 31 VR. RHYTHINAE 22

Tong Tong | 1964 | | pagina 22