m Twintigduizend mensen aten en praatten op pasar malam Pasar Malan Tong Tong IN DE HOUTRUSTHALLEN TE Jp DEN HAAG OP 26,27 EN 28IUN11964 Indische jaarmarkt was/ 90.000 opnieuw een groot succes aï '"Mla tï Sooo 'SS '6o '61 '62 '63 '6S iVYY r-ï \°f Veel hebben wij er nog niet van ge merkt, maar op 20 maart is de Lente begonnen. Een nieuwe Lente, neen, waarde lezers, ditmaal eens niet „een nieuw geluid", maar wel grote voorbe reidingen voor onze zesde Pasar Malam Tong-Tong. Als de tekenen ons niet bedriegen, zal het dit jaar nog veel en veel drukker worden dan verleden jaar en hoe het toen was, daarover kunnen de bezoekers, speciaal van die „beruch te" zaterdagavond, getuigen. In de kop van dit artikel ziet U het embleem van het Anjerfonds. Zoals U zult weten, houdt dit fonds elk jaar omstreeks de verjaardag van Prins Bernhard zijn grote manifestatie en dit jaar hebben wij de terreinen van onze Pasar Malam voor dit doel beschikbaar gesteld. De optochten van drumbands, sommige met drum majorettes zullen uit alle delen van Den Haag naar de Houtrust Hallen opmarcheren om al daar ontbonden te worden. Waarschijn lijk zal vóór het ontbinden van de bands een taptoe worden gehouden. Verder overwegen wij een gecostumeerde op tocht van kinderen (in oosterse kleder dracht) te organiseren naar de hallen voor de verkiezing van een Tong-Tong prinsje of prinsesje. Evenals voorheen zullen er weer allerlei kermis attracties zijn. Verder een keur van artisten, zoals o.a. Anneke Grönloh, de Hot jumpers en anderen, dansgroe pen, enz. Er zal een grote I.E.V. herdenking zijn met een keur van oude fotografiën. Ongetwijfeld zult U vele vooraan staande oud I.E.V'ers herkennen en vochtige oogjes dan wel glimlachjes zullen niet ontbreken bij de herinnering aan Tempo Doeloe. Het is ons dit jaar gelukt, meerdere landen uit de Tropen- gordel in onze Pasar Malam te interes seren en U zult dan ook inzendingen uit diverse landen kunnen bewonderen. Om de mensen, die op grote afstand van Den Haag wonen, in de gelegen heid te stellen, de Pasar Malam op zo comfortabel mogelijke wijze te bezoe ken zijn wij doende busdiensten te orga niseren en eveneens de mogelijkheid tot overnachten tegen een redelijke prijs. Deze arrangementen zijn nog niet in kannen en kruiken en wij komen hierop dan ook nog nader terug. In dit nummer vindt U een pagina sluitzcgels van onze Pasar Malam. Wij zullen het op prijs stellen als U deze sluitzegels wilt gebruiken op uw brie ven aan goede vrienden en bekenden. Ook hebben wij speciale lucifermerken laten drukken voor onze Pasar Malam en pakken van 10 doosjes lucifers met onze eigen Tjap Korek Api zullen gedurende de P.M. aan de Tong-Tong stand worden verkocht voor 1,-per pak. Degenen, die in Den Haag wonen, MAANDAG 1 JULI 1963 2 5.000 20.000 /5.000 10.000 aantal pasar malam bezoekers zullen deze lucifers ook op ons kantoor kunnen afhalen. Verzending per post is helaas verboden. Onze zaterdag bezoekers van verleden jaar zullen zich herinneren, dat het werkelijk al te druk was, of liever ge zegd, dat wij ruimte te kort kwamen. Nu brengt het huren van de beide hal len ernstige financiële konsekwenties met zich mede. Toch overwegen wij om tot de huur van beide hallen over te gaan en wij hebben hiervoor dan ook reeds een optie genomen. Of dit plan zal doorgaan hangt af van het aantal standhuurders. Reeds nu is de belang stelling groot en wij hebben dan ook alle hoop, dat wij in staat zullen zijn, beide hallen te reserveren, waardoor een zeer grote ruimte ter beschikking zal zijn en wij dus wat meer armslag zullen hebben. We weten zeker dat in elk geval de ruime lezerskring van het tijdschrift Tong-Tong dit jaar extra hard mee zal helpen duwen en mét vele vrienden en kennissen in grote getale zal komen opdagen. We weten het zéker! Dit jaar, doe dubbel intensief mee. Om het be staan van blad en Pasar Malam extra enthousiast te vieren én om een stevige basis te helpen zetten voor een Pasar Malam die onze groep nog jaren en jaren zal overleven! Tot ziens dus, 26, 27, 28 juni in de Houtrusthallen DEN HAAG, maandag. De vijftien dames, die drie weken lang net steeds dikkere vingers bloemetjes uit crepé-*" frivo- '■feiten uit karton hebb n geknipt, hebben

Tong Tong | 1964 | | pagina 9