4 OM 9 tw(Ü N 1. 3 E 1 '-D 10 VOOR ONZE BIBIT Tante Mieke Boekenpraatje Rebus voor de Bibits van 6-11 jaar M N- L O Raadsel voor bibits van 12 tot 16 jaar Lieve jongens en meisjes, Hè, hè, we staan gelukkig weer een heel stuk nader aan de lente! Heb je het wel gemerkt buiten, er zijn al weer crocussen en de tulpen komen ook al uit, en alle plan ten en bomen en struiken krijgen alweer knoppen die iedere dag steeds groter wor den en opeens zie je weer overal het nieuwe leven openbloeien. Toch geloof ik wel, dat jullig, jongens en meisjes, ook wel oog hebben voor het schone om je heen. Als voorbeeld geef ik je deze keer een paar eigen werkstukjes van een jongen en een meisje, die het wonder van de lente goed in zich opgenomen hebben. Zij schreven er beide op hun eigen manier over. Het eerste stukje werd geschreven door een jongen, waarvan we de voornaam niet weten, zijn achternaam is Kalff. Hij schreef dit toen hij 10 jaar was, nu al weer een paar jaar gele den. VOORJAAR door...??? Kalf De laatste dagen is het mooi weer, hoewel er soms een sneeuwbuitje valt. Maar straks als het mei iis, dan tjilpen de vogels, dan bloeien de bloemen en spelen de kinderen. En als de zon haar stralend licht in de blauwe lucht over de vredige wereld spreidt dan is het helemaal mooi. En als je met een stil gezicht naar een boerderij kijkt en de boer met de knechts ziet zaaien, dan denk je: „De natuur is toch het machtigst." En als je 's avonds gaat wandelen en naar de flonkerende sterrenhemel in de blauwe lucht ziet, dan krijg je de indruk van het grootse scheppingswerk. En als je denkt: „Welke is 't mooiste jaargetijde?" dan heb je direct het antwoord klaar en je denkt met een blij gezicht aan de volgende dag. DE LENTEFEE EN MARIJKE Door Roelien den Ouden (toen ze 7 jaar was). Dacht je, dat de lentefee niet bestaat Dan heb je het helemaal mis! Ze laat de bloemen bloeien. De rozen worden zó mooi! De lente, de lente, dat is zo'n mooie tijd. 't Is zo fris, zo fris. Er komt een meisje uit een huis. Ze heet Marijke. Zij is heel lief. Marijke loopt op het bospad. Dan ziet ze opeens iets goudsl Dat is de lentefee! Ze raakt de planten aan. Ze zien elkaar. De lentefee zegt: „Dag Marijke." „Dag Lentefee", zegt Marijke. „Ik was juist op weg naar jouw huis, om in de tuin bloemen te strooien." „Mag ik met U mee?" „Nee, dat kan nu niet, hoor. Een andere keer. Dag Marijke." „Dag Lentefee." Einde. Wie van de Bibits volgt met een eigen ver haaltje of versje? Is het niet grappig om in zo'n klein hoekje eikaars werk gedrukt te zien staan? Probeer het maar eens. Gewoon een opstelletje of zo maar iets leuks dat je zelf meegemaakt hebt. Of, zoals dat ver haaltje over de lentefee, iets wat je fanta sie je ingeeft. Denk niet te gauw: ik kan het toch niet. Zodra je er aardigheid in krijgt lukken de dingen soms beter. Maar zonder het te probernn lukt het nooit. Groetjes van TANTE MIEKE. „Verhalen van de tweelingbroers" door Tonke Dracht. Eigenlijk had ik al lang eens dit boek willen lezen en omdat we hier dit boek hebben en verkopen nam ik het gisteren mee naar huis om me erin te verdiepen. Nu ik moet zeggen dat ik het in een adem heb uitgelezen, zo spannend was het. Het is werkelijk een mooi boek en ik denk dat de bibits van 10 tot 14 jaar er het meest aan zullen hebben. Eerst lees je het boek na tuurlijk „om te zien hoe het afloopt". Maar als je het dan voor een tweede keer rustiger leest staan er een heleboel dingen in waar je eens goed over moet nadenken. Het mooiste verhaal vond ik wel dat de tweeling samen koning werd op een eiland waar de mensen steeds maar ruzie met elkaar maak ten en zij zorgden ervoor dat de onderdanen in het vervolg beter met elkaar konden op schieten. Hóe, moet je zelf maar lezen. Het is geen goedkoop boek. f 8,90 kost het en het kan bij Tong-Tong besteld worden. Als pappie of mammie dit bedrag op onze giro stort (6685) kunnen we je dit boek di rect toesturen. Zorg maar dat je overgaat dan kan je het misschien vragen want het is echt niet zómaar een verhaaltjesboek. IKS Oplossingen sturen met naam, leeftijd, jon gen/meisje naar Iks, Prins Mauritslaan 36, Den Haag. Sluitingsdatum 15 mei. Maar de jongeren mogen natuurlijk ook meedoen als het niet te moeilijk is. Laatst zat ik te dromen over ons devies. Neem de voorpagina en dan zie je in het schildje: Trouw - Branie - Ondernemend. Hoeveel woorden zou je niet kunnen maken van de letters van Ondernemend? Dat zijn er enorm veel, rond vijftig kan ik zo wel noemen. Het end is er van weg. Wat nu te doen? Jullie de hele drom laten opschrij ven? Nee, dat zou ik niet redden met nakij ken, dat zou modderen worden. Daar kan ik een eed op doen, want zo'n eend om dat nu al niet te weten ben ik ook niet zou ik menenl Vóór jullie moe worden van deze rede: het komt op het volgende neer. Zoek in dit nonsensverhaal van mij alle woorden van twee of meer letters op, die uit de letters van het woord Ondernemend gemaakt zijn. Schrijf ze op of streep ze aan (dan moet je niet vergeten dit uit te knippen), vraag moeder om een postzegel en ren er mee naar de bus. Je roem als je de mooie prijs trekt wordt in ons blad verkondigd. Je krijgt een maand de tijd Sluitingsdatum 15 mei. Eer ik het vergeet: dubbele woorden tellen niet mee. Als er onder andere twee keer doerèn (d.i. een heerlijke Indonesische vrucht) staat, dan is één doerèn meer dan genoeg. Ik durf er donder (excusez Ie mot) op te zeggen dat je makkelijk een woord over het hoofd ziet. Geef de moed niet op en kijk dit stukje enkele keren na. Wees ook niet dom en vergeet niet bij de oplos sing te zetten: Je naam deerne of knaap leeftijd en adres. Sturen naar IKS, Prins Mauritslaan 36, Den Haag. Einde van dit raadsel. 16

Tong Tong | 1964 | | pagina 16