ALTUD FIT ZUN ffl EXTRA LEVENS KRACHT?® atelier NUSANTARA VAN HIER EN GUNDER VITALE POSITIEVE GEZONDHEID VOOR MAN EN VROUW KREUPELE DIEREN, MENSEN EN GODEN o o O 9 o o Indien u niet altijd zo fit bent als u wel wenst, niet voldoende levenskracht bezit en u fysiek niet lekker voelt, kan dat betekenen dat u de natuurlijke vitaminen nodig hebt, zo noodzake- lijkvoorhet onderhouden van een juiste bloed- toevoer naar de spieren van het lichaam en naar de hersenen. Door dezelfde oorzaken kan uw spijsvertering verstoord en uw reserve aan energie gevaarlijk klein worden. Doe zoals duizenden mensen in het Noorden van alle leeftijden doen en breng de natuur terug in uw voeding door bij uw maaltijden Aktief Capsules te gebruiken. Aktief Capsules zijn smaakloos. Zij combineren hoge concentraties van tarwe- kiemen (de rijkste bron van groei"- en ,,ener- Dit nieuwe, natuurlijke antwoord kan voor u de oplossing zijn. gie"-vitaminen) met andere natuurlijke vitami- nerijke concentraties. Aktief Capsules bevatten geen verdovende middelen. Regelmatig ge bruik werkt niet gewoontevormend. U zult verbaasd staan over het verschil dat de ge makkelijk te gebruiken Aktief Capsules be tekenen voor uw energie en uw hele welzijn. U zult zich in alle opzichten sterker voelen, jonger en opgewekter en u zult er beter uit zien. Een zuivere huid, gezond haar en stralende ogen zijn het bewijs van uw terug keer naar een vitale, positieve gezondheid. Begin vandaag nog met het gebruik van Aktief Capsules. Verkrijgbaar bij apotheker en drogist, 3,90 voor een kuur. (Vervolg van pag. 18) gelijk aan de schijnkoningen van Java en Kambodsja, maar is ook verbonden met de dood en de opstanding van het leven. De terugkeer van het nieuwe jaar en zijn verbranding is niet anders dan een vrucht baarheidsrite. Een variatie van mutilatie is het litteken op het voorhoofd van de voor vaderen van de Kalangs op Java. Men her innert zich o.a. het litteken op de kop van de heilige krokodil van Palembang. Waar schijnlijk zijn deze littekens etnologische overblijfselen van mutilaties, welke werden toegepast op de jongens gedurende de ini tiatie. Mr. Moens in Djocja bezat een praehisto- risch bronzen bijl, waarop is afgebeeld een Chinese vuurvogel, die een bijl in zijn bek houdt, zijnde- het symbool van vuur. Dit stuk moet betrokken zijn bij de Dongsong cul tuur in Tongkin. In de Chinese Mythologie vindt men vogels met drie of meer poten. Dezelfde vogel vindt men in de stenen beelden van Nias, welke dikwijls voorzien zijn van vier poten. J. C. H. (Ontleend aan „Forgotten kingdoms of Su matra van F. W. Schnitger, Ph. D.). (Vervolg van pag. 22) en vloed in ons lichaam optreden, en U kunt uw maatregelen treffen. Bijvoorbeeld, U hebt een autorit voor de boeg, en U bent door uw kennis der bio- rhytmiek op de hoogte dat U een zwakke dag hebt, dan bent U voldoende gewaar schuwd. U zult extra voorzichtig gaan rij den en uw ogen bijzonder goed de kost gaan geven. Zo hebt U misschien wel uw leven gered. (Statistieken, in Zwitserland, toonden aan dat 80% van de verkeers ongelukken veroorzaakt werden door lieden, wiens biorhytmogram zich in de negatieve fase bevond). Zo kan de leer der biorhytmiek toegepast worden door alle mensen, ongeacht welk beroep, welke levenswijze of in welke om standigheden zij verkeren. Op zijn minst kan zij U grote ergenissen en teleurstellin gen besparen en in het ergste geval redt zij uw leven. Persoonlijk leef ik biorhytmisch en ik vaar er wel bij. Dit wil niet zeggen dat ik mij onderwerp aan het fatalisme, determinisme of noodlot. Integendeel, verre van dat! Maar zakelijk en moreel bekeken is een biorhytmische levenswijze juist. Immers thans zal het mij ervan weerhouden om on doordachte of onverantwoordelijke hande lingen te doen 'Wederom zijn wij tot de conclusie gekomen dat alles in de natuur is vastgelegd in rhytme en in getal. Het is slechts zaak de sleutel-getallen te vinden der natuurgehei men. Dan kunnen wij daarmede alle sloten openen. Tot slot verwijs ik U naar een prachtig artikel over biorhytmiek in het Nederlands maandblad „Het Beste" (nr. 73, oktober '63) en getiteld „Kies het goede ogenblik". Het is een waar pleidooi voor een verantwoord leven, dus een biorhytmische levenswijze. Alle correspondentie over deze rubriek kunt U richten aan: H. M. Lapré, Postbus 409, Den Haag. (Vervolg van pag. 2) komen. Kijk rond. Ik heb ook gezegd dat de Indischman NIET „weggekruist" zou worden, maar dat een onverklaarbare „on-exacte" huwelijksselectie zijn „soort" bestendigt. Ik heb geen cijfers, maar ik ken wél heel wat Indische families „helemaal blank en hele maal Haags", die soms in een eeuw Indië niet zagen, die „anders" gebleven zijn dan hun buurman. Bovendien bestaat niet alleen de wet van Darwin, maar ook zo'n oud spreekwoord als „het bloed kruipt waar het niet gaan kan". Vis zelf maar uit, hoe het kruipt, als U op feiten gesteld bent. Ik durf dus NU AL te voorspellen, dat een nieuwe generatie van uitvaarders niet geboren zal worden uit Rotterdammers of Amsterdam mers, maar uit de „verschaalde kringen van Hagenaars", Hilversum, Zeist, waar veel „Indisch bloed" zit. Ik weet ook dat de Hollandse uitvaarders in de zeventiende eeuw tanggoeng zwerversbloed in de ade ren hadden van Friese, Frankische, Saksi sche, Romeinse voorouders. Ik bedoel: én- ders is de drang om te trekken niet redelijk te verklaren. Een kepiting blijft in zijn gat, maar een paling trekt. De kepiting kan niet tegen de paling zeggen: nu ben je ook onder water en je zit in een gat naast mijn gat; wordt ook kepiting...! Oréaa besóóó! Wage- ningers. Deventenaren, Indische ingenieurs, officieren en bestuursambtenaren worden (vaak in één continue lijn) geboren, niet met exacte feiten gemaakt. Tegen ieders opinie houd ik ook stand dat Vraag om UW PERSOONLIJKE HOROSCOOP kosmobiologische adviezen; ook voor bedrijfsinstellingen. Iedere opdracht wordt wetenschap pelijk uitgevoerd. Inlichtingen: Postbus 409, Den Haag. Indische literatuur bestaat, ook al vertikt de Nederlandse literatuur dit toe te geven en prijkt menige Nederlandse literaire kraai met de pauweveren van een ander soort letterkundige. Ook al komt deze erkenning nooit, het feit IS er en wacht slechts op voldoende ruimte van geest om tot ruiter lijke erkenning te komen. Over de bergen Aziatische cultuurkennis, waar de Hollander letterlijk huizenhoog op zit, zonder het te willen zien (onze universiteitsbibliotheken zijn ongelooflijk rijk in vergelijking met b.v. de Amerikaanse), zwijg ik dan nog. Inder daad, wie voor een „meetbaar" dubbeltje geboren is, kan een gouden ducaat uit het verre Oosten niet waarderen, laat staan meten... En als hier veel te veel „ik" staat naar Uw gevoel van meetbare bescheidenheid, „ik" ben slechts de (vaak te veel zeggende) mond van tienduizenden zeer goede hersens achter mij. Om bij het beeld te blijven: men kan de mond snoeren (eventueel „de bek dichtslaan") maar al die hersens blijven werken. Niet wij, heel Nederland wandelt niet ongestraft onder de palmen! T. R. OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO O Originele schilderijen van Indonesië, q O Europa, enz. en (geschilderde) co- 0 pieën van oude Hollandse meesters O vervaardigd door Indonesische kunst- 9 schilder. o O O O Inlichtingen: 0 0 Boergoengsche vliet 27 B 0 O Rotterdam - Tel. 010- 71809. O OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO 23

Tong Tong | 1964 | | pagina 23