Costa Brava Espana Pijnlijke zaken &Co t« DJOIÜA WIE WEEF DE WOORDEN? g Pessers Herenkleding RIANTE BUNGALOWS (Vervolg van pag. 3) lies, die óf aan de ene óf aan de andere kant gedwongen zijn te zitten, maar bovenal zichzelf blijven. Ambonnezen zijn „de Indo's in de Indonesisch-Nederlandse politiek", geslingerd tussen „twee vaderlanden" die beurtelings een onredelijk beroep doen op de aangeboren Ambonse loyaliteit om des noods eigen broeders te bevechten. IK KEUR DAT AF en weiger ooit een woord te zeggen of een daad te doen die broeders verder tegen elkaar in het harnas jaagt. Zoals elke Indo, die een beetje wijder ge leefd heeft in Indië, heb ik mijn oorvijgen en vriendschapshanddrukken van Ambonnezen bij dozijnen gehad. Ik draag nu nog de lit tekens van vechtpartijen, maar in mijn hart draag ik zoveel „bloemen van vriendschap" dat zij mijn littekens alleen maar sieren. Zo als 't met mij gesteld is, zp is 't gesteld met duizenden lezers van Tong-Tong. Mede uit hun naam, handhaaf ik mijn positie in Tong- Tong: nooit partij in welk Ambons conflict ook. Tenslotte heb ik de diverse conflicten en opstanden in het jonge vrije Indonesië met grote aandacht gevolgd. Ik heb nog nergens gezien dat aanvoerders van opstandelin gen werden geëxecuteerd. Daarom geloof ik ook niet dat Soumokil geëxecuteerd zal worden. En als het gebeurt, dat dit een fout is, waar Indonesië bitter berouw van zal hebben maar God's wil zal geschieden. Nochtans: barmhartigheid en respect voor de overwonnene zijn in de Indonesische historie zo vaak gedemonstreerd, dat ik in de „faire-Soumokil" geen voortijdige op winding meen te mogen demonstreren. Ook leg ik hierbij nog eens duidelijk neer dat Tong-Tong zich nooit geschaamd heeft met sympathie te getuigen voor de Am bonse „Ooms" van het KNIL, zich niet laat afschrikken door socialistische aantijgingen van „koloniaal" zijn en deze aantijgingen verwerpt als dom, achterlijk en kwaadwillig. Tong-Tong heeft alleen respect voor de vele „geboren panglima's" onder het Ambonse volk. Zoals zij het Nederlandse gezag dien den, zo zullen zij in de toekomst nog gedu rende vele eeuwen het Indonesische gezag dienen. Ambon, mijn waarden, is het land van „Ta- nah Toempah darah". Krijgt men daar in Vlamingstr. 5 - Den Haag - Tel. 11.66.77 Ruime keuze in: Briljanten markiesringen (22 kt. goud) Briljanten en oorknoppen Nederland ooit zelfs in de verste verte „sjoege" van? Wie de historie van dit merk waardige eeuwen- en eeuwenoude volk kent tussen de rassen van de Pacific en die van Azië, de ontelbare stammenoorlogen, de fantastische oorlogen tegen Portugezen, Spanjaarden, Nederlanders, Engelsen, Ja vanen, Ternatanen, Tidorezen, enz. enz. enz. weet dat dit volk geboren is met de klewang in de vuist, voor wie het wonderlijke spreek woord geboren is: „Senapan pendek, kle wang pandjang", ontstaan uit een techni sche bewapeningsaanduiding: de korte ma rechaussee-karabijn en het lange zwaard, maar overdrachtelijk betekenend: „Boven het bange op-een-afstandse geweer verkie zen wij de strijd van man tegen man, want strijd brengt ons het verst." Denk bij „mare chaussee" verder niet aan de meneer met tressen op een fiets in Holland, maar eerder aan de horden van Djhingis Khan; denk verder niet dat dr. Soumokil, omdat hij niet bevreesd was om te vechten, ook bevreesd zal zijn om te sterven. Oorlog heeft zijn eigen recht en zijn eigen genade en Sou mokil weet het. „Ambon moet vrij" is een strijd met een zó lange historie en met een zó lange toe komst, dat wij er als veilige burgertjes met stapels sociale zekerheden liever niet meer over mee moeten praten of klein-partijkie- zen. Sta stil, zwijg en bewonder! TJALIE ROBINSON lOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOC O HET BESTE en VOORDELIGSTE 8 Ik leef bier op Java, Mij 't liefelijkst oord, Daar vlieden mijn dagen, Genoegelijk voort, genoegelijk voort. Daar bloeien en geuren de bloemen In velerlei pracht enz. enz., de rest weet ik niet meer. Wijsje: Ik leef hoog in d'alpen. Waar 't wuivend loof der palmen Huizend bij eb en vloed, Waar de gouden padihalmen, Schittert in de zonnegloed Juich ik aan 't vlakke strand (2x) 'k Heb U lief, mijn zonneland (2x) Verder weet ik niet. Wijsje uit 't liedjesboek „Kun je nog zingen, zing dan mee" Waar de blanke top der duinen. l Bromfietsers, weg 30 km! X Wèg rijwielpad!! Moto Ducati blauwe flits J 50" f 847,(80-90 km. p.u.), 6 pk kopkl. 4 1295,10 pk camshaft super sport" I 1795,(112 km. p.u.), 18 pk camshaft X super sport'.' 2195,(120 km. p.u.), 28 pk .super sport" f 2795(5 versn., 177 X km. p.u.). X Vraag folderset TT met rijbewijs A ,,voor 'n X tientje" en soepel betalingsschema (met 24 7 maanden betalingsstopcertificaat) aan Moto J Ducati Import voor Nederland: X N.V. Motim, Maassluis t Tel. 01899-2452 ADRES voor U is: Damesmantels O Beeklaan 240a, tel. 325454, Den Haag o q Te bereiken met tramlijnen 2 en 12, O O Halte hoek Weimarstraat. o 8 „BAJARAN GAMPANG" g OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO Showroo: bij station Zaterdagb opend. Vlaardingen-Oost. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiNiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii""!!! Wij bieden U aan: gelegen aan de hoofdweg bij Llagostera, op heuvelachtig bebost terrein, bevattende ruime huiskamer met open haard, drie slaapkamers met inge bouwde kasten, keuken, badkamer, terras incl. water- en lichtleiding). (aansluiting op plaatselijk waterleiding- en electr. net). Solide bouw in moderne uitvoeringen ook op aanvraag tegen billijke prijzen, o.a.: Bugalow 52 m2 bouwoppervlak en 500 m2 grond, prijs f 17.000, bungalow 72 m2 bouwoppervlak en 1000 m2 grond, prijs 21.000, Bungalow 80 m2 bouwoppervlak en 1000 m2 grond, prijs f 24.000, Bungalow 88 m2 bouwoppervlak en 1000 m2 grond, prijs 25.000, Garages in diverse uitvoeringen, tegen meerprijs. H. J. da Costa Banco Espanol de Credito., Llagostera/Gerona Espana. Contactadres in Nederland: E. F. Portier 107 Rietganssingel, Velp (Gld) tel. 08302/5517. llill]llllllll!!ll!ll!ll!ll!l!ll|lill!lilllll!!:lll!lllll!!!l!IINIIIII!l!lllll!lllllllllllllllllllllllll!l!llll!l!llllllllllllllllllllllllllllll!lllllllllllllllllllll!lllll!lll!lll!lll!nilinil!lllllll!lllllllllllll!llllllllllllllllllllll!!lllllllll!l!lllllllllllllllllllll!!i Inlichtingen: 25

Tong Tong | 1964 | | pagina 25