Een psychocliagnost geeft advies Instituut LAPRÉ f Geachte lezers, Wanneer wij onszelve de tijd gunnen om onze gedachten te observeren, dan kan men tot een even merkwaardige als verrassende conclusie komen, namelijk dat wij ons nooit of slechts zelden bezig houden met het HEDEN. Immer vertoeven wij met onze gedachten in een nabije of verre toekomst; wij denken vooruit alsof deze veel te traag is in het komen. Dan weer roepen wij het verleden op en klampen ons krampachtig daaraan vast. Zo bevinden wij ons dus aanhoudend in tijdperioden welke niet reëel zijn, niet tot onze aard behoren. Wat zou eigenlijk hiervan de reden kunnen zijn? Is deze vorm van denken een tijdsverschijnsel of heeft het altijd bestaan? Wanneer U nu eens niet met een schouder ophalen over dit probleem heen stapt, hoe uitzichtloos en onoplosbaar het ook mag lijken, dan is het bijzonder interessant om de woorden van Pascal te overpeinzen, die over dit curieus verschijnsel spreekt, en terecht als ,,de ellende van de mens". Wij zijn zo onvoorzichtig, dat wij rond dwalen in tijden, die ons niet toebehoren en in het geheel niet denken aan die, welke wèl van ons is en die werkelijk bestaat. Dat komt omdat het heden ons gewoonlijk pijn doet. We verbergen het voor ons oog, omdat het ons leed berokkent; en wanneer het ons aangenaam is, hebben wij spijt, dat het ons ontglipt. Wij trachten het dan te schragen door de toekomst, en willen dan beschikken over dingen, die niet in onze macht liggen; en over een tijd, waarvan wij geen enkele zekerheid bezitten, dat wij haar zullen beleven. We denken vrijwel nooit aan het heden; en wanneer wij het al eens doen, is het slechts, om er het licht in te ontdekken, met behulp waarvan we over de toekomst kunnen beschikken: het verleden en het heden zijn slechts middelen voor ons, en de toekomst is ons enige doel. Op die manier leven wij nooit, maar hopen slechts te leven; en doordat wij ons voort durend inspannen om gelukkig te worden, is het onvermijdelijk, dat wij het nimmer zijn" (Blaise Pascal). Dat een dergelijk steeds voortdurend en krampachtig streven om in de toekomst te leven (hierbij spelen begrijpelijker wijze het het egoïsme en een verkeerd gerichte eer zucht een grote rol) niet tot de ware aard van de mens behoort getuigen de overvolle ziekenhuizen, psychiatrische inrichtingen en andere inrichtingen; getuigen alle grote en kleine oorlogen, de meedogenloze concur- rentie-strijd op elk terrein en het onnoeme lijk grote leed in de vele huisgezinnen. De mensheid is aan dit verschijnsel dermate gewoon geraakt dat het thans tot een twee de natuur van hem is gaan behoren. Hij weet niet anders en trouwens hij kan niet anders. Indien een enkeling het waagt hiertegen in te gaan, wordt hij ogenblikke lijk gelikwideerd door zijn naijverige en listige collega. Wenst men een positie in de maatschappij te bemachtigen dan is het een eerste vereiste om ver in de toekomst te kijken zonder rekening te houden met persoonlijke waarden, gevoelens en ideeën. Een dergelijke levens-visie gaat weliswaar ongetwijfeld ten gunste van vele materiële voordelen en gewin, van vordering in tech niek en wetenschap, maar de keerzijde van deze medaille wordt bewust over het hoofd gezien. Om er slechts een enkele op te noemen: achteruitgang van onze ethische beginselen, menselijke waarden en religie. Wanneer wij over dit alles diep nadenken en volkomen bewust worden van al het leed dat wij onszelve aandoen, dan rijst er van uit diep uit ons binnenste een onbestemd verlangen naar veel vroegere tijden toen de mens nog dichter bij zijn Schepper stond als nu, en men niet uit puur egoïsme voortgedreven werd in de vicieuze gedach- tengang van het hedendaagse denken, doch wezenlijk zichzelve kon zijn door in de reële perioden te leven van het heden. DE INVLOED OP HET PLANTENLEVEN In een vorig artikel sprak ik reeds over het verschijnsel van de trillingen, en dat het gehele bestaan van ieder levend wezen in hoge mate beheerst en beïnvloed wordt door dit phenomeen. De moderne weten schap, welke eerst niets met dergelijke theoriën te maken wenste te hebben en deze wetten naar het rijk der occulte hallu- cinatiën verwees is hierop teruggekomen en geeft thans toe dat de wetten op dit terrein volkomen juist zijn. Deze kennis dateert reeds van vele duizenden jaren voor Christus en was toen slechts bekend aan de hoge priesters van occulte godsdiensten en sekten. Alles wat wij om ons heen kunnen waarne men en ervaren danken wij aan het ver schijnsel der trillingen en of het nu geluids trillingen, lichttrillingen of andere soorten trillingen zijn, het zijn steeds deze trillingen die door ons verstand worden geregis treerd. Proeven in laboratoria hebben aan getoond dat iedere cel van een levend we zen het vermogen bezit om in meer of mindere mate te reageren op de bepaalde trillingen en hiervan wordt thans door de medische wetenschap een dankbaar gebruik gemaakt (klanktherapie). Ongetwijfeld heb ben wij allen zelf aan de lijve kunnen onder vinden welk een belangrijke invloed muziek op ons humeur kan hebben. Een vlotte op gewekte muziekmars kan wonderen ver richten bij een geheel uitgeputte groep wandelaars. Echter niet alleen de mens, maar ook dier en plant blijken op muziek te reageren. Dit heeft een Indiase professor kunnen aan tonen naar aanleiding van zijn talrijke proef nemingen en onderzoekingen. Bij deze ex perimenten, welke volgens hem op het para-normale vlak bewegen, koos hij een sierplant uit en „behandelde" deze met muziek, voortgebracht door bepaalde mu ziekinstrumenten. Wat bleek, de sierplant welke haar dagelijkse dosis muziek kreeg groeide bijna twee maal zo snel dan de andere planten van de zelfde soort die deze muziekbehandeling niet kregen. Later breidde hij zijn proefnemingen uit tot gehele velden bebouwd met rijst, suikerriet en andere gewassen. Ook de keuze van be paalde muziekinstrumenten, dat voor het ene gewas weer verschillend was als voor het andere, bleek van zeer groot belang voor het doen lukken der experimenten. Zo konden bepaalde tonen en klanken uit bepaalde instrumenten het gewas op posi tieve wijze beïnvloeden, o.a. in groei, kwa liteit en grootte der vrucht. In ieder geval moesten de klanken steeds harmonisch zijn. Deze opzienbare ontdekkingen van de In diase professor, dat het experimentele sta dium reeds lang achter de rug heeft, acht men van bijzonder grote waarde bij de op lossing van het voedsel-gebrek over de gehele wereld. Vele Amerikaanse land bouwbedrijven passen deze methode van gewasbehandeling reeds toe. Maar hiermede zijn de proefnemingen van de Indiase professor nog niet ten einde. Behalve de beïnvloeding der gewassen d.m.v. een bepaald soort muziek is hij thans zover gegaan om tevens volksdansen in de directe nabijheid der gewassen te laten uit voeren. In het bijzonder een bepaalde In diase dans, waarbij de dansers krachtig en met een speciaal rythme op de grond stam pen (hierdoor worden de trillingen van de dansende voeten langs de aardbodem ver spreid) schijnt de kwaliteit van het gewas in bijzondere mate te verhogen. Het zal voor de niets vermoedende wande laar langs een korenveld wel een bizarre ervaring zijn wanneer hij eensklaps over weldigd wordt door een oorverdovend kla- roen-geschal, voortgebracht door de tien tallen verborgen microfoons. Wanneer wij tenslotte onze gedachten laten gaan over deze voor onze begrippen nog zo vreemde methode, dan denken wij onwillekeurig aan de praktijken van de oude en primitieve volkeren, die middels gezang en dans hun god trachten gunstig te stemmen en zo doende een goede oogst afsmeekten. Zul len deze mensen het intuitief aangevoeld hebben dat hun gezang en dans een bij zondere grote invloed kon hebben op een goede oogst? Thans volgt onze beschaving een soortgelijke methode, maar dan met het etiket i,moderne wetenschap". ADVIEZEN-RUBRIEK Sinds geruime tijd hebben de ouders van teenagers er een probleem bij gekregen en slaan bezorgd hun opgroeiende kinderen gade bij hun overdreven verering van de Beatles. Het is thans Beatle wat de klok slaat. Zo schrijft een bezorgde moeder mij: „Mijn dochter is een Beatle-fan. In niets verschilt zij van haar vriendinnen wanneer het gaat om de Beatles; dezelfde verering, dweepzucht en excessen, dit tot grote er gernis van mijn man en mij." Aan al deze moeders die met het zelfde probleem zitten kan ik de geruststelling geven dat er niets abnormaals schuilt achter (Lees verder pag. 23) HET INSTITUUT DAT U GRAAG HELPT! f f Astrologische en kosmobiologische adviezen. Schriftelijke cursussen, o.a. Yoga-techniek - Biorhytmiek - Radi- cale tabaksontwenning - Dynamisch denken - enz. Vraag eens om inlichtingen. Postbus 409 - Den Haag. 22

Tong Tong | 1964 | | pagina 22