MAAR... ÉCHT INDISCHE KRUIDEN! Verkrijgbaar bij apothe kers en drogisten. N.V.Singer Import, Arn- hemseweg 16, Amersfoort Tel. (03490) 15547. A te DJOkJA l Briljanten ringen Mido polshorloges (Vervolg van pag. 20) Yoga beoogt het harmonisch geheel van juiste kennis, liefde en zelfbeheersing. Door middel van deze artikelen hoop ik U er toe te kunnen bewegen om niet langer meer te volharden in verkeerde levensgewoonten. De drie voornaamste factoren, welke in grote mate onze gezondheid bepalen zijn: slaap, voedsel en lucht. Indien er aan een van de drie wat mankeert dan treedt er onherroepelijk verval op. Het evenwicht is dan verstoord. Waneer wij de mens in zijn geheel beschou wen dan valt het direct op dat hij tot twee geheel verschillende werelden behoort, de stoffelijke en de geestelijke. Aan de ene kant is hij vrij, expansief, doch aan de andere kant weer gebonden, gevangen in het fysieke lichaam en afhankelijk van alle omstandigheden rondom hem Een harmo nisch evenwicht tussen deze twee, de geest en de stof, zal bevrediging geven. In alle andere gevallen leidt het tot conflicten. Zo is b.v. bij een zenuwachtig persoon het juiste evenwicht verstoord. Dit verloren evenwicht tracht hij bewust of onbewust terug te vinden, doch veelal zoekt hij dit in uiterlijke en dus verkeerde middelen. Voor zo'n persoon lijkt de „vlucht" het enige middel (vlucht in de kroeg of drank, in ziekten van lichaam en geest of in com plexen), maar het is begrijpelijk dat dit nim mer tot genezing kan leiden. Een zeer groot percentage van zenuwziekten zou dan ook voorkomen zijn, indien men zichzelf maar voldoende rust en ontspanning gunde. Wat ook uw dagelijkse bezigheden mogen zijn, of U nu huisvrouw bent van een groot gezin of directeur van een bedrijf, neem uzelve voor om dagelijks enige tijd te be steden aan rust en ontspanning. Hiermede wordt natuurlijk niet bedoeld dat U uw ont spanning zoekt in allerlei ongezonde bezig heden in café's, enerverende weekends of t.v-programma's. Behalve een volledige nachtrust dient U één of twee maal per dag een algehele ontspanningsoefening van li chaam en geest te verrichten. Elke oefening hoeft nauwelijks langer dan 10 min. te duren en wanneer U de ontspanningsoefening op de juiste wijze uitvoert staat dit gelijk aan een gehele nachtrust. De fysieke en men tale krachten welke U dan in U verzamelt zijn ontzaggelijk en reeds binnen tien dagen kunt U de weldadige gevolgen ervaren. Ga, afgezonderd languit op een bank of grond liggen er voor zorgend dat be nen, ruggegraat en hoofd in één rechte lijn komen te liggen. De benen zijn languit ge strekt naast elkaar en de armen eveneens gestrekt opzij van het lichaam. Zoek een gemakkelijke houding zodat U tijdens de oefening geen last krijgt van onbehaaglijk heid of krampen. Wanneer U de juiste hou ding hebt gevonden gaat U enige tijd uw ademhaling gadeslaan en tracht het doel bewust te corrigeren totdat het rytme lang zaam, diep en regelmatig is. De volgende fase is het ontspannen van de spieren. In gedachten bevindt U zich in het linker been. Welbewust tracht U alle bewuste en onbe wuste spieren van dit lichaamsdeel te ont spannen. U begint met de tenen en zo gaat U langzaam naar boven. Hetzelfde gebeurt vervolgens met het rechterbeen. Singer selecteert beroemde „Obats" en brengt ze in handige, hygiënische tabletvorm! TEMOE LAWAK. Verhoogt KOEMIS KOETJING de galwerking. Zacht laxerend, (Remoekdjoeng) de bekende bloedzuiverend. urineafdrijvende kruiden. 20 tabl 1.40 100 tabl. 5.60 20 tab] 1.40 100 tabl 5.60 SINGER Zorgt ondertussen dat uw ademhaling regel matig en diep blijft. Dan doet U hetzelfde met het onderlichaam, buik, borst, beide armen en tenslotte nek en hoofd. Nu ver keert uw lichaam in een ontspannen toe stand. Houdt dit enige tijd vol en tracht tevens alle gedachten uit te schakelen. De derde en laatste fase is U volledig te concentreren op de ademhaling. Bij de in ademing voelt U de lucht naar binnenstro men. Nieuwe energie en gezondheid vullen uw longen en in gedachten stuurt U deze vitale kracht naar alle delen van het lichaam. Het is begrijpelijk dat U tijdens deze ont spanningsoefening niet gestoord moogt wor den. Elke afleiding of ontijdige onderbre king zal de positieve werking ervan ver storen. Deze oefening mag door een ieder, onge acht leeftijd uitgevoerd worden. In de volgende aflevering: Het magisch fi guur uit Tibet, dat zenuwziekten geneest! Alle correspondentie over deze rubriek kunt U richten aan: H. M. Lapré, Postbus 409, Den Haag. SINGER'S INDISCHE ONT- VETTINGSP1LLEN helpen prettig en veilig! 40 stuks 1.45 120 stuks 3.95 Vlamingscr. 5 - Den Haag - Tel. 11.66.77 Ruime keuze in: (22 kt. goud) !!|llll!l!lllllllllll!l!lllll!l!llli:i'l(l!i: iiiiiiiiimiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiKinnin! Als U TONG-TONG opbelt: DIRECTIE en ADMINISTRATIE 542.542 REDACTIE550.749 j I (Kengetal Den Haag: 070)) J iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin 21

Tong Tong | 1964 | | pagina 21