GEEN ENERGIE EXTRA LEVENS KRACHT?® Oranjeboom BIER WAARBIJ EEN MAN ZICH THUIS VOELT! Dit nieuwe, natuurlijke antwoord kan voor u de oplossing zijn. VITALE POSITIEVE GEZONDHEID VOOR MAN EN VROUW oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooc o oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo ta DJCHÜA Briljanten ringen Mido polshorloges weg dat enkele onder hen tot buitengewone en onverklaarbare prestaties in staat zijn. (In het volgende artikel zullen enige weten schappelijk gecontroleerde prestaties van deze mensen ter sprake worden gebracht.) Maar de lezer dient de betekenis van „fakir" niet te verwarren met die van de „yogi". In de volksmond wordt de fakir een mislukte yogi genoemd. Hij heeft zich dan niet kunnen houden aan de wetten en aan de discipline welke voor de yoga-leerlingen voorgeschreven zijn en is op eigen houtje of op eigen manier verder gegaan. De yoga-leer veroordeelt dergelijke fakirs dan ook, want de fakir zondigt, door zijn ver achting voor het leven, tegen de hoogste levenswet. De vertoningen of manifestaties welke deze fakirs bewerkstelligen geschieden steeds door een bijzonder sterke gedachtenbeheer- sing en concentratie, waardoor zij een be paalde kracht verkrijgen over de „prana" (d.i. de psychische kracht welke in de lucht zit). Ook in het westen duiken af en toe lieden op welke zich yoga-leraars of iets derge lijks noemen. Gelukkig zijn deze lieden over het algemeen gemakkelijk te ontmas keren. Wantrouw personen die zichzelf aan bevelen als guru's, want de ware yoga- leraar zal men nimmer kunnen vinden in de steden of in gemeenschap. Ook zal een ware yogi nooit vreemde namen of pseudo niemen aannemen. De yogi-discipel waakt zorgvuldig over zijn aura, er voor zorgdragend het in een zui vere en edele toestand te houden. Dit ge schiedt door zich nimmer in te laten met lieden van twijfelachtig allooi of nietswaar- digen. Voorts weet hij dat zijn vijf zintuigen te zeer beperkt en begrensd zijn om de goddelijke raadselen te overbruggen. Daar om werkt hij onvermoeid aan de bevrijding van „maya" of zinsbegoocheling. Dit ge schiedt allereerst door de beheersing van: juist denken - juist spreken - juist handelen - juiste levenswijze - juist begripsvermogen - juiste inspanning - juiste aandacht en juiste concentratie Het volledig onder beheersing krijgen van deze punten kan voor velen soms wel een gans mensenleven of langer duren Voor nerveuze of overspannen mensen ont wierp een yoga-leraar uit Tibet bijgaande magische figuur. Een ieder die gebukt gaat onder depressies of enig ander geestelijk lijden wordt dan ook aangeraden deze figuur op een ongelinieerd blad papier, flink groot en liefst in violet, na te tekenen en zo mogelijk in dezelfde verhoudingen. Plaats de tekening vervolgens tegen de muur en verplicht U zich om er één uur per dag naar te kijken. Het is beslist niet noodzake lijk om er één uur achtereen naar te kijken, maar ga eens af en toe in een gemakkelijke stoel zitten en bekijk de figuur enkele minu ten aandachtig. Doe dit zo vaak en zo ge concentreerd mogelijk en tracht in deze periode aan niets anders te denken. Spoedig, wellicht binnen enige dagen, zult U de sensatie kunnen beleven dat het ge moed en de geest steeds rustiger en vredi ger worden. Ook wanneer U aan slapeloosheid lijdt, zal deze figuur U er vanaf helpen. Inplaats van Als u geen energie meer bezit, niet beschikt over voldoende levenskracht en u fysiek niet lekker voelt, kan dat betekenen dat u de na tuurlijke vitaminen nodig hebt, zo noodzakelijk voor het onderhouden van een juiste bloed- toevoer naar de spieren van het lichaam en naar de hersenen. Door dezelfde oorzaken kan uw spijsvertering verstoord en uw reserve aan energie gevaarlijk klein worden. Doe zoals duizenden mensen in het Noorden van alle leeftijden doen en breng de natuur terug in uw voeding door bij uw maaltijden Aktief Capsules te gebruiken. Aktief Capsules zijn smaakloos. Zij combineren hoge concentraties van tarwe- kiemen (de rijkste bron van „groei"- en „ener- gie"-vitaminen) met andere natuurlijke vitami- nerijke concentraties. Aktief Capsules bevatten geen verdovende middelen. Regelmatig ge bruik werkt niet gewoontevormend. U zult verbaasd staan over het verschil dat de ge makkelijk te gebruiken Akttef Capsules be tekenen voor uw energie en uw hele welzijn. U zult zich in alle opzichten sterker voelen, jonger en opgewekter en u zult er beter uit zien. Een zuivere huid, gezond haar en stralende ogen zijn het bewijs van uw terug keer naar een vitale, positieve gezondheid. Begin vandaag nog met het gebruik van Aktief Capsules. Verkrijgbaar bij apotheker en drogist, 3,90 voor een kuur. 'A/DS 0B.f/9./OC.*O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O uren lang ongedurig woelen hoeft U zich slechts alvorens in bed te stappen gedu rende een half uur op deze figuur te con centreren. Door een regelmatige oefening met deze magische figuur krijgen uw gespannen zenu wen de aangenaamste en weldadigste ont spanning welke zij ooit gehad hebben. U zult verbaasd staan uzelf te zien verjongen en vol nieuwe energie en moed zult U het dagelijkse leven weer aankunnen. Dwing uzelf er eens toe om deze oefening uit te voeren en U kunt de wonderbaarlijke mani festaties, welke in uw lichaam plaats vinden, ervaren. (Wordt vervolgd) Alle correspondentie over deze rubriek rich ten aan: H. M. Lapré, postbox 409, Den Haag. e f Vlamingstr. 5 - Den Haag - Tel. 11.66.77 Ruin keuz (22 kt. goud)

Tong Tong | 1964 | | pagina 19