OFFICIËLE PUBLICATIE I.K.K. TONG-TONG MET SPOED GEVRAAGD Kokkin voor Indische keuken in het Administratie kracht gevraagd voor archief, expeditie en stencilwerk. Max. salaris 450, Zaterdags vrij. Sollicitaties onder nr. 1886 afd. ad vertenties. OOOOOOOOOOOOOOOOOOQQQQOOOOCg Spekkoek onze SPECIALITEIT, naar het origi nele recept van OMA TJANG. TOKO KAPOLAGA Vlierboomstr. 598, Den Haag, Tel. 33 90 67 BESTEL T IJ DIG oooooooooooooooooooooooooooo ChineesIndisch Restaurant DE GLORIE Oude gracht 214 - Utrecht Tjobalah de echte SATROE ASSEM (assemkoekjes) van TOKO TROPICANA te Bussum Ze zijn verrukkelijk. Voor f. 2.50 ontvangt U 400 gram franco thuis 900 gram voor f. 5.- na storting op ons gironummer 681684 I Bekendmaking van liet Ministerie van Buitenlandse Zaken In de overeenkomst, die op 15 augustus 1962 te New York tussen Nederland en Indonesië is gesloten inzake West Nieuw-Guinea, is onder meer bepaald dat na de overname van het bestuur over dat gebied Indonesië de verplichtingen terzake van concessie- en eigendomsrechten zal eerbiedigen, welke niet onverenigbaar zijn met de belangen en de economische ontwikkeling van de bevolking van dat gebied. Een gemengde Nederlands-Indonesische commissie zal worden inge steld, die tot taak zal hebben de aard van die rechten te bestuderen. Bedoelde commissie is inmiddels ingesteld. Zij heeft haar werkzaamheden aangevangen. Teneinde de commissie in staat te stellen zich een oordeel te vormen omtrent de aard van de rechten op onroerende goederen in West Nieuw-Guinea, heeft de commissie verzocht dat zal worden overgegaan tot een inventarisatie van die rechten. Te dien einde wordt belanghebbende Nederlanders en Nederlandse rechts personen verzocht zich met een briefkaart te wenden tot het Ministerie van Buitenlandse Zaken, Plein 23 te 's-Gravenhage (telefoon 61 49 41), waarop in duidelijk schrift, onder het hoofd „Rechten West Nieuw-Guinea", naam en adres (en eventueel telefoonnummer) worden opgegeven. Na ontvangst van evenbedoelde briefkaarten zullen aan de afzenders formulieren worden toegezonden, waarop gegevens betreffende de rechten kunnen worden ingevuld. Na invulling en ondertekening dienen de formulieren door de belanghebbenden aan het Ministerie van Buitenlandse Zaken te worden teruggezonden. Met opgaven, welke zijn ingediend vóór het verschijnen van deze publicatie, kan om administratieve redenen geen rekening worden gehouden. De gelegenheid tot het doen inventariseren van rechten in West Nieuw-Guinea is geopend tot ultimo 1964. Na die datum zullen geen aangiften meer in ontvangst worden genomen. De heer Rob Nieuwenhuys (Breton de Nijs) vertelde op 7 oktober op zeer boeiende wijze over de opdracht van O.K. en W. om materiaal te verzamelen over het Indische Tempo Doeloe, door hem begrensd tussen de jaren 1860 en 1920. Zijn streven is zoveel mogelijk terug te gaan tot de bronnen zelve brieven, albums, portretten, ingezonden krantenberichten, dagboeken welke gegevens bij de offi ciële Indische geschiedschrijving nog te veel verwaarloosd zijn. Uitvoerig ging hij in op de grote maatschappelijke veranderin gen in deze periode o.a. veroorzaakt door de openlegging der groot-cultures, de ster ke toename van het Europese vrouwelijke element, de wijziging in sociale structuur en de koloniale machtsverhoudingen. Spreker hoopte te komen tot een zuiver beeld van Tempo Doeloe, ontdaan van mythevorming en van vals sentiment. In zijn slotwoord wekte de I.K.K. voorzitter de aanwezigen op om in hun bezit zijnd historisch materiaal als brieven en portret ten enz. voor vernietiging te behoeden en ter beschikking van de heer Nieuwenhuys te willen stellen. Onder de titel ,,De Honger-gordel van Sma ragd" hield Ir. Carbasius Weber op 19 okto ber een zeer boeiende voordracht, met prachtige kleuren-dia's, over herkomst en toekomst van de volkeren langs de tropen- gordel en hun verschillende oude cultuur uitingen. Uitvoerig behandelde hij de nomaden-trek van de Mayas uit Azië via de Beringstraat door Noord-Amerika naar Mexico, waar zij een landbouwend volk werden met een hoge cultuur. Daarvan ging helaas een groot deel verloren door de komst der op goud beluste Spanjaarden. Spreker trok verschillende interessante paralellen met kuituuruitingen in het oude Egypte, India en het land van de Bijbel. Wat betreft de I.K.K.-manifestaties in no vember moge benadrukt worden, dat de filmavond van mevr. Brückel over New- York en Hawaii niet zal plaats hebben op 7 november, zoals in de vorige Tong-Tong vermeld, maar uitgesteld is tot zaterdag 28 november in gebouw Prins Mauritslaan). De bekende zangeres mevr. Chéri zal daarbij met guitaar-begeleiding enige Hawaiian-lie- deren ten beste geven. Zoals reeds vermeld in de vorige Tong- Tong zal mej. Scholtmeyer (Lohputu) op zaterdag 21 november in het gebouw Eltheto naast de Bethlehem-Kerk aan de Laan van Meerdervoort (Azaleaplein 2) enige Bali- sche dansen opvoeren. Voor beide avonden is introductie toege staan (a f 1,p p Wij rekenen op een grote belangstelling van onze leden en ge- introduceerden. 24

Tong Tong | 1964 | | pagina 24