bureaux werden al voller, tot zelfs de schoorsteenmantels die behalve siervoor werpen, zware boeken en stapels papier te torsen kregen (foto 2). Steeds vaker zeiden we tegen elkaar: hier moeten we wat aan doen, vooral als we weer bijna ons nek gebroken hadden over de troep, die overal langs en tegenaan stond. En wéér verhui zen naar een nóg groter pand, dat was toch een beetje al te dol. Neen, alles moest maar eens flink opgeknapt en beter ingedeeld! Natuurlijk was ook nu weer geldgebrek de oorzaak van uitstel. De oplossing kwam tenslotte toch: jongelui, die met de Pasar Malam hadden geholpen wilden in de zo mervakantie wel wat bijverdienen. Er vorm de zich een hardwerkende ploeg van ama teurs, die onder vreugdekreten met de „afbraak" begon. Wèg met al dat oude hout (foto 3) en wèg met al die tierelan tijnen op de muur (foto 4). Die afbraak was iets heerlijks; iedereen leefde zich uit en verkeerde een paar dagen in een soort van roes. Maar toen de laatste kalk- en stof wolken waren opgetrokken was er een ge havende, holle ruimte overgebleven waar van niemand zich kon voorstellen dat daar nog een behoorlijk kantoor van gemaakt kon worden. Maar na 3 weken plamuren, plafonds dichten en verf afbranden (foto's 5, 6 en 7) kon met de afwerking: het verven van houtwerk en muren (foto's 8 en 9) wor den begonnen. En voordat we het ons goed konden realiseren zaten we opeens in een gloednieuw kantoor, zo prachtig wit en licht en zo ruim, dat ons oude meubilair er eens zo lelijk uitzag. Op de foto's 10, 11 en 12 ziet U „de nieuwe Tong-Tong": eerst een kijkje naar de tuin toe, de administratie; vervolgens een kijkje naar voren, de adver tentie-afdeling en de directie. De veel ruimte opslokkende suitedeuren zijn ver dwenen. Daarvoor in de plaats een afschei ding van bamboe-traliewerk .waartegen in de toekomst planten zullen komen (wie heeft er nog een stekje over?) Onderaan een blik op een gedeelte van de redactie: alle slordige rakken en bijzettafeltjes zijn ver vangen door nette hangkasten met schuif deuren. We weten het wel, velen staan sceptisch tegenover Tong-Tong; zo met de gedachte: ach, dat is toch een aflopende zaak. Maar tot nu toe is er van een verontrustende achteruitgang geen sprake. Wij zien de toe komst vol vertrouwen tegemoet en blaken van energie, geïnspireerd door onze splin ternieuwe omgeving. Daarom lezers: POE- KOEL TEROESI! Laat uw instemming met ons werk blijken door een stroom van nieu we abonnees. Andere zaken krijgen na een verbouwing en vernieuwing talloze bloem stukken, stuurt U ons een nieuwe abonné?! Ja? Doet U het? Terima kassi banjak! ELLEN 5

Tong Tong | 1964 | | pagina 5