GEEN ENERGIE? I EXTRA LEVENS KRACHT?© Navorser Dit nieuwe, natuurlijke antwoord kan voor u de oplossing zijn. VITALE POSITIEVE GEZONDHEID VOOR MAN EN VROUW RECTIFICATIE 1 „INGET MATI" „AD PATRES" Fa. Johs. Ouwejan Zn. NIEDOW WIE KENT GRAAF J. VAN RAAMING? Als u geen energie meer bezit, niet beschikt over voldoende levenskracht en u fysiek niet lekker voelt, kan dat betekenen dat u de na tuurlijke vitaminen nodig hebt, zo noodzakelijk voor het onderhouden van een juiste bloed- toevoer naar de spieren van het lichaam en naar de hersenen. Door dezelfde oorzaken kan uw spijsvertering verstoord en uw reserve aan energie gevaarlijk klein worden. Doe zoals duizenden mensen in het Noorden van alle leeftijden doen en breng de natuur terug in uw voeding door bij uw maaltijden Aktief Capsules te gebruiken. Aktief Capsules zijn smaakloos. Zij combineren hoge concentraties van tarwe- kiemen (de rijkste bron van „groei"- en „ener- gie"-vitaminen) met andere natuurlijke vitami- nerijke concentraties. Aktief Capsules bevatten geen verdovende middelen. Regelmatig ge bruik werkt niet gewoontevormend. U zult verbaasd staan over het verschil dat de ge makkelijk te gebruiken Aktief Capsules be tekenen voor uw energie en uw hele welzijn. U zult zich in alle opzichten sterker voelen, jonger en opgewekter en u zult er beter uit zien. Een zuivere huid, gezond haar en stralende ogen zijn het bewijs van uw terug keer naar een vitale, positieve gezondheid. Begin vandaag nog met het gebruik van Aktief Capsules. Verkrijgbaar bij apotheker en drogist, 3,90 voor een kuur. waarvan de oorzaak weer gezocht moet worden in onze opvoeding, onze bepaalde voorkeur, karakter en vele andere faktoren. Onderstaande voorbeelden zulien voor U een richtlijn zijn om de vele denkfouten welke in U schuilen, op te sporen. De mens noemt zichzelf al gauw beschaafd als hij gestudeerd heeft, een goede baan heeft en over alles en nog wat kan meepraten. Weer anderen meten hun beschavingspeil af met de grootte van hun bankrekening. De lezer dient echter te begrijpen dat nog het intellekt, nog enige stoffelijke maatstaf ook maar iets te maken heeft met de ware be schaving. Werkelijke en zuivere beschaving ligt alleen in het hart. Het z.g. beschavings peil waaraan de meesten van ons zich spiegelen berust op niets anders dan op hoogmoed. Bedenk dat negatieve eigen schappen, in dit geval de hoogmoed, nim mer goede dingen kunnen voortbrengen en zo kan een eenvoudige landbouwer een veel hogere beschaving bezitten dan de rijke en vaak nog gewetenloze zakenman. Dit voorbeeld zal U tot dieper nadenken stemmen. En zodoende zult u de vele andere denkfouten die er in U schuilen opsporen en uitroeien. Alleen op deze kunt U zich stap voor stap bevrijden van de vernederende maya, waar in wij allen verward zijn. Onderwerp elke gedachte welke in uw brein opkomt aan een strenge censuur en zo zult ge langzaamaan uw lichaam en geest versterken. U kunt niet meer beïnvloed worden door negatieve en destruktieve krachten. (Wordt vervolgd) Alle correspondentie over deze rubriek rich ten aan: H. M. Lapré, Postbus 409, Den Haag. Door een vergissing werd deze tekening bij het vorige artikel op z'n kop gezet. De juiste stand is hierbij aangegeven - Red. ijiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinuiiiiiiniiiiu^ Begrafenis- en Crematie-Onderneming Opgericht 1924 I ROUWKAMERS en ONTVANGKAMERS I AIRCONDITIONED Kantoren: Fred. Hendriklaan 7 j Den Haag, Tel. 070-556427 (3 lijnen) j llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllUIIIIIIIIIIIII Mary Niedow tr. Batavia 2-3-1850 met Gijs- bertus Hermanus Hendrikus v. Zadelhoff (A 1851); de laatste was geb. Nijmegen, 12-12- 1821 en ov. Rembang 12-5-1884 (A 1886). Noch de geboorte van Mary Niedow, noch haar overlijden, noch ook haar vader of enig ander familielid heb ik in de Regee- ringsalmanak, in het Bevolkingsregister 1823 of in de literatuur gevonden. Ir. B. A. Geerlings schrijft over bedoeld huwelijk in zijn genealogie van het geslacht Van Zadelhoff (uitgave april 1948, p. 74) het volgende: „Gijsbertus x N. N., dochter van de Engelse predikant te Batavia." Hoewel de naam Niedow niet bepaald Engels klinkt en de vader niet in de lijst van ingezetenen van Batavia voorkomt, kan Geerlings' gegeven toch wel juist zijn, want hun oudste dochter Megchelina Maria Mary van Zadelhoff, die dus half Engels zou zijn, tr. Rembang 20-11-1869 (A 1871) met Ed ward James Townsend, zoon van James Gibson en Johanna Maria Bouman. Het feit, dat beiden van Engelse afkomst waren, zal zeker wel van enige invloed geweest zijn toen zij besloten in het huwelijk te treden; bovendien zal Edward's grootvader als ge boren Engelsman de Engelse predikant te Batavia stellig gekend hebben, zodat de jongelui geen vreemden voor elkaar waren. Het ontbreken van Mary's geboorte en over lijden in de Almanak kan misschien hieruit verklaard worden, dat zij niet in Oost-lndië geboren is en dat zij na het overlijden van haar man naar Engeland teruggekeerd is. Het is een moeilijk geval, want ik ben de naam Niedow verder nergens tegengeko men. Een laatste mogelijkheid zou nog kun nen zijn dat de naam berust op een druk fout, zoals er zoveel in de Almanak voor komen! (Uit: Netherlanders in America; Dutch Im migration to the United States and Canada, 17891950, door Henry Stephen Lucas, Ann Arbor, The University of Michigan Press, 1955; p. 563): There is an interesting and puzzling story concerning one of Pella's enlisted men, Count J. Van Raaming. This friend of Scholte's university days at Leiden sudden ly appeared at Scholte's door in Pella during the winter of 1857-58. He was a fugitive from justice, for while living in Sumatra he had slain a friend who had violated the integrity of his home. Count Van Raaming enlisted in the Union army under the assu med name of John Smith. Wounded, he was found in a Georgia hospital by an army physician whose home was in Pella. When at liberty a few hours later, the doc tor was unable to locate the wounded man. Later, when Scholte visited the hospital where his sick friend had lain, no trace of him could be found, and no word about him ever came back to Pella. (Ibid., p. 715): 181. For the story of Count Van Raaming, see L. R. Scholte, A Stranger in a Strange Land (Grand Rapids, Mich., 1942), pp 78- 89; De Volksvriend, Jan. 8, 1848. Toelichting: De bovengenoemde Scholte is Ds. Hendrik Petrus Scholte, de stichter van Pella, de bekende Hollandse nederzetting in lowa, en L R. Scholte is vermoedelijk zijn zoon. 21

Tong Tong | 1964 | | pagina 21