toenG f Êm S m f TIM - J 1 Ui I WA N mda Mata's van Tong Tong f lil 4 1411 y Cp CJM 1 li .DDI. YffWllSn m1* y wyft Bestelbon De moord op Mata Hari Abraham Exodus Het land van bij ons buiten, deel I, deel II en deel I en II in één band Een vlot geschreven boek over de totok Nederlander in het oude Ned.-lndië waar U zeker van genieten zult. Code: bui I of bui II Prijs: f. 9,90 4. Porti: f. 0,50 totaal: f. 10,40 Code: bui I -f- 11 Prijs: f. 16,50 4- Porti: f. 1, totaal: f. 17,50 ein Buitenweg e laatste tempo doeloe en Wat we in ons hart oten /vee prachtige fotoboeken met foto's uit onze id. Boeken van blij herkennen en uitroepen als: Ja, wéét je nog toen!" Dode: ltd Code: ohs Prijs: f. 27,50 4_ Porti: f. 1, totaal: f. 28,50 Prijs: f. 17,50 4- Porti: f. 1, totaal: f. 18,50 B. D. Swanenburg Iwan de Verschrikke lijke Leven en werken van Dr. P. V. Stein Cal- lenfels. Geïllustreerd met talrijke foto's. Code: iwa Prijs: f. 8,90 _l Porti: f. 0,60 Dr P. V *an Stein Callenfe!» totaal: f. 9,50 B Vele van de totaalprijzen in bovenstaande lekenlijst zijn anders, dan in voorgaande Tong Dng's staat vermeld. Door de recente verhogingen in de posttarieven waren wij genoodzaakt alle ïstgestelde prijzen eens critisch te bekijken en an te passen aan de huidige omstandigheden. Als de boeken op Tong Tong komt halen, betaalt uiteraard geen portikosten, maar de prijs, die reet na de code staat vermeld. Ook boeken, die niet in de Tong Tong-lijst aantreft kunt bij is bestellen. Wanneer U de titel aan ons opgeeft ïrgen wij, dat het bij U thuis komt! heel speciaals: artikelen zijn van verzilverd roestvrij staal en ben als embleem een kleine Tong Tong: jjLlring Ie: tm-1 peltje tm-2 iferhouder Ie: tm-3 fopener Ie: tm-4 ches (goud- of srkleurig) Ie: tm-5 (g of z) gertjes Ie: tm-6 er Ie: tm-7 Prijs: Porti: Totaal: f. 1,90 f. 0,15 f. 2,05 1,75 0,15 1,90 1,60 0,15 1,75 1,75 0,15 1,90 0,90 0,10 1,— 1,— 0,10 1,10 1,40 0,15 1,55 TONG-TONG balsem,het equivalent van de bekende „obat matjan", op initiatief van dokter Rama Polderman in Nederland gefabri ceerd naar oude Indische kruidenrecepten, In wijde kring beproefd en perfect bevonden. Een rantang is een onmisbaar attribuut in ie der Indisch huishouden. Verkrijgbaar in 2 maten: met 4 en met 2 (allu- minium) pan netjes. Code: R 4 Prijs: 11, Code: R 2 Prijs: f. 6, Weet U wat een buddy is? Een handwarmer! Het hele apparaatje is niet groter dan een pakje cigaretten en wordt gevuld met aanstekerbenzine. Wanneer de "soemboe" wordt aangestoken, blijft het geheel gedurende 24 uur (op een vulling) een aangename warmte uitstralen. Lèsker, als U bijv. naar voetballen staat te kijken of lang in de kou moet door brengen. Code: hwa Prijs: f. 7,50 Porti: f. 0,50 totaal: f. 8, In verband met de vele uitgaven, die U in de dure decembermaand ongetwijfeld zult hebben willen wij voor bestellingen van boven de 10,de mogelijk heid openstellen in termijnen van 5,per maand te betalen. Bijv.: stel, het totaalbedrag van Uw bestelling is f. 12,50, dan betaalt U tegelijk met Uw bestelling de eerste termijn van f. 5,in januari de tweede termijn van f. 5,en het restant van 2,50 in februari. Uw bestelling en de wijze waarop U wenst te betalen kunt U op onderstaande bon invullen, die U In een open enveloppe, beplakt met een postzegel van 7 cent als drukwerk naar ons op kunt sturen. Om administratieve redenen kunnen wij helaas pas tot verzending van Uw bestelling overgaan na ontvangst van het verschuldigde bedrag of de eerste termijn van f. 5,als U in termijnen wenst te betalen. Beste Tong-Tongers, Stuur mij uit Jullie WAROENG: (Code 4- aantallen) f (totaalbedrag) Naam: Adres: Woonpl.: Het bedrag ad f zal ineens/in ter mijnen van f. 5,per giro/postwissel/bank*) worden overgemaakt. (Giro TT: 6685). (Handtekening) Doorhalen wat niet van toepassing is. door Sam Wagenaar Uitgegeven door H. W. J. Becht De naam van dit geschrift over Mata Hari - de schrijver noemt het "moord" - zegt op zichzelf al dat hij het niet eens is met het "schuldig" dat uitgesproken werd na het proces dat nu bijna 50 jaar geleden (1917) werd gevoerd over de ^sensationele spion- ageaffaire uit de eerste wereldoorlog. Dit boek is geen roman maar een documen taire en zoals de schrijver in de inleiding zegt: "Dit is het eerste ware verslag van Mata Hari's leven. Bijna 50 jaar lang is de geschiedenis van Mata Hari verteld door auteurs die hun informaties van horen zeg gen hadden. Feiten waren zeldzaam, zo niet afwezig. Dus moesten geruchten voor de waarheid doorgaan. Dit boek is op feiten gebaseerd." -yii Vervolgens licht de schrijver ons in hoe hij aan bepaalde documenten, foto's en andere bescheiden is gekomen. Zijn belangstelling voor Mata Hari gaat te rug tot 1931. In dat jaar vatte Metro Gold- win Mayer het plan op een film van Mata Hari te maken waarin Greta Garbo de hoofd rol zou spelen. Wij herinneren ons deze film nog uit onze jeugd en het staat ons bij dat dit niet de beste film van Greta was. Ik herinner me nog goed dat mijn vader wre velig zei: "t Mens was te dom om spionne te zijn.",een uitspraak die we in het boek bevestigd zien door Leo Faust die haar per soonlijk heeft gekend. Weer halen wij de schrijver aan: "Dit boek is het resultaat van mijn hardnekkige poging om tot de kern van Mata Hari's geschiede nis door te dringen en van mijn weigering om ook maar iets als vanzelfsprekend aan te nemen. Het is volledig gedocumenteerd en veel ervan is in flagrante tegenspraak met de feiten die eerder zijn gepubliceerd." En ofschoon dit boek dus enkel uit feiten en documenten is opgebouwd en allerminst een roman is, zien we hier Mata Hari als een levende vrouw tevoorschijn komen. Naar onze mening is het omslag ongelukkig gekozen. Hiervoor is van een schilderij ge bruik gemaakt, dat in 1912 werd gescilderd door de Prins von San Faustino. Het stelt Mata Hari voor als Salomé. Hier citeer ik weer de schrijver als hij het heeft over dit schilderij: "Een gekleurde afbeelding hiervan in haar plakboek toont de Nederlandse Salomé in een verleidelijke, half-leunende, pose met een doorzichtige sluier die nauwelijks iets van wat beneden het middel zit verbergt en verder met zeer veel borst en 'ventre' in een veelonthullende close-up". Jammer, want in het boek zelf staan heel wat beter foto's van Mata Hari. IKS Dit boek is bij Tong Tong verkrijgbaar. Prijs 9.50 en f 0.60 porto. 13

Tong Tong | 1964 | | pagina 13