yida Mata's van Tong Tong J WAN Verhalen uit het oude Indië Bestelbon ÉB S3 s heel speciaals: artikelen zijn van verzilverd roestvrij staal en en als embleem een kleine Tong Tong: Beste Tong-Tongers, Stuur mij uit jullie WAROENG: (Code 4- aantallen) f iutelring de: tm-1 eelepeltje de: tm-2 siferhouder de: tm-3 iefopener ide: tm-4 oches (goud- of verkleurig) ide: tm-5 (g of z) ngertjes >de: tm-6 iver ide: tm-7 Prijs: Porti: Totaal: f. 1,90 f. 0,15 f. 2,05 1,75 0,15 1,90 1,60 0,15 1,75 1,75 0,15 1,90 0,90 0,10 1,— 1,— 0,10 1,10 1,40 0,15 1,55 (totaalbedrag) Naam: Adres: Woonpl.: Het bedrag ad f zal ineens/in ter mijnen van f. 5,—*) per giro/postwissel/bank*) worden overgemaakt. (Giro TT: 6685). (Handtekening) Doorhalen wat niet van toepassing is. Kent U het verhaal van de jonge S. die ie mand neerschoot? Moet U luisteren! De jonge S., 15 jaar oud was zoon van een bosopzichter in Oost-Java en met vacantie bij zijn ouders thuis. Wat doet een echte In dische jongen die vacantie heeft? Jagen na tuurlijk. Logisch nietwaar? Zo deed ook onze jongeman, die gewapend met een levensgrote dubbelloops kaliber 16 en een zak hagelpatronen door de uitge strekte djatiebossen zwierf op zoek naar pauwen en ajamalas. Op een gegeven mo ment ving hij het dofkloppende geluid op van iemand die kennelijk bezig was hout te hakken en hierop afgaande, ontdekte hij al gauw een Javaan druk bezig met een grote bijl een boom te vellen. Aha, een houtdief! "Hé daar, dat mag niet! Dat is diefstal! De Javaan houdt op met kappen, kijkt ach terom, ziet een jongen staan en denkt: Rus tig doorgaan maar, want dat daar stelt toch niets voor. "Ophouden zeg ik je, anders schiet ik!" De houthakker laat de bijl vallen, knoopt de kölor van z,n katok los, laat z'n broek zak ken, keert dan het gedeelte van het lichaam waar de rug eindigt en een andere naam krijgt uitdagend naar de jonge S. toe met de opmerking: "La'mbok djadjal njóI! (Probeer dat maar eens jongetje). Dat was te veel! "Klèk, en de rechterhaan van de kaliber 16 is overgehaald. De kolf vliegt naar de schouder en wang, een wijs vinger drukt even en "flarr" zegt de half- choke loop! Kay- ooh en finish! (alhoewel natuurlijk een rare plaats om iemand okay te slaan). Wij Oosthoekkers spreken van een satee-kam- bing schot! Waar of niet lui? Ja, alles goed en wel, maar nou was Kêpandjèn in iast. In één grote spurt bereikte de jonge S. het ouderlijk huis waar hij doodsbleek en onder tranen vertelde Pappie, ik heb iemand doodgeschoten! Nadat de eerste paniek wat geluwd was, werd een draisine bemand en trapte men het bos in om het lijk op te halen. Was me dat even trappen! De Tour de France was er niets bij. Het was niet zo moeilijk het kadaver te vinden, want het brulde huizenhoog. Wat doe je in soon ge val? Helemaal naar Malang, naar de Lava- lette Kliniek haan seker! Ben je nou hek sèh! Zelf doen tuurlijk. Watten, pincet, ster ke jodiumoplossing en dan maar pulken. Eén voor één tjih. Hieh kon, adoebijoeng! En zeggen: adja bêngok- bêngok goes, sa- lahmoe déwé. Kapok apa ora. Sa-iki dapoer- moe bötjor. Byangané! Hieh kon, al weer een hagel nr. 6 druit! Ndara, pêdês ndaraü Ya, mênênga waé goes! De jonge S heeft later de voetsporen van zijn vader gedrukt en is bosopzichter ge worden. Van de mensen die hij onder zich had, was er één, een mandoer, die in zijn hart een bijzondere plaats innam. Deze man was zeer betrouwbaar, doortastend, een on vermoeibaar harde werker, kortom in ieder opzicht een prachtvent. U heeft het al gera den. Dat was dezelfde knaap die indertijd in jeugdige onbezonnenheid met een welge mikt schot hagel uit een 16 op de plaats en nog wel sangking wingking werd "abje- knallt". SOERABAJAAN TOELÈN 13 Een rantang is een onmisbaar attribuut in ie der Indisch huishouden. Verkrijgbaar in 2 maten: met 4 en met 2 (allu- minium) pan netjes. Code: R 4 Prijs: f. 11, Code: R 2 Prijs: f. 6, J.B. Vele van de totaalprijzen in bovenstaande oekenlijst zijn anders, dan in voorgaande Tong ong's staat vermeld. Door de recente verhogingen an de posttarieven waren wij genoodzaakt alle astgestelde prijzen eens critisch te bekijken en ian te passen aan de huidige omstandigheden. Als J de boeken op Tong Tong komt halen, betaalt J uiteraard geen portikosten, maar de prijs, die lirect na de code staat vermeld. Ook boeken, die J niet in de Tong Tong-lijst aantreft kunt U bij >ns bestellen. Wanneer U de titel aan ons opgeeft orgen wij, dat het bij U thuis komtl Weet U wat een buddy is? Een handwarmer! Het hele apparaatje is niet groter dan een pakje cigaretten en wordt gevuld met aansteker- benzine. Wanneer de "soemboe" wordt aangestoken, blijft het geheel gedurende 24 uur (op een vulling) een aangename warmte uitstralen. Lèsker, als U bijv. naar voetballen staat te kijken of lang in de kou moet door brengen. Code: hw Prijs: f. 7,50 Porti: f. 0,50 totaal: f. 8, In verband met de vele uitgaven, die U In de dure decembermaand ongetwijfeld zult hebben willen wij voor bestellingen van boven de f. 10,de mogelijk heid openstellen in termijnen van f. 5,per maand te betalen. Bijv.: stel, het totaalbedrag van Uw bestelling is f. 12,50, dan betaalt U tegelijk met Uw bestelling de eerste termijn van f. 5,in januari de tweede termijn van f. 5,— en het restant van f. 2,50 in februari. Uw bestelling en de wijze waarop U wenst te betalen kunt U op onderstaande bon invullen, die U in een open enveloppe, beplakt met een postzegel van 7 cent als drukwerk naar ons op kunt sturen. Om administratieve redenen kunnen wij helaas pas tot verzending van Uw bestelling overgaan na ontvangst van het verschuldigde bedrag of de eerste termijn van f5tals U in termijnen wenst te betalen. Stcin CaUeofcl* totaal: f. 9,50 TONG-TONG balsem, het equivalent van de bekende ,,obat matjan", op initiatief van dokter Rama Polder man in Nederland gefabriceerd naar oude Indische kruidenrecepten, in wijde kring beproefd en perfect be vonden. Code: ba Prijs: f- 2,50 Porti: f. 0,15 totaal: f. 2,65 ein Buitenweg e laatste tempo doeloe en Wat we in ons hart oten /vee prachtige fotoboeken met foto s uit onze jd Boeken van blij herkennen en uitroepen als: ja, wéét je nog toen!' Code: ltd Prijs: f. 27,50 4. Porti: f. 1,I totaal: f. 28,50 Code: ohs Prijs: f. 17,50 4. Porti: f. 1, totaal: f. 18,50 B. D. Swanenburg Iwan de Verschrikke lijke Leven en werken van Dr. P. V. Stein Cal- lenfels. Geïllustreerd met talrijke foto's. Code: iwa Prijs: f. 8,90 4. Porti: f. 0,60 Abraham Exodus Het land van bij ons buiten, deel I, deel II en deel I en II in één band Een vlot geschreven boek over de totok Nederlander in het oude Ned.-Indië waar U zeker van genieten zult. Code: bui I of bui II Prijs: f. 9,90 4_ Porti: f. 0,50 totaal: f. 10,40 Code: bui I4-II Prijs: f. 16,50 4. Porti: f. 1, totaal: f. 17,50

Tong Tong | 1964 | | pagina 13