Tong-Tong Tienerclub door ROB DESSAUVAGIE Radio BOLLAND JIM REEVES Cliff Richard, die 14 oktober 1940 in Luck- now, India werd geboren, interesseerde zich al heel jong voor muziek. Hij kwam als 8- jarige naar Engeland en had toen deze in teresse verloren, toen bestond er alleen be langstelling voor sport: hij was o.a. kam pioen speerwerpen van zijn school. Ook speelde hij schooltoneel en had eens in een dezer stukken een zangrol, die zoveel suc ces opleverde dat zijn vrienden hem er toe overhaalden zich daar eens serieuzer op toe te leggen. Hij sloot zich aan bij een vo- calgroep, trad op tijdens dansavonden etc. en begon in de omgeving van Cheshunt wat naam te krijgen. Dit gaf hem aanleiding zijn eigen begelei dingsgroep te formeren, die hij The Drifters noemde (later, zie Shadow-story, werd deze naam gewijzigd). Na een engagement in de beroemde "2 I's Coffee Bar" in Soho wer den zij door vele impressario's benaderd en kwam de grote start in de Regal Cinema in Ripley. Een auditie bij Columbia volgde en binnen enkele dagen werd toen de eerste plaat op genomen met de nummers: "Move it" en "Schoolboy crush". De uitgever van het laatste liedje hoorde de plaat en zorgde er voor dat Cliff en de zijnen gecontracteerd werden voor Jack Good's "Oh-Boy" TV- Show. Vele toppers volgden en in een door de "New Musical Express" uitgeschreven populariteitsverkiezing werd Cliff uitgeroe pen tot "Favoriete nieuwe zanger onder de 21". Hij kreeg een belangrijke rol in de film "Serious Charge" en verscheen regelmatig op het TV-scherm. De film werd de aanlei ding voor een van zijn grootste hits "Living Doll" waarvan meer dan een millioen platen werden verkocht. Zijn eerste felbegeerde gouden plaat. Sindsdien trad Cliff nog in verschillende films op en was geregeld on der de Top Ten te vinden met zijn vele pla ten. Het is hier, door plaatsgebrek, niet mo gelijk alle titels en verschenen repertoir te noemen. In 1960 vloog Cliff met The Shadows naar Amerika voor TV-uitzendingen en een serie "schnabbels" door het gehele land en trad als slot van dat jaar op in London's arties ten "doel" The London Palladium". In maart '61 reisde de groep naar Zuid-Amerika waar voor radio, TV en losse optredens gewerkt werd. Toen Cliff op 14 oktober 1961 zijn 21e verjaardag vierde trad hij met zijn onafschei delijke Shadows op in Nieuw Zeeland Aus tralië, terwijl zij op de terugweg van die tournee ook Malakka aandeden. THE SHADOWS. In april '58 arriveerden Bruce Welch en Hank Mavin in het grote Londen beladen met koffers, grammofoons, gitaren en het gigantische bedrag van £6/10- maar ook bezeten van het verlangen om naam te maken in de Showwereld. Zij begonnen een hongerbestaan als skiffle- spelers in een koffiebar. Zij hadden het in het begin beslist niet "ruim" maar maakten daarna kennis met Jet Harris en nadat zij dus al met zijn drie-en optraden stapte op een van hun werkavonden Tony Meehan hun leven binnen als slagwerker en dat was laat in 1958 het eerste gezamenlijke optre den van de vier. Nadat zij gingen optreden als vaste begeleiders van Cliff Richard be gint vrouwe Fortuna hen toe te lachen en kregen zij ook bekendheid als The Drifters. Nadat hun plaat "Feelin' Fine" en "Don't be a fool with love" in Amerika uitgebracht was rees een conflict met een gelijknamige Amerikaanse groep. De aanhangig gemaak te rechtzaak had de intrekking van de En- gelse-Drifters-platen tot gevolg en Jet Har- ris koos daarna de naam The Shadows ("Schaduwen" van Cliff Richard die zij, waar dan ook, begeleidden) Cliff weigerde vaak zonder hen te werken en wees diverse uitnodigingen van Amerikaanse zijde van de hand als het er om ging zonder de Shadows te werken. Zij traden ook met Cliff op in de film "Expresse Bongo" en maakten vele buitenlandse tournee's met hem mee. In 1960 kwamen de Shadows eerst goed aan de top met o.a. "Apache" (zilveren plaat voor 250.000 verkochte singles). In 1961 verliet Tony Meehan de groep (ging zich meer aan de muziekstudie wijden en werkte daarna bij een platenmaatschap pij) en in 1962 verkoos Jet Harris "de vrij heid" om een eigen solo-carriere op te bou wen. Hun plaatsen werden ingenomen door twee voormalige "Krew Kats" Brian Ben nett (slagwerk) en Brian Locking (basgitaar) Daarna werden weer verschillende films en buitenlandse tours gemaakt en werd o.a. op getreden voor de Koningin-Moeder in hun derde Royal Command Performances. Na weer buitenlandse tours verliet Brian Lock ing de groep om zich aan zijn roeping (Je hova's Getuige) te wijden en werd diens plaats ingenomen door de 21-jarige John Rostill. Sorry (Trix) dat het relaas vrij beknopt moet zijn, maar nogmaals, het is ondoenlijk om alle opgenomen platen en detail-bijzonder heden hier te vermelden. Solisten Songfestival aangewezen. Door de Jurie voor het nationale songfes tival (voor -finale voor het Europese festi val) zijn aangewezen: Trea Dobbs, Connie van den Bos, Gert Timmermans, Ronnie Tober en Shirley. Nederlandse jazz-prijs naar Boy Edgar. De grote prijs van de Nederlandse jazz 2000.van het Prins Bernard-Fons en de Wessel-IIcken-Trofee") is dit jaar door de jurie uitgereikt aan Boy Edgar voor zijn "bijzonder verdienstelijk" werk als leider van Boy's Big Band. Vorig jaar kwam de prijs in het bezit van Herman Schoonderwalt. TTT-club speldjes. Ik kreeg de vraag voorgelegd of er TTT- speldjes bestaan. Speciale speldjes voor de Tienerclub zijn er niet, wèl Tong Tongspeld jes in de vorm van het bekende TT-man- netje. Deze (goud- of zilverkleurige) speld jes kan je bestellen bij Tong Tong - zie pag. 13 onder Tanda Mata's van Tong Tong. Beach Party van The Rhythm Strings. Ik kreeg deze LP van "Telstar" in mijn be zit en kan hem de liefhebbers beslist aan bevelen. Ook kreeg ik een, nog ongelabeld "proefplaatje" van twee nieuwe Dusty Springfields in mijn bezit. Zij zingt "Losing you" en "Summer is over" op phillips JF 329913. UITSLAG PRIJSVRAAG: "The Lords". Er waren weer vele goede in zenders en de winnaars waren deze keer: Irma von Liebenstein - Em. Huppereth straat 6 - Gulpen ZL. en Ludie Schafer - R. de Beren Broeklaan 8 - Amstelveen. Succes met het plaatje! Wie weer een kansje wil wagen dient voor 23 december a.s. aan TTT-club - Rob Des- sauvagie - Prins Mauritslaan 36 - Den Haag te schrijven "welke artiesten er eind 1964 in Indonesië gaan optreden". Totde volgende TTT-club. Stationsweg 143 Tel. 601703 - Den Haag Zo juist ontvangen nieuwe L P. o.a. Your old loveletters, Oklahoma Hills, Roly Poly, Eveneens 'n nieuwe single: There's a heartache following me, Rosa Rio Snel besteld, vóór de feestdagen bij U thuis! Rembourszendingen worden prompt verzorgd Ook schriftelijke bestel lingen Op verzoek: Cliff and the Shadows! 15

Tong Tong | 1964 | | pagina 15