Tonggèrèis Radio BOLLAND Vervolg van vorige pag. ger hawaiiangitarist geweest en was dus in staat zijn muzikale kennis op de zoons over te brengen zodat al vrij spoedig het eerste nummer uit de snaren te voorschijn kwam. Na een half jaar kwam zus Marijke als zangeres er bij, vrij spoedig gevolga door drummer Teun, en toen waren The Jolly Strings compleet. De eerste maal dat zij aan een amateur wedstrijd deelnamen, namen zij meteen maar een grote beker - de eerste prijs - mee naar huis en al spoe dig kregen zij faam in de noordelijke en oostelijke provincies en zelfs in Duitsland. Bijv.: een aanplakbiljet in Adorf: "The Jolly Strings, die einmalige Beat-Band mit dem Liverpoolsound spielt für Sie den 8 Nov. 1964 im neuen Rhytmus-Beat-Slop-Twist und Skinnie-Minnie". De bezetting van The Jolly Strings is: Frits Verboon - sologitaar en leider-vocalist (leerling HBS-B). Harry Verboon - zang en basgitaar, MULO- leerling evenals slaggitarist Harry Kieft (die in de plaats kwam voor Albert Verboon). Slagwerker is Teun Kriebel, die ook op de HBS zit en last but not least zangeresje Marijke Verboon, die ondanks haar elf jaren het vrouwelijke element - als zangeres - in de groep vertegenwoordigt. The Jolly Strings hebben al met veel "na men" in het zelfde programma gestaan als: Willeke Alberti, Ria Valk, Gert Timmermans, Anneke Grönloh, Imca Marina, Sandra, Rob de Nijs en Johnny Lion. Favorieten van de Strings zijn: The Beatles en verder o.a. Charles Aznavour, The Sto nes, Enrique de Marcia en Jim Reeves en Marijke houdt vooral van The Supremes en Les Surfs. Met veel dank aan mevr. Weyrich, voor het door haar gezonden materiaal (helaas was de courant mij onbekend zodat ik hier geen bron kan vermelden) wens ik de Jolly Strings en haar fans veel succes toel Oplossingen prijsvraag. Het was kennelijk weer slecht weer want het aantal inzendingen was beduidend ho ger dan vorige maal. De goede inzenders van "De Rob de Nijs Show" waren - na tuurlijk weer na loting uit de bus gekomen-: P. Klaar .Beukenlaan 71, Rozenburg en Olga Akkermans, (proficiat voor de 2e maal) Peter v.d. Voortstraat 3 - Lunteren. En weer winstkansen als op één gedeelte van de volgende twee-delige vraag een correct antwoord wordt gegeven: "Wie presenteerde "Jazz-Scene" en wie "Dzjes zien"? Oplossingen graag voor 10 juli a.s. aan Rob Dessauvagie p.a. TTT-club Prins Mauritslaan 36 te Den Haag. Stan Getz en Astrud Gilberto. Ik kreeg van Polydor Nederland N V. (op het label Verve) twee L.P.s en twee singles van The New Stan Getz Quartet en Astrud Gilberto. Enormdat is nu eigenlijk weer eens fijne muziek die je niet dagelijks hoort. Voor mij is Astrud Gilberto (Stan Getz is al jaren voor mij een van DE saxofonisten) de ontdekking op vocaal gebied van de laatste jaren. Zij zingt zowel jazz als zuid- amerikaanse muziek op een buitengewoon sfeervolle wijze en hoewel ik zelf haar LP met 't Getz Quartet prefereer is ook haar ei gen LP bijzonder fijn om naar te luisteren. Zij komt eind juni naar Nederland en de NCRV zal dan een TV programma van haar opnemen. De datum van uitzending is mij nu nog niet bekend maar ik hoop dat tijdig te weten om hier te kunnen vermelden, want - nogmaals - het is de moeite waard! Ontvangen nieuw repertoire: philips: Van Lion's Brass: Whipped Cream en Honky Tonk. fontana: Marijke Hofland met The Travellers: Tango Montevideo en Polka Jenka. decca Connie van Bergen met de Rivertown Dixie land Jazzband: Salty Dog en Molly Dear Malone. philips: Corry Brokken: De Messenwerper en De Zigeuners. decca: Twinkle met Tommy en So Sad. decca: Johnny and Jones: vier toppers uit de der tiger jaren: Joseph. Onder moeders paraplule, mijnheer Dinges en de Slangenbezweerder, decca: Caterina Valente met Und dann kam der Mondschein, Morgen wird's schoner sein. decca: Rob de Nijs, Het meisje dat niet kan ver geten en King of the road. decca: The Nashville Teens: Watcha gonna do en The little bird. philips Ronnie Tober: Zonder jou en verboden vruchten. philips Claude Francois: Tout ca c'etait hier, Alors Salutl tot.... .de volgende TTT-club ROB. Stationsweg 143 - Tel. 601703 - Den Haag Voor het eerst aanwezig op de PASAR MALAM met de bekende gram.-platen: De verliefde Bandeng, Mijn lboe, Heimwee naar de In- sulinde, Krontjong Serenaders, Lief Indië, Pantja Warna, Rudi van Daim, Tielman Brothers, e.a. U kunt vele artiesten er zelf ook ontmoeten. Bestellingen op de Pa sar Malam, onder rem bours thuis bezorgd. OMONG KOSSONG: Sinjo tot Hollands vriendje: "Moetje sien, die vohel, hij lijk op kalongl". Hollandse sobat: "Wat sei je daar; ik be doel dat laatste woord?". "Masah, kalong, je weet niet wat?". "Hoe kan ik dat nu wete? Da's zeker zo'n Indisch woord?". 'Tierlek, kalong, hij Indisch gevohelte die eet papaja!". "Wat is dat papaja?". "Papaja, hij fruit die lijk op semankai". "Wat is dat semanka nu weer?". "Loh, semanka is watteh?". "Weetikveeli". "Oh, ja, kalong hij eet in plaas van papaja ook wel eens semanka! Nou, probleem op- gelos?". Geen antwoord. H. C. NORDELL NOZEM Roel (die een afkeer heeft van lawaai en drukte, staat voor het raam naar rumoerige jongelui op brommers te kijken): "Mama, moét ik later ook een nozem wor den?" Mama. "Maar Roel, hoe kom je daar nu bij, neen hoor, dat is helemaal niet nodig". Roel: "Dus ik hoef écht niet?" Mama: "Weineen, maar wat wil je dan lie ver worden?" Roel: "Nouvrijer". Mama: Roel: "Want dan hoef je alleen maar te wandelen met een meisje!" H. ZWARTJES PASAR MALAM Vergeten jullie niet dat de uitslag van de vorige prijsvraag op de Pasar Malam be kend gemaakt zal worden? Kom dus allemaal naar Houtrust op zater dag, 3 juli a.s. Tot ziens! The Jolly Strings 18

Tong Tong | 1965 | | pagina 18