Piano? Fa. R. R. GANZEVOORT Filmavonden oorlogsgravenstichting HAARLEM Vervolg van pag. 4 volgen, waarvan ik genoten heb...omdat er meer "background" begrip in zit dan repor tages van andere journalisten die vaak van toeten nog blazen weten...verzamel namelijk knipsels over Indonesia uit kranten etc., krijg materiaal van de Indon. ambassade en heb penvrienden in Indonesië zelf...beste wensen en vele zegeningen in het nieuwe jaar... JOYCE PAINE Sussex "Meer missen dan wij denken..." Met ons denken lopen we zo gemakkelijk vast in een conflict of een tekort en schrappen Tong Tong...en daarmee een "zwerfterrein van onze geest" zoals er geen tweede is in Europa. Soms, als ik met een ouwe zwerver aan het praten raak over onze jacht in Indië, kunnen we "uit de verte" verbaasd zijn over de massa's onaangenaamheden van onze jacht: muskieten, patjets, doeries, schor pioenen, dorst, hitte, "kwaai-kwaai-terrein", slangen, allerlei soorten ongedierte en onge- "plant"-te, en nochtans: wat zouden wé er elk moment weer op uit willen gaan! In Tong Tong jaagt onze tropische geest. Wie kan dat geluk missen? Praat nog eens met een teleurgestelde "ouwe kontjo" en wedden dat hij weer abonnee wordt? Al geprobeerd? En nog eens, En nog eens? Laat ons niet in de steek, ouwe ja gers en win opnieuw weer jagers voor ons jachtterrein! Vervolg van pag. 10 Met deze woorden verdween plosteling het mooie vossenmeisje en op de plaats, waar zij gestaan had, stond een kleine rode vos, die snel als de wind, door een open raam weg sprong. Op diezelfde dag kwamen alle leden van de familie Wen samen in de Zaal der Voor ouders, waar Yang Le en Nai Nai in het huwelijk werden verbonden. De bruid was gekleed in een schitterend rood zijden ge waad, met gouden bloemranken geborduurd. Naast elkaar knielden zij voor het altaar van de Goden van Hemel en Aarde. Samen maakten zij daarna een buiging voor het altaar der Voorouders en zij bogen voor elkaar. Toen zij ook een buiging voor hun ouders en voor de gasten gemaakt hadden, werden hun twee bekers aangeboden met de bruidswijn. De bekers waren verbonden door het rode koord van het geluk. Op een mooie tafel stonden twee grote ha nen van suikerwerk, de bruidsrijst, gecon- fijte vruchten en de zoete bruidskoeken. Toen zij ook van de bruidsrijst gegeten hadden, was de huwelijksceremonie afge lopen en Yang Le en Nai Nai leefden daarna nog lang en gelukkig. CORRA CORRA. Frances Carpenter. Tales of a Chinese Grandmother. Gezien de algemene instemming, waarmee destijds de door de Oorlogsgravenstichting georganiseerde filmavonden werden be groet, is gemeend op de ingeslagen weg te moeten voortgaan. Er zijn daarom in 1965 enige nieuwe films vervaardigd betref fende de oorlogsgraven in Indonesië, Enge land en Oostenrijk. Het programma voor 1966 laten wij hieronder volgen: Maandag, 24 januari 1966 Groningen, Universiteitsgebouw, Offerhaus- zaal, Broerstraat 5. Dinsdag, 25 januari 1966 Leeuwarden, Beursgebouw, Benedenzaal, Wirdumerdijk. Woensdag, 26 januari 1966 Assen, Garnizoenskantine, Vaart N.Z. Donderdag, 27 januari 1966 Enschede, Twentse Schouwburg, Grote Con greszaal, de Langestraat 49. Vrijdag, 28 januari 1966 Arnhem, Aula Thorbeckelyceum, Thorbecke- straat 17. Maandag, 31 januari 1966 Zwolle, Gebouw Odeon, Foyer, Blijmarkt 25 Donderdag, 3 februari 1966 Utrecht, "Esplanade", Blauwe Zaal, Lucas Bolwerk 24. Vrijdag, 4 februari 1966 Middelburg, Kantine P.Z.E.M., Poelendaele- singel 10. Dinsdag, 8 februari 1966 Alkmaar, Schouwburg "t Gulden Vlies", Koorstraat 20. Woensdag, 9 februari 1966 Rotterdam, Beursgebouw, Blauwe Zaal, Beursplein. Donderdag, 10 februari 1966 's-Hertogenbosch, Oranje Hotel, Grote Zaal, Verwerstraat 27. Vrijdag, 11 februari 1966 Maastricht, Staargebouw, Grote foyer, Ingang Papenstraat. Maandag, 14 februari 1966 Amsterdam, Gebouw "Marcanti", Jan van Galenstraat 8-10. PROGRAMMA Aanvang 8 uur precies (in verband met bus- en treinverbindingen na afloop zal stipt op tijd worden begonnen). 1. Welkomstwoord door de Heer P. W. de Hertogh Jr., Directeur der Oorlogsgraven stichting. 2. De kleurenfilm "Onze graven in Indone sië", recente opnamen van de erevelden in Indonesië en van het huidige leven aldaar. 3. Pauze. 4. De kleurenfilm "Onze graven langs de Birma-spoorweg".2) 5. De kleurenfilm van de opening van het Nederlandse ereveld te Mill Hill in Enge land. 6. De kleurenfilm van de onthulling der Ne derlandse gedenkplaat in het voormalige concentratiekamp Mauthausen in Oosten rijk. 7. Slotwoord. 10.30 uur). TOEGANG VRIJ!! 1) Tijdens de reis door Indonesië konden de ere velden te Palembang, Medan, Mandor, Menado, Ambon en Kupang helaas niet worden gefilmd. Desalniettemin zijn de nabestaanden der aldaar gelegen oorlogsslachtoffers, alsmede zij wier naasten niet op een ereveld zijn bijgezet, uit genodigd, opdat althans een algemene Indruk kan worden verkregen omtrent de huidige toe stand der erevelden in Indonesië. 2) Op veler verzoek nogmaals in het programma opgenomen. RESTOGRAI tegen grijze haren Door dit middel te gebruiken krijgt men de natuurlijke haar kleur terug. Géén verf, géén spoeling - Eén fles genoeg voor een jaar. Vroeger in Indonesië verkrijgbaar. Prijs f. 12,50 p.fl. Toezending onder rembours. Franco huis. Importeur: Zeecroft 25, Wijk aan Zee Tel. 0 2517-478 ZOEKT U een mooie, gave, bespeelde Volledig gereviseerd Levering franco door geheel Neder land met VIJF JAAR GARANTIE. Betaalbaar in termijnen vanaf ƒ23,19 per maand. Te bevragen: Westerhoutpark 11 - Tel. 02500-19480 In vast vertrouwen op zijn Heer en Heiland ontsliep 11 dec. 1965 na een geduldig gedragen lijden mijn lieve man, onze vader, behuwd- en groot vader GERARD HENDRIK JAN SLABBEKOORN in de leeftijd van 61 jaar. Losser: G. Slabbekoorn-v. Mulligen Meppel: N. Lakke-Slabbekoorn A. L. Lakke en kinderen Losser: J. Slabbekoorn Losser, Kloppenstraat 29 De begrafenis vond plaats op woensdag 15 december vanuit de Hervormde Kerk. 19

Tong Tong | 1966 | | pagina 19