tonijgèrèts TONG TONG LICHTE MUZIEK CONCOURS! Doet mee! door Millie de Jonge en Rob Dessauvagie Connie Francis - Jealous Heart. Na My Happiness, Lipstick on your collar, Among my souvenirs, When the boy in your arms en Don't break the heart - alien Con nie Francis bestsellers - is nu van haar ver schenen Jealous heart, (b-kant: Can I rely on you?) Connie werd op 12 december 1938 in Ne- ark, New Jersey, geboren. Toen zij vier jaar was kreeg zij van haar vader een ac cordeon (12-bas) en volgde toen ook haar eerste muzieklessen (beter vroeg dan laat) Als kleine hummel oogstte zij natuurlijk al snel suksessen op familiefeestjes en bij optredens in scholen en ziekenhuizen. Zij begon toen ook te zingen en toen zij twaalf was kreeg zij met "Daddy's little girl" een optreden in The Arthur Godfrey Talent Scouts Show en werd op 15-jarige leeftijd (drie jaar later dus) al onder contract ge nomen door M.G.M. Nadat zij al acht platen gemaakt had, die niets "deden" - zij wilde er al mee uitscheiden - maakte zij op drin gend verzoek van haar vader een plaatje, (als laatste poging): Who's sorry now werd opgenomen endirect een millioenen- sukses. Daarna liep alles op rolletjes en werd de ene plaat na de andere een "gou den". Overigens krijgen platenartiesten in de USA pas een gouden plaat als er meer dan een miljoen van verkocht zijn! Zij trad op in de TV shows van: Patti Page, Perry Como, Ed Sullivan, Jimmy Rodgers e.v.a., maakte buitenlandse tournees, kreeg de titel "Beste zangeres van 1959" en werd door 4.000 Amerikaanse discjockeys uitge roepen tot "Queen of heart". The Golden Earrings maakten opname in London. Het was na het grote sukses van "Please Go" en de LP "Just Earrings" te verwach ten: The Golden Earrings zouden ook wel op de internationale markt verschijnen. Het is nu zover! Op 4 januari werd - door de technicus van The Searchers en Kinks - in de Londense Pye Studios een opname gemaakt van weer twee Gerritsen/Kooy- mans nummers: "That Day" en "The words I need". De plaat komt in Nederland uit (kwam kunnen wij beter schrijven) op 21 januari en iedereen kan hier dus het resulaat horen van de 10 uur durende "operatie" in Lon den. In Frankrijk, Duitsland en Amerika komt de plaat uit op 15 februari. Op die datum wordt er door de Engelse TV een speciaal programma gebracht rondom The Golden Earrings. Overigens traden de jon gens - met heel veel sukses - ook op in de Londense "Glennlyn Ballroom", een be roemde beatkelder, waar ook The Rolling Stones en The Who geregeld optraden. Lisette door Benoit Philippe. Mooi is t'ie niet de gebaarde, 21 jarige, altijd op pantoffels lopende Belg Benoit Philippe. Deze schilder, tekstdichter, componist en nu ook zanger uit Belgie heeft met zijn eerste ling "Lisette" (achterkant: "C'est doux l'a- mour"), wel in de roos geschoten. Het is een heel goed ding en het bewijs is wel dat Lisette drie weken onder de top tien van Belgie hoorde. De Kerstpuzzel. Treurig, jongelui, heel treurig! Het is met jullie kennis van muziekinstrumenten maar somber gesteld, hoor. Goede oplossingen? Geen één! Daar komen we eigenlijk heel goedkoop af. Nietwaar, geen oplossingen en dus geen prijzen! Maarrr...zo beroerd zijn we nu ook weer niet. Er was er één onder jullie, die de pauken uitschold voor een kleine trom en verder alles goed had. Nu is een pauk eigenlijk een kleine trom, dus rekenen we deze oplossing goed ge noeg voor de tweede prijs (platenbon van 10,De gelukkige is: P. van Drummeien Oranjelaan 16b te Rotterdam-16. Verder was er één oplossing met één fout. Hier werden de pauken nl. aangezien voor een banjo, verder was alles goed. Voor deze oplossing geven wij een troostprijs: een EP-tje. De gelukkige is: Marion Zwartjes Stoutstraat 16a te Overschie-Rott.-8 Jij bent wél voor het geluk geboren, Marion. De hoeveelste prijs is dit nu al, die je bij Tong Tong wegsleept?! De juiste oplossing: 1 bas, 2 fluit, 3 saxafoon, 4 pauken, 5 trom7 pet, 6 dirigent, 7 viool, 8 accordeon, 9 bek kens, 10 drums, 11 guitaar, 12 harp. Met Pasen een nieuwe kans, tonggèrètsü! Een puzzel, die door één van jullie werd 'gecomponeerd". Oh ja, de prijzen worden bij verschijning van dit nummer aan de winnaars toege zonden. Prijsvraag: Overigens nu even wat gewoner vraagje. Wij moeten die arme hersens niet te veel pijnigen! "Hoe heten de (ex) Jumping Jewels tegenwoordig?" Oplossingen, die als gewoonlijk weer een grammofoonplaat kunnen opleveren graag vóór 8 februari aan: Rob Dessauvagie - p.a. Tonggèrèts - Prins Mauritslaan 36 - Den Haag. Ontvangen nieuwe LP's: Album Porgy Bess door Ella Fitzgerald en Louis Armstrong met het orkest van Russell Garcia. Duur, maar fijn! Iets voor de fijn proevers die nog van klasse houden. ELLA IN HAMBURG '65. Heerlijke "life opgenomen" LP van Ella met Tommy Flanagan (piano), Keeter Betts (bas) Gus Johnson (drums). Ella behoeft geen commentaar; is altijd, dus ook nu weer "overweldigend". GERRY MULLIGAN MEETS JOHNNY HODGESS. De combinatie baritonsax en alt "doet" het goed en daar beide musici voor deze ses sion elk drie nummers naar eigen keuze mochten inbrengen is het resulaat wat de bedoeling was: niet ultra modern of muziek waar de kranten en fanatici zich over op winden, maar fijne rustige en melodieuze jazz. Ik zou bijna zeggen (al hoop ik dat het niet waar is) voor twens en ouder, of kunnen de tieners dit toch ook wel waar deren? totde volgende keer, ROB. Artiesten! Allen die wachten op hun kans!!! Doet mee aan het Inschrijven is nog steeds mogelijk. Meldt U aan bij Tong Tong, Pr. Maurits laan 36 te Den Haag, Tel.: 0 70-550749 Voor een verslag van de eerste voorselectie zie hiern. Tweede voorselectie op: 25 februari 1966. Eindselecties op de PASAR MALAM TONG TONG in de HOUTRUSTHALLEN te DEN HAAG, 22, 23, 24 en 25 juni 19661! Eén verplicht nummer, nl. SARINA en twee songs naar eigen keuze (in welke stijl dan ook!) Prijzen: 500,(mogelijk een auditie van de N.V. Polydor). Een gouden legpenning v.d. Haagse Courant. Grijpt UW kans! Premie: (voor de beste krontjong-uitvoering) 300, van TONG TONG. 20

Tong Tong | 1966 | | pagina 20