Tong Tong's Lichte muziek Concours EERSTE VOORSELECTIE VAN Het zag er op 20 januari niet veelbelovend uit! Sneeuw, ijzel, hagel, wind, gladde wegen, kettingbotsingen, mist, van alles eigenlijk. De hele natuur scheen samen te spannen om Tong Tong te beletten de eerste voorselecties te houden in het Café-Restaurant "De Bontekoe". De volgende dag trad de dooi in. Het ijs smolt weg, maar de wegen bleven nat. Als het zou gaan vriezen, zou het leed niet te overzien zijn. Producer Dessauvagie wilde uitstel len: mensen, die helemaal uit Dordrecht moesten komen, en uit Utrecht of Amsterdam! Maar Tong Tong keek naar de lucht: "Zwaar bewolkt. Kan regen worden of sneeuw. De radio spreekt van een depressie ergens uit het zuiden. Tanggoeng dat het regen wordt. Wel natte wegen, maar beslist geen glijbanen". Düs ging de voorselectie door! We hebben juist gegokt. Het is redelijk weer geworden en het heeft ons goed ge daan, dat alle orkesten acte de présence hebben gegeven. Zélfs vroeger dan ze ver wacht werden, eigenlijk. Wat was dat? De kunst van elkaar afkijken? Geeft niet, hoor, je kunt altijd wat van een ander leren en het was een gezellige hustle en bustle van versterkers die af- en versterkers die óp gingen. Gedempt licht, een goede en ver trouwelijke sfeer, een gezellige inrichting, een oase van knus vertier, een cosy corner in de donkere nacht daarbuiten met de jach tende wolken en het water rondom. We hebben gevreesd, dat niet alle deel nemers aan de voorselectie "De Bontekoe" zouden vinden, maar we hebben hen onder schat. De Blue Rocking Stars uit Leiden traden het eerst op. Een klein ongelukje met een zekering - mag allemaal niet hin deren, want het speelt bij de beoordeling helemaal geen rol! - het gebruikelijke op stellen. Test-hoei, test-test-hoei! Microfoon goed? Test-test. Proefnummer. Alles goed. En dan het optreden. Beat, lekkere zware beat. Twee songs naar eigen keuze en Sarina...De tijger komt aangesluipt-sluipt... botten blijven liggen. Griezelig liedje eigen lijk. Applaus, uit. De jury beoordeelt, de waarderingen gaan bij elkaar in de envelop om t.z.t. voor de eindselectie weer nader te worden bekeken. De nabije toekomst zal uitwijzen of er voor de Rocking Stars wat in het vat zit. Hoop doet leven, jongens! Het was een opluchting, dat het publiek groeide. Hoe meer mensen, hoe prettiger het voor de artiesten wordt, immers! De zaal vulde zich in de loop van de avond meer en meer, zonder echter geheel vol te lopen. Hier moet natuurlijk verandering in komen. Alle tieners zijn welkom. En wij kunnen ze verzekeren: ze horen goede mu ziek! Op deze eerste voorselectie al stond de muziek op een hoog peil. Leuke show, ook. Allemaal komen dus, tonggèrèts, de volgende keer! Dan de High Folks uit Utrecht! Twee mannetjes, twee vrouwtjes. Stelletjes? Mis schien, want er zat een goed verband in hun zang, al liet de vierde stem wel eens verstek gaan. Is toch ook heel erg belang rijk, zelfs (of vooral?) in "folks-music", niet waar? Al met al toch prettig dat ook dit genre muziek vertegenwoordigers had. Het wordt zo echt all-round! Het orkest, dat als derde was gepland, moest verstek laten gaan, omdat het geen tijd had gehad om het verplichte thema in Bij de foto's (v.l.n.r.J: The Blue Rocking Stars, The High Folks, The Garuda's, The Kimono's. te studeren. Kan voorkomen, natuurlijk. Ten slotte zijn de gegadigden voor ons muziek concours veelal nog op school, zodat het huiswerk voorgaat. Ze hebben Tong Tong, ofschoon een beetje ontijdig, gewaarschuwd en behouden dus het recht op deelname. Te zijner tijd zullen zij een nieuwe oproep ontvangen. Het „modern oosters" vond z'n vertol kers in de Garuda's uit Dordrecht. Leuk, zeer leuk. Een geslaagde Oost-West-sym- biose! Misschien dat een andere key de zanger wat kan optrekken uit de iets te lage registers? Of komt dan de zangeres in het gedrang? Een kwestie van uitproberen, overigens. Wordt het applaus misschien nóg enthousiaster als het nu geweest is, wie weet! Sarina werd deze keer eens an ders gebracht. Kunnen de anderen een voorbeeld aan nemen. Het is niet nodig dat plichtgetrouw alle drie de coupletten ten gehore worden gebracht! Wij leven in de tijd van het abstracte. Een vrijere vertolking wordt door de jury ten zeerste geappre cieerd. Het valt niet mee om steeds weer hetzelfde nummer te horen terugkeren, hoe nodig het bij zo'n concours ook is. De Kimono's traden als laatste op. Een beetje Zuid-Amerikaanse stijl, deze keer. Lees verder pag. 25 21

Tong Tong | 1966 | | pagina 21