fcmjgérèts Radio BOLLAND mm door Millie de Jonge en Rob Dessauvagie The Golden Earrings: hoog genoteerd! Vorige maal had ik het al even kort over het grote sukses dat The Earrings oogsten met hun Londense opname van "That Day". Dat was natuurlijk een plaatsing van hun laatste foto waard, maar om technische re denen (deze manier van uitdrukken heb ik overgenomen van NRU en NTS!) was dat toen niet mogelijk. Vandaar NU dit plaatje. Op het moment dat ik dit schrijf staat That Day al twee weken nummer twee op de Nederlandse hitparade. Ik gun het de groep, die er "hard aan trekt", dat ze naar de eer ste plaats opschuiven, maar het lijkt mij een harde dobber op het ogenblik, tegen een "Michel" dat (is dat wel helemaal juist?) met verschillende uitvoeringen de eerste plaats vast in handen schijnt te hebben - voor zo lang als dat tegenwoordig duurt. Lou Christie - "Lightnin'strikes". Hij is te contacten via Marty Nabozny, 361 Princeton Drive, Pittsburg 35, Pa. USA. De verwachtingen zijn hoog gespannen want hij verkocht al millioenen platen van The Gyp- sie Cries en van Two Faces Have I. Zijn naam: Lugee Geno Sacco waaronder nie mand hem kent. Wel kennen de Amerikanen hem onder zijn artiesten naam Lou Christie. Lou is geboren in Glen Willard, Pennsylva nia op 19 februari 1943. Zijn ouders en vijf broers en zusters wonen daar nog steeds. Lou won een studiebeurs toen hij op Moon Township High School zat en studeerde klassieke muziek en zang, maar op 15-jarige leeftijd was hij full professional in het pop-genre. Hij schrijft veel nummers zelf, samen met Twyla Herbert, en in Ame rika verwacht men dat hij tot de echte sterren zal gaan behoren. Zijn favorieten zijn Marcello Mastroianni, Marlon Brando en James Dean (hoelang zou de legende Dean eigenlijk nog duren?). Hij trad op in verschillende TV-Shows als Dick Clark Caravan, American Bandstand, Hit or Miss, Shivaree, Hollywood a gogo, Shebang en vele anderen. Hij kreeg al een Vervolg van pag. 6 sees een behoorlijke voorsprong op de an dere Indiërs bij het verkrijgen van betrek kingen. De meest belangrijke eigenschap, die de Parsee, geheel volgens het Engelse voorbeeld, opbrengt is de vrijheid van cor ruptie. In de hele historie van de Parsees in India zijn er niet meer dan twee gevallen bekend van malversatie waar een Parsee bij betrokken was. Er is geen geval bekend van een moord gepleegd door een Parsee. Vandaag in het vrije India zijn er nog heel wat Parsees, die met weemoed terug den ken aan de glorieuse tijd van de "British Raj". Maar het merendeel van de jongeren zijn Indiërs in hart en nieren en trots op hun vrijheid. Zij dienen het echter op een Britse stijl en hun formidabele talenten worden maar al te graag gebruikt door het vrije India. JAN BALL The Golden Earrings onderscheiding als tekstschrijver n.l. de BMI Writing Award voor Two faces have I en The Gypsie Cried en Cashbox noemde hem in 1963 de meest belovende artiest op vocaal gebied. Zou dat er nu uit komen in Holland met "Lightnin' strikes" en "Cryin' in the streets"? RIA VALK met "BESTE KEES". Hélaas - waarom weet niemand geloof ik, of het zou moeten zijn omdat ze zo lekker gewoon doet - staat Ria Valk meestal niet zo erg in het nieuws. Jammer, want ik vind haar een van onze beste tienerarties ten, die naast zingen ook nog wat van de rest van het vak "artiest" af weet. Nu kreeg ik haar plaatje "Beste Kees" en "Ballet" in handen en vooral Beste Kees, een hol- landse tekst van (niet vermeld) op de melodie van ons aller Yesterdays vind ik geweldig. Doorgaan zo, Rial Oplossingen prijsvraag: Jay-Jays werd gelukkig weer door velen goed ingezonden. Uit de loterijbus kwam: Ronnie v. d. Veer, Siriusstraat 39 - Enschede. Met gelukwensen! Nieuwe kansen op een plaat voor allen die vóór 8 maart a.s. op een kaartje aan Rob Dessauvagie - p.a. Tonggèrèts - Prins Mauritslaan 36 - Den Haag het antwoord geven op de vraag: "Noem tenminste twee groepen die 'Michel' op de plaat hebben gezet". Ontvangen nieuw repertoire: LP's: Anita (O'Day) sings the most (met het Os car Peterson Quartet) goede wijn...etc. Gerry Mulligan: If you can't beat 'em, join em". Baritonsaxofonist Gerry Mulligan gaat hier van een heel goed principe (zie titel van de LP) uit en speelt, in zijn eigen fijne stijltje een keur van populaire nummers uit de beat- en tienerwereld als o.a. "King of the road", "Can't buy me love", 'A hard days night", "Downtown" etc. Rita Reys meets Oliver Nelson, een unieke Nederlandse jazzproduktie waarop behalve Rita en het trio van manlief Pim Jacobs een wereld-top-bezetting van jazzmensen als Art Farmer, Lee Konitz, Benny Bailey, Sahib Shihab, Ake Person, Klaus Doldinger, Stu Martin, Herman Schoonderwalt en Piet Noordijk onder leiding van Edisonwinnaar Oliver Nelson een LP om van te watertan den volspeien. Singles: Voormalige Boogie-woogie pianist Rob Hoe- ke speelt nu rhytm and blues op philips 327964. Het winnende liedje van San Remo, "Dio, come ti amo" door componist-zanger Mo- dugno. "Ganz in Weisz" door de enorm opkomende Duitse zanger Roy Black (220.000 verkocht in de Bondsrepubliek). HaDave Berry met "If you wait for love" en "Hidden". Connie van den Bos de hollandse vertaling van Capri cest fini "Met wie ik hem zie". Max Woiski jr. met "Curacao" en "Leve de vrijgezel". Q 65 met "You're the Victor" en "And your kind". Als alles goed gaat hoop ik dat er de vol gende keer iets zal zijn over de tweede voorselectie van ons Lichte Muziek Con cours op 25 februari in de Bontekoe en ...iets over The Rolling Stones, totde volgende keer. ROB. Stationsweg 143 en 77 Den Haag - tel. 0 70 601703-601512 Uit voorraad leverbaar: de enige L.P. van The Javalins 18,75 (Javalins treden nu op in band Tieiman Br.) Nog enkele L.P.'s van Mijn lboe door Ben Snijders, dan komt de plaat te vervallen 12,90. Adres speciale aanbiedingen en goedkope L.P.'s: Stationsweg 77, tel. 601512. Adres voor alle andere nummers: Stations weg 143, tel. 601703. Wij verzenden alles voor U over heel de wereld. Komt gegarandeerd prima aan. 19

Tong Tong | 1966 | | pagina 19