INTERFOOD PRODUKTEN VAKANTIE VAN DE SLOOT IN DE SLOOT Siropen Capsioo Keuken-Tamarinde Tamarindol (Jam) Fabriek te BEESD (Gld) Tel. (0 3458) 580 NSE RIVIERA boeken van Querido over het oude Indië boeken van Querido over hef oude Indië Na het vertrek van de chef, nota bene vier rangen hoger dan hij zelf was, stond de jeugdige postcommies voor de zware taak van een kantoorchef 2e klas, geassis teerd door slechts drie klerken en wat lager personeel. Er was weinig aan te doen geweest. De chef ging met pensioen en zelfs het ont breken van een plaatsvervanger had hem niet van vertrek kunnen weerhouden, omdat zijn jongste, moederloos (zoals de andere kinderen, trouwens), ziek bij familie lag, en omdat tenslotte de boot óók niet op hem zou wachten. In de resterende twaalf da gen tot het eind van de maand had hij de commies, jong en onervaren nog, op de hoogte gesteld van de gang van zaken. "Je boft niet", had hij daarbij gezegd. "Ik kan je helpen bij het onmaken van het maandwerk, maar voor de kwartaal-, half jaarlijkse en jaarlijkse periodieken sta je toch helemaal alleen". En dat was het dan. Iedere dag was de wakil (waarnemend) genoodzaakt, na slui ting van het kantoor om 5 uur, tot laat in de nacht door te werken om tenminste ach terstand in de administratie te voorkomen. Zon- en feestdagen kende hij niet meer. Zozeer moest hij zich inwerken in de ad ministratieve rompslomp, dat de gevolgen van zijn gebrek aan routine zich weldra lieten merken. Geheel overwerkt, kon hij na 5 weken van zwoegen het bed niet verlaten. De komst van de dokter, gealarmeerd door des wakils medebewoners, bracht schrik teweeg; diens gebod om plat te blijven liggen een gevoel van opstand. Toen protesten zonder resultaat bleven, zweeg de zieke en deed alsof hij in de beslissingen van de dokter berustte. Zodra de dokter weg was, stond hij echter op. Na zich met moeite en pijn te hebben gekleed, strom pelde hij naar kantoor, vermaningen en raad gevingen van de dokter ten spijt. Wie beschrijft zijn verbazing toen tegen 2 uur de Commandant der Veldpolitie, ver gezeld van zes van zijn pradjoerits, hem op last van de Ass. Resident verzocht weer naar huis te gaan en rust te nemen? Zo niet goedschiks, dan kwaadschiksl Inwendig lachend, verzocht de wakil de Commandant zijn dank aan de A.R. over te willen brengen voor de betoonde be langstelling. Hij was alweer zover hersteld, beweerde hij, dat hij de dienst zonder al te veel moeite kon waarnemen. "Ik betwijfel of Uw superieuren Uw offer zullen waar deren", zei de Commandant toen hij af marcheerde. Een week of vier later kreeg de wakil eindelijk weer een chef. Onmiddellijk stelde hij voor het beheer in diens bevoegde han den over te dragen, maar het voorstel werd met beslistheid van de hand gewezenl "Jij kon moeilijk weigeren, maar ik ga vol gend jaar met pensioen", was het argu ment. "Ik ben niet zo gek om me uit te sloven! Waarvoor?" De wakil zinspeelde nog op de scheve verhouding die zou ontstaan als hij als piep jong commiesje boven de chef zou staan. "Het laat me Siberisch wie boven mij komt te staan" was daarop het antwoord. De leiding bleef dus in handen van de commies sadja! NAP Tamarinde Gingerol (gember) Rozen Vanille Pistache Soesoeh Afrikaanse Sambal per jampot1.75 (gezuiverd produkt) per jampot 1,50 per jampotf 1>65 Gezellig klein Nederlands Pension, 7 km. ten Westen van ALASSIO. Pracht uitzicht op baai en zee. Dichtbij zandstrand. Goede Hollandse en Indische keuken. Profiteer van het mooie en goedkopere voor- en naseizoen Door gering aantal kamers spoedige reservering gewenst. Inlichtingen Mevrouw W. Timmer - Keizer Sandecamplaan 22 Heilo Telefoon 0 2200 - 33831 of Locanda KEIZER, Via Aurelia 202 A, Marina di Andora (Sav.), Italia P. A. Daum Goena-Goena, f 1,95 Uit de suiker in de tabak, 1,95 Indische mensen in Holland, f 1,95 E. Breton de Nijs Vergeelde portretten uit een Indisch familiealbum, f 1,95 Tempo Doeloe, fotografische docu mentatie uit het oude Indië, f 29,50 Bij het scheiden van de markt, bloem lezing uit de Indische letterkunde van 1935 tot heden, f 1,95 Van roddelpraat en literatuur, een keuze uit het werk van Nederlandse schrijvers uit het voormalig Neder- lands-lndië, f 9,90 Willem Brandt Verzamelde gedichten, f 19,50 Mr. Eduard Brunsveld van Huiten Moord en magie, f 2,90 Maria Dermoüt Nog pas gisteren, f 1,95 De tienduizend dingen, 1,95 De juwelen haarkam, f 6,90 De kist, f 4,90 De sirenen, 8,90 Donker van uiterlijk, 8,90 Hella S. Haasse Oeroeg, f 1,95 A. L. Schneiders Langs het schrikdraad, f 7,90 M. H. Székely - Lulofs De hongertocht van 1911, f 1,95 Rubber, f 1,95 Beb Vuyk Gerucht en geweld, f 4,90 De wilde groene geur, f 4,90 Augusta de Wit Gods goochelaartjes f 1,95 In iedere boekhandel te koop 21

Tong Tong | 1966 | | pagina 21