Bi/rit BibifcEUn^ Bibit fobcb (Bibit 8 pop 8 „MAG IK ME EVEN VOORSTELLEN n Jongens, jongens, ik ben er helemaal onder steboven van, zeg. Het is wel geweldig zoals jullie allemaal gereageerd hebben. We kunnen deze keer niet eens alle na men en foto's opnemen. De kennismaking gebeurt dus in twee keer. Nu komen eerst de Bibits, die het snelst een briefje ge stuurd hebben aan de beurt en de volgen de keer de rest: 1. Inge Abell, Prinses Beatrixlaan 102, Voor burg is 9 jaar en wordt 21 maart a.s. al 10. Heel hartelijk gefeliciteerd, Inge en dat je maar een heel prettige dag mag hebben met een boel cadeautjes. Van Tong Tong krijg je 3 boeken toegestuurd, want je hebt met de oplossing van het kruiswoordpuzzel de prijs gewonnen. Inge houdt erg veel van zwemmen en heeft een hamster, waarover ze in haar brief vertelt: Is een heel gek heest, ivant als je hem een stuk koek geeft, verdwijnt het vlug in zijn wangzak. Hij heeft niet eens een staart, alleen maar een stompje. Die hamster is verschrik kelijk stout, hij klimt altijd, als hij door de kamer loopt, in de gordijnen en als je hem daar uit wilt halen moet je wel lachen, want dan lijkt hij net zo'n kampret met z'n voor poten en z'n achterpoten heel wijd. Hij heet Crieseetje. 't Is eigenlijk een gekke naam. In hel latijn is hamster Criesetus Criesetus en daar hebben we nou Crieseetje van gemaakt..." Wie heeft, net als Inge, een huisdier en kan daar eens iets leuks van vertellen? jy- "Sar IRENE DIETERMAN ASTRID GAILLAERT 2. Irene Dieterman, Ohmstraat 31, Tilburg is 13 jaar oud en zit in de 2e klas MULO. Ze heeft nog een ouder zusje van 16 en een broertje van 4 jaar. Haar hobbies zijn lezen, tekenen en zwemmen. Wanneer stuur je ons eens een mooie tekening voor de Bibitrubriek, Irene? 3. Astrid Gaillaert, Bronkhorst 18 B, Rot- terdam-23 (ZW) is 10 jaar oud en stuurde een prachtig versierde brief. Zij zit in de 4de klas en heeft twee jongere broertjes van 8 en 3'/2 '\aar. Haar buurmeisje heeft een correspondentieclub waaraan zij ook mag meedoen. Wat denk je, Astrid en ande re Bibits, zouden wij met z'n allen ook een correspondentieclub kunnen oprichten? Als jullie elkaar een briefje wilt schrijven kan dat nu ook al, want de adressen staan erbij! 4 Flip Knibbe, Reigerlaan 13, Landsmeer N.H., is 14 jaar, maar verder weten we niets van je, Flip. Schrijf je de volgende keer eens wat meer? Waar zit je op school, wat zijn je hobbies? 18 En dan krijgen we nu een hele familie: 4 zusjes Maas, die allemaal enthousiaste Bibits zijn: 5. Irma, 12 jaar, 6. Sanny, hoe oud ben jij? 7. Eny, 8 jaar en 8. Maudy, 7 jaar, Prof. Rutgersstraat 85, Vlaardingen. Deze 4 zusjes hebben nog een broertje van een half jaar. Wat zal die door z'n grote zussen verwend worden, zeg! Irma zit in de 5de klas en heeft met een paar vriendinnen samen een Barbie- club. Ze maken dan samen zelf kleertjes. Dat is reuze knap, Irma. Jammer genoeg kunnen we in deze rubriek geen patroontjes opnemen, want dat kost veel te veel plaats, maar misschien zijn er andere kinderen, die een Barbie-pop hebben en die dit lezen en dan kunnen jullie patroontjes uitwisselen. Sanny zit op een gymnastiekclub en verza melt monsters en speldjes; haar zusje Eny, die ook een Barbie heeft, verzamelt alle mogelijke trein-, tram- en buskaartjes. Wie stuurt eens wat? Maudy tenslotte zit pas in de eerste klas, maar schreef toch een hele duidelijke brief. Keurig hoor! 9. Esther Ort, Boershottenweg 35, Olden- zaal (Ov.) vergat te schrijven hoe oud ze is, maar stuurde een leuk vacantieverhaal, dat één van de volgende keren beslist een plaats krijgt. 10. Jan Coenraad Pot, Langezantelweg 21, Poortugaal Z.H. Hij werd in Medan geboren en heeft vanaf zijn derde jaar nog een tijdje in Singapore gewoond. Jan spaart postze gels liefst van Ne derland en Overzee se Gebiedsdelen, maar andere zijn ook welkom. JAN C- POT Broer en zus Sibbald, 11. Elly, 11 jaar en 12. Louis, 12 jaar, Haven 23, Geertruiden- berg zijn trouwe puzzelaars, maar verder weet ik niet zo veel van jullie. Schrijven jullie ook eens een wat uitgebreider briefje? 13. Leo Simon, Van Wielesteinstraat 46, Baardwijk N.B. is 11 jaar en stuurde ons een mooie felicitatiekaart voor het tienjarig bestaan van Tong Tong. Hartelijk dank Leo en ook de andere Bibits, die Tong Tong feliciteerden. 14. Ilse Zwartjes, Stoutstraat 16a, Rotter- dam-8, stuurde een puzzel in, die zo gauw mogelijk zal worden geplaatst. Naar je handschrift te oordelen ben je al een "Tong- gèrèt", klopt dat? Toch leuk dat je de Per zische fabels zo interessant vindt en een nieuwe puzzel is altijd welkom. 15. Roel Zwartjes, Astmacentrum "Eijkel- oord", paviljoen Carla, Groesbeek. Roel is het broertje van Ilse en 13 jaar. Ook hij is een echte "puzzel-verzinner" (zie kerstnum mer en ook deze keer). Roel gaat in "Eijkel- oord" gewoon naar school, maar moet daar nog wel een tijdje blijven. Als één van jul lie dus graag wil corresponderen, stuur Roel dan eens een briefje of een leuke kaart, dat zal hij zeker erg fijn vinden. Tot zover deze keer, want anders is er geen plaats meer voor een nieuwe puzzel en de oplossing van de vorige. OPLOSSING KRUISWOORDPUZZEL Horizontaal: 1. Meta, 4. NN-, 6. loot, 10. eer, 11. pias, 12. Spa, 13. edel, 14 st, 15. plan, 19. monter, 23. fez, 25. maat, 26. Ina, 28. f.o.b., 29. mast, 30. nap, 31. herten, 36. part, 38. p.p., 40. (39J scha, 42. Ada, 43. paar, 44. hen, 45. Rome, 46. P.S., 47. stro. VERTICAAL: 1. meer, 2. eed, 3. trek, 4. nis, 5. nat, 7. Oslo, 8. opa, 9 tank, 16. Bommel, 17. netten, 18. neon, 20. naar, 21. tast, 22 knap, 23. f.f., 24. z.B., 26. in, 27. A.P., 32. spar, 33. tram, 34. acht, 35. kano, 37. A.D.O., 38. pap, 39 pas, 41. her. Zoals al gezegd: Inge Abell heeft de prijs gewonnen bestaande uit: 3 boeken: "Inde soete suikerbol", deel I, II en III. DE NIEUWE PUZZEL is weer van Roel Zwartjes. Hieronder moe ten jullie 11 woorden van elk zes letters invullen. Als jullie dat goed hebt gedaan verschijnt op de kruisjes de naam van een groep mensen, die nu heel bekend zijn. 1x1) vrucht 2) - x - - - - 2) plaveisel 3) - - x - - - 3) vlees op stokjes 4) - - - x - - 4) naam van een Beatle 5) - - - - x - 5) klimplant 6 )x 6) buitenlanders 7) - - - - x - 7) soort leguaan 8) - - - x - - 8) heester 9) - - x - - - 9) tijger 10) - x - - - - 10) soort ruimteschip 11) x11) nooit Onder de goede oplossingen wordt weer een boekenbon van f 2,50 verloot. Vergeet niet te vermelden of je een jongen of meisje bent en wat je leeftijd is. Insturen naar: TANTE MIEKE, p/a Tong Tong, Prins Mau- ritslaan 36, Den Haag, vóór 31 maart a.s. Zoals jullie misschien al gelezen hebben is de boekenweek dit jaar van 26 maart t/m 2 april a.s. Voor de "boekenwurmen" onder de Bibits is er dit keer op pag. 21 ook nog een Boekenpraatje opgenomen. Van de anderen neem ik hier vast afscheid. Dag, tot de volgende keer! TANTE MIEKE OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOC» BIBITS RUILEN MET ELKAAR O O O Voortaan zal, wanneer er aanvragen O q zijn, dit boxje erin staan. Iedere Bi- q O bit die wat verzamelt of iets te ruilen Q O L) O heeft kan een briefje insturen. Dit O 0 keer heb ik alle aanvragen al bij de O namen verwerkt, maar ik zal in het O q kort nog even herhalen: o q Irma Maas: patronen voor de Barbie- O Sanny Maas: monsters en speldjes g O Eny Maas: allerlei soorten toegangs- O O kaartjes en suikerzakjes. o 8 Jan Pot: postzegels. 8 O O O O lOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOC

Tong Tong | 1966 | | pagina 18