tonïjgèrèts Radio BOLLAND Indische Limericks door Rob Dessauvagie Eindelijk: Ann Burton op de plaat! Er zijn nu eenmaal van die artiesten: erg goed, veel gevraagd, vakmensen tot en met en tochduurt het jaren voor ze op de plaat komen. Ann Burton is er kennelijk ook zo eentje, maar nu is de plaat er dan. En... het kopen en beluisteren ten volle waard. Met muzikale steun en arrangementen van Frans Eisen en orkest is het een fijn geheel geworden, dat voor mij alleen nog fijner was geweest als de sfeervolle Ann op de plaat was gezet met een klein combo'tje "life" opgenomen in een club, zoals o.a. Astrud Gilberto deed met The Stan Getz Combo. Ann, die al jaren zingt en haar veel zijdigheid toonde met verschillende orkes ten tot en met Dixieland in The Down Town Jazzband, kwam de laatste tijd weer in het nieuws door haar optreden in de Scheve- ningse "Kuil" en door gaste te zijn in Ram ses' Shaffy Chantant. Ann Burton zingt haar eigen genre en bepaalt haar eigen reper toire. Dit maakt sukses - in deze overcom- merciële tijd - wel nog moeilijker te behalen dan het anders al is. Ik hoop dat Ann Bur ton het rooit. Zij verdient het! The Spencer Davis Group (2). In aansluiting op het vorige nummer van Tong Tong, waarin ik uitvoerig inging op bovengenoemde groep kan ik nu nog mel den dat van deze fijne groep inmiddels is uitgekomen "Somebody help me" en "Ste- vie's Blues". FARIDA AND THE COOKES. Uit Breda ontving ik een plaatje (delta) waarop 6 gebroeders Cooke en Farida Pas- qual twee nederlandse teksten brengen. De zang van dit indische stel jongelui is leuk, alleen moet mij van het hart dat de tekst op het beroemde "Shame and Scandel", die half uit nederlands en half uit de originele tekst bestaat wel een erg "makkie" is en Ann Burton een beetje te duidelijk commercieel. Maar van Farida en The Cookes zou ik weieens iets anders willen horen!. Gouden Gerbra aan Golden Earrings. Op 21 maart was ik getuige, in Jacques Senf's Club 192 (Casino) op Scheveningen, van de brandnieuwe onderscheiding voor 50.000 verkochte platen van That Day aan The Golden Earrings. De onderscheiding is ingesteld door Teenbeat, omdat het tegen woordig, nu zo vreselijk veel nieuwe platen op de markt komen, al een hele toer is om als Nederlandse groep 50.000 exemplaren te halen. De uitreiking geschiedde op onna volgbare manier door de heer W. van Koo- ten oftewel Joost de Draaier. Oplossingen prijsvraag: Toni Boltini is kennelijk een man die er goed in slaagt publiciteit te krijgen, want er waren dit keer bijzonder veel goede oplos singen. Na loting kwam als winnares te voorschijn: Ingrid von Winckelmann, Klimopstraat 24 - Den Haag. BLADVULLING Een krab uit de zee der Molukken ging zeeanemonen eens plukken, hij gebruikte zijn schaar, maar die raakte onklaar, en viel voor zijn poten aan stukken. Een tijger uit de buurt van Bengalen, die wou voor de vis niet betalen, hij wond zich zo op, dat de koopman zei: "stop!" "ik zal de politie gaan halen". De dwergpapagaai uit Ternate, die kon als een schoolmeester praten. toen de juffrouw ziek was, kwam hij voor de klas, waar de apen en tijgers in zaten. Een agaatslak ging buitenshuis eten, maar had stomweg de sleutel vergeten, hij stond toen 's avonds laat voor zijn huisje op straat, zonder middel of uitkomst te weten. "Zeg, olifant", riep de zeeschildpad, "spuit jij toch niet mijn hele schild nat, kijk uit wat je doet, en bederf niet mijn goed, je hoorde toch, dat 'k al gegild had!" DO VELTMAN-HEYTING Nieuwe winstkansen: "Welke twee top-zangers zijn voor het ko mende seizoen door (alweer!) Toni Boltini ge-engageerd?" Antwoorden graag op een kaartje aan: Rob Dessauvagie, Tonggèrèts - Prins Mauritslaan 36 te Den Haag vóór 25 april 1966. Nieuw ontvangen repertoire: LP's: Oscar Peterson, Ray Brown en Ed Thigpen, oftewel het Oscar Peterson Trio. Life from Chicago heet deze LP en elke "jazzer" moet hem hebben! Whipped Cream and other delights door Herb Alpert's Tijuana Brass. Twee emmertjes tango's halen door Malando en zijn tango/rumba orkest. Dit zijn allemaal tangobewerkingen van bekende nederlandse liedjes. The Benny Goodman Story (vol. 2). Soul Bird: Whiffenpoof door Cal Tjader. Heerlijke afro Cuban jazz door de vibrafoon specialist in dit genre. Von Kontinent zu Kontinent door Freddy. Singles: The Young Sisters: Give him my love en Once more, Rene Carol: Rosen für dich; Es war einmal. Freddy: Hundert Mann und ein Befehl en In 24 Stunden. Nana Mouskouri en The Athenians: "Griekenland" en "Kom naar Korfoe". EP: Walker Brothers: My Ship is coming in; Here comes the night; There goes my baby; You're all around me. Attentie voor: Hu and the Hilltops! Er is pas een plaatje van hen uit: Cry me a river; en I need your lovin. Nu mijn gok op Eddie Jones goed is gebleken (want kort na mijn artikeltje over hem kwam hij op TV, radio etc. en bovendien is hij nu ook pre sentator voor de VARA op Hilversum III), waag ik het nog eens en voorspel Hu and the Hilltops ook sukses. Het zal wel niet al met hun eerste plaatje zijn, hoewel ik Cry me a river een goed geslaagd platen- debuut vind, maar toch: ik geloof in hen en wens ze alle sukses toe. Overigens is het voor een groep momenteel wel heel erg moeilijk, want je ziet zo langzamerhand door de bomen het bos niet meer, zo veel zijn er. totde volgende keer ROB. Stationsweg 143 en 77 Den Haag - tel. 0 70 601703-601512 NIEUW. In stijl van vroegere Hurricane rollers: Sunrise in Malaysia door: Boy and his rolling Kids 4,25 Speciaal aanbevolen: Kotek Kotek, zang Sam Rademaker f 4,25 Sarinandé: The evergreens f 4,25 Verder unieke voorraad: Country music; krontjong; gamelan; en toppersl Wij verzenden alles voor U over heel de wereld. Komt gegarandeerd prima aan. 15

Tong Tong | 1966 | | pagina 15