Biint libit BiJnt Bibit Bibit B/KriT BiM dibit NIEUWE BIBITS Dit keer kunnen jullie kennismaken met de eerste "buitenlandse" Bibit in de kring. Het is: 35. Denise Schoof, Rue Bertels 18, Luxemburg (vllle), Luxemburg. Denise isy 10 jaar en zit op een Europese school in Luxemburg. Ze heeft een broer tje van 9 (Ronnie) en een zusje van 6 jaar (Mar scha). Vertel eens, Denise, in welke taal krijg je les op die Europese school? En hoe vind je het in Luxemburg. Schrijf ons gauw eens iets meer over de stad waar je woont, dat is leuk voor de andere Bibits. Een tijdje terug gaf Edgar Berkelie (11 jaar) zich zelf en twee zusjes op als Bibit. Hij vergat toen de namen van zijn zusjes te vertellen. Hier zijn ze nu: 36. Carmen Berkelie, Piet van Haarenstraat 40, Tilburg, is 8 jaar en zit in de tweede klas. Ze doet aan gymnastiek en is dus bijna net zo spor tief als broer Edgar die al 6 jaar aan judo doet en intussen de groene band heeft gehaald. 37. Zusje Gitte is pas 5 jaar en zit nog het liefst bij Mama thuis. Natuurlijk, dat is reuze gezellig; als Je straks naar school moet, kan het niet meer zo vaak. Geniet er dus nog maar van! Edgar schrijft verder nog dat zijn ouders al 12 jaar in Holland wonen en dat alle kinderen Berkelie dus hier geboren zijn. 38. Martin Bloem, Plesmanweg 130, Soesterberg is 10 jaar en deed voor het eerst met de puzzel mee. Schrijf je eens wat meer van jezelf? 39. Gerry Mesdilla, Borrekuilstraat 12, Geleen is 11 jaar. Ook van jou zou ik graag iets meer willen horen. Klim Je in de pen? Hoe gaat het met Yvonne en Marijke Verhulsdonk in Rotterdam? Jullie laatste briefje is van een jaar geleden en sindsdien heb ik nooit meer iets van jullie gehoord. Schrijven jullie eens? OPLOSSING BOMEN/BLOEMEN/PLANTEN-raadsel HORIZONTAAL: beuk, aster, roos, spar, els, kers, gladiool. VERTICAAL: kastanje, tak, crocus, eik, sering. Martin Bloem schreef: moet de K (van tak) geen M zijn en vulde tijm In. Dat was heel slim gevon den Martin, maar die tak tussen al die planten namen was gewoon een klein gemenigheidje Ook Jan Pot vroeg zich af of die "tak" wel goed was. De boekenbon van f 2,50 is gewonnen door: Esther Ort, Boerskottenweg 35, Oldenzaal. De nieuwe puzzel is een: INVULRAADSEL Vul op de stippels letters in, zodat er woorden ontstaan van de volgende betekenis: 1) koord, 2) stad in Bohemen, 3) rijst, 4) graansoort, 5) stad in Kleln-Azlè, 6) dief, 7) lood recht, 8) dewijl, 9) bepaalde soort hei, 10) ligt op bed, 11) haast, 12) verspieder, 13) prin ses (Indonesisch), 14) stad in N.-Italië, 15) Idee, 16) garen. Als alles goed Is ingevuld, ver schijnen er twee woorden op de stippellijnen van boven naar be neden: een plantennaam en een beeld dat Je in grote steden aantreft. 1) E T E 2) G L A 3) A S S 4) E R S 5) F E Z 6) O V E 7) A A K 8) M D A 9) R I K 10) E K E 11) P O E 12) A L E 13) A T O 14) D 1 N 15) N V A 16) R A A BIBITS RUILEN MET ELKAAR Dit keer zijn er geen nieuwe aanvragen, maar is er alleen een bedankje van Eny Maas, die suikerzakjes kreeg toegestuurd van: Astrid Gaillaert In Rotterdam, zoals jul lie weet is zij ook een Bibit. En van: Mevr. van Staveren-Bos In New Jersey (U.S.A.) Mevr. van Staveren en Astrid, heel harte lijk dank namens Eny. Wie iets te ruilen heeft: even een berichtje naar Tante Mieke en het komt In deze rubriek. Vanaf deze keer beginnen we met een "punten systeem". Iedere Bibit, die dit raadsel Instuurt en goed heeft krijgt daarvoor 10 punten. Dat wordt dan door Tante Mieke netjes opgeschreven en als je dan over een tijdje 100 punten bij eikaar hebt krijg je van Tong Tong een boek of boekenbon toegestuurd. Lijkt jullie dit niet veel leuker? Nu heeft iedereen gelijke kansen en hoe trouwer je mee doet, hoe sneller je een boek of bon bij elkaar gepuzzeld hebt. Met loten kun je pech hebben en nooit wat trekken, maar met dit nieuwe puntensysteem kan dat nooit gebeuren. Eens heb je de 100 punten bij elkaar (en dat gaat gauwer dan je denkt, want met moeilijke puzzels kun je meer punten verdienen) en dan: hoera! krijg je je prijs thuis gestuurd. Goed? Aan het werk dan en vlug, maak een begin. De oplossing moet vóór 30 mei a.s. worden ingestuurd naar:Tante Mieke, p/a TONG TONG, Prins Mauritslaan 36, Den Haag. HET BRIEVENHOEKJE Joan Lewis: Wat geweldig, dat je je zwemdiploma al hebt, doe maar goed je best voor het volgende diploma, maar vergeet bij al je gezwem en gegym je schoolwerk niet want overgaan is ook belangrijkl Irma Maas: HarteIJk dank voor je verhaal, de raadsels en de rebus. Kijk maar goed naar één van de volgende Tong Tongs, want dan zie je ze in de Bibitrubriekl Sanny en Eny Maas: Wat hebben jullie een mooie rapporten, zeg! Het is allemaal zevens, achten en negens wat de klok slaat. En bij Sanny prijkt er zowaar een 10 op voor natuurkennis. Gefeliciteerd, meisjes, zorg maar dat het laatste rapport er ook zo prima uitziet. Maudy Maas: Dank je wel voor je foto. Volgende keer komt die in Tong Tong, want als ik op je zusjes moet wachten duurt het te lang. Van Sanny heb ik ook wel een foto, maar toen was ze een stuk jonger. Zeg eens tegen Eny en Irma dat ze gauw wat sturen? Yvonne Beyer: Dat was een keurige brief, hoor. Dat schrijven gaat best, vindt Tante Mieke. Hoor ik gauw weer wat van je? Esther Ort: Wat een verandering zal dat zijn, als jullie straks in de zomer naar Canada vertrekken. Wat enig, zo'n grote reis. Maar je blijft toch nog wel Bibit voorlopig en dan Tonggèrèt? Je moet ons gauw vertellen hoe je het in Canada vindt. Roy von Winckelman: Wat leuk dat je naar het Grotius Lyceum gaat. De eerste tijd zal het niet meevallen om zoveel vakken tegelijk te doen, want dat is, vergeleken bij de Lagere School wel heel wat. Maar het zal je wel lukken, denk ik, al zal je dan wel minder tijd hebben voor je hobbies! TANTE MIEKE MARJAN EN CARLA UIT LOGEREN (verv.) We waren de vorige keer bij de verrassing gebleven. Die verrassing...bleek een meisje te zijn! Carla keek heel verbaasd het meisje aan. En Marjan ging op haar handen staan en trok een gek gezicht. Het meisje barstte in lachen uit om de rare gezichten die ze trokken. Toen begon ze te vertellen waar ze vandaan kwam. Ze kwam uit Zwitserland en ze sprak daar Frans, ze was op de één of andere manier familie van tante Lena. Maar ze kon ook Nederlands spreken en o, ja, dat mocht ze niet vergeten: ze heette Karen. Ook Marjan stelde zich voor. Maar Carla stond het meisje nog aan te gapen, tot Marjan haar een duw gaf en zei, dat ze Karen niet zo aan moest staren. Toen ze de deftige kamer binnen kwarpen zagen ze tante zitten, een oude dame met een paarse jurk en een lorgnet. Ze had naast zich een trommeltje flikjes staan, waar ze alle drie verlangend naar keken. Maar tante deed of ze niets merkte en toen Karen een stap naar het trommeltje deed, zei ze kwaad: "Jullie moeten niet zo bedelen". "Bedelen?" vroeg Carla verbaasd. "Ik kijk alleen maar hoeveel witte korreltjes er op dat flikje zitten". Toen konden de anderen zich niet goed houden en renden de kamer uit, waar ze het uitproestten van de lach. Toen kwam de eenzaam achter gebleven Carla de ka mer uit met het flikje in de hand. "Ik had het aangeraakt, volgens tante, en nu mag ik het hebben", zei Carla triomfantelijk "want anders is het niet netjes voor de visite. Moeten jullie ook een stukje? Ja? Lekker, hè, en zo'n gróót stuk! I Toen gingen ze weer naar binnen en Marjan fluisterde nog gauw tegen Karen: "Per on geluk een flikje aanraken". Ze liepen langs de tafel waarop de flikjes stonden en raak ten ze "per ongeluk" aan. "O, tante ik heb die flikjes aangeraakt", en Karen wees wat flikjes aan. "En ik dié." zei Marjan, en wees er ook een stelletje aan. Toen er haast niets meer in het trommeltje was, gingen ze boven de "buit" verdelen en Marjan zei: "We sparen alles op vandaag, bijv. flikjes, chocola, appels, zuurtjes, koekjes en alle maal andere dingen." "Goed." zeiden Carla en Karen. "Maar ik weet nog niet waar we slapen." "O, ik wel." zei Karen, want ik ben hier al 2 dagen. We slapen in een bedstee, en..." hier liet ze haar stem wat dalen... ik heb een geheime gang ontdekt. Echt waar, hoor! Maar ik durf het niet aan tante te vragen, want die zegt natuurlijk zoiets van: "Daar hebben kleine meisjes niets mee te maken." "Weet je wat!" zei Marjan. "We vragen het aan Maartje, die werkt hier al lang, dus die zal het wel weten. "En dus gingen ze de volgende dag naar Maartje en vroegen: "Maartje, we hebben een geheime gang ontdekt bij de slaapkamer, weet jij waar die van is?" "O, ja, daarachter is de speelkamer van mevrouw, toen ze nog klein was." "O, wat leuk, mogen wij daar eens in?" "Nee, hoor, dat mag niet, want toen ik hier kwam, ik was toen...even denken... zo ongeveer 14 jaar, toen zei mevrouw tegen mij: "Je mag niet in alle kamers ko men, hoor! In mijn gewone kamer niet, en in mijn speelkamer ook niet." Dus kom ik nooit te weten wat daar in staat! De ogen van de drie meisjes schitterden en ze renden naar boven. Toen ze boven waren zei Marjan: "Tante heeft tegen óns niet gezegd ,dat we daar niet in mogen!" "Goed gezegd!" zei Karen. "Laten we gauw kijken." Maar ze moesten eten. Na het eten gingen ze echt kijken. En ja, hoor. Daar was een ouderwetse poppenwagen, een poppen- serviesje en nog veel meer. Maar in een laadje van een kastje lag iets anders... een prachtige gouden armband! "Die moeten we aan tante brengen, "dacht Marjan. En dat deden ze. Tante was heel blij met die armband, want dat was een erf stuk van haar moeder, dat ze al heel lang kwijt was. De kinderen mochten iets uit dit huis kiezen als aandenken en ze kozen ieder een dun zilveren kettinkje. ingezonden door Nelleke den Ouden, 11 jr. 16

Tong Tong | 1966 | | pagina 16