forilgèrèts Radio BOLLAND Ill— m TfflHWIF* s; J Altijd opvallend: THE WHO! Ze komen al tijden in de hitparades voor en steeds duikt in allerlei tienerartikels de naam The Who op; het wordt dus wel tijd dat hier hun foto eens voorkomt. Bovendien is dat nu actueel want niet lang geleden verscheen van hen weer een nieuwe single op de nederlandse markt met op de A- kant "Substitute" en op de B-kant "Waltz for a pig". Ook waren The Who kort gele den nog met Substitute op het hollandse "kastje" te zien. Ofschoon alle vier de knapen reeds jaren muziek bedreven, kwamen zij pas een jaar geleden bij elkaar om The Who te formeren. Zij hadden allen skiffle, Rock 'n Roll etc. gespeeld voordat hun combinatie het nieu we geluid creëerde, dat tesamen met de opvallende kleding die zij altijd aan hebben, The Who een opvallende groep maakte. In Londen vielen zij al spoedig op omdat de groep, op het krankzinnige af, overal, door geheel London, in allerlei lokaliteiten te beluisteren viel. Doordat zij een tournee maakten in het zelfde programma als The Beatles werden ook de verschillende radio en TV-stations op hen opmerkzaam ge maakt en toen volgde al spoedig bekend heid buiten Londen en zelfs buiten Engeland Een kenmerkend verschijnsel van The Who is dat zij, door allerlei vreemde toeren uit te halen met hun apparatuur (waarvan zij dan ook al heel wat versleten hebben), een dusdanig effect blijken uit te oefenen op de zalen dat hysterische reacties er het gevolg van zijn. Pete Townshend, John Ent- wistle, Roger Daltry en Keith Moon, te- samen The Who, vormen een groep waar wij, al zijn er muzikaal betere, nog wel veel van zullen horen. Oplossingen prijsvraag: Rob de Nijs en Johnny Lion was het ant woord en uit de grabbelpot kwam de fraai geillustreerde inzending van Ronnie v. d. Veer - Siriusstraat 39 - Enschede, die hier bij van harte gefeliciteerd wordt en zijn plaatje inmiddels wel zal hebben ontvangen. Nieuwe winstkansen voor diegenen die vöör 25 mei a.s. op een kaartje aan: Rob Dessauvagie - Tonggèrèts Prins Mauritslaan 36 te Den Haag antwoord hebben gegeven op de vraag: "Welke Haagse beatgroep kreeg - nadat The Gol den Earrings er één gekregen hadden voor Verv. van pag. 10 niet genoeg. Om de bouw van de Muur tot een goed einde te brengen en hem een eeuwigdurende kracht te geven, waren nog op een andere manier mensenoffers nodig. Hij gaf het bevel, 1000 toneelspelers levend in de muur te begraven. Zijn ministers ech ter, die het uitgeputte volk niet van zijn grootste bron van vermaak wilden beroven, waren er afkerig van, aan deze gril toe te geven. Zij wendden al hun invloed aan, om de Keizer te bewegen, één hunner daarvoor in de plaats te stellen, zijn aartsvijand, de toneelspeler Mang Hsi-liang. Dit prikkelde de sadistische verbeelding van de Keizer en hij tekende het vonnis. Het complot lekte echter uit en de jonge man ontkwam. Hij vond een schuilplaats in de woning van Chiang Niü, een der beroemdste schoon heden uit die dagen. Zij werden verliefd op elkaar en trouwden in alle stilte. Maar kort na het huwelijk werd Mang Hsi-liang ont dekt, werd gevangen genomen en in een onbekend deel van de Grote Muur levend ingemetseld. "The Ballad of the Great Wall" geeft in 12 verzen het verdriet van de jonge vrouw weer, die aan de vreugden en de feesten van de opeenvolgende maanden geen deel meer heeft, want alleen tranen en rouw vullen nu haar verdere leven. De Grote Muur van China was een bron voor talrijke legenden en gedichten. De el lende en radeloosheid van het volk in de eerste jaren van zijn bouw zijn niet ver geten, want de verhalen en gedichten zijn gebleven, waaruit de wanhoop van de on ontkoombaarheid van het levenslot spreekt. Maar de Muur staat er ook als het symbool van de kracht en de macht van het vroege re Chinese volk om een Keizerrijk in stand te houden van 221 v. Chr. tot 1911 na Chr. Een Keizerrijk, dat 2132 jaren achtereen duurde, met schitterende hoogtepunten van beschaving en cultuur, van glans en schoon heid. Oh, Great Wall oj China! Never crumbling stone! Great Wall of China Living flesh, staunch hearts! Defend our fields, our homesteads, Our Land, we have tilled for generations. Stand firm against the invader, Great Wall of China! CORRA CORRA Fung Yu-lan. A History of Chinese Philosophy. R. de Rohan Barondes. China: Lore, Legend and Lyrics. Donald A. Mackenzie. Myths of China and Japan. Dr. H. P. N. Mulder. Peking en Ommelanden. A. Zimmerman: China. C. A. S. Williams: Chinese Symbolism. "That day" - ook een Gouden Gerbra en voor welk nummer?" The Tielman Brothers staan weer in het nieuws. Op 21 mei treden zij op tijdens de "Deutsche Schlagerfestspiele", een groot internationaal songfestival dat ook door de Duitse televisie zal worden uitge zonden. Sandy Shaw was weer in Nederland. Zij maakte opnamen voor Fanclub, waarin zij o.a. "Tomorrow" en "Message understood" bracht. Zij vertelde ook dat haar volgende plaatje "Nothing comes easy" gaat heten. The Kinks waren te horen en zien (sorry op het moment dat ik dit schrijf moeten zij nog komen, dus als het onverhoopt niet door mocht gaan: don't blame me!) op Beat 25, één van de grote beatfestijnen die Haagse Jacques Senf organiseerde in zijn Casino op Scheveningen. Deze grote show op vrij dag, zaterdag en zondag 6, 7, en 8 mei was het programma dat de Haagse tieners te goed hadden omdat The Kinks tijdens één van Senfs vorige presentaties door de gladheid niet konden landen op Schiphol. Ik vind het een fijn gebaar van Senf dat hij zijn belofte na kwam en er bovendien een enorm feest van maakte waar iedereen naar toe kon, immers de kosten van dit evenement bedroegen slechts f 1,50 terwijl men daarvoor vele beatgroepen kon beluis teren. Senf heeft gedurende de a.s. zomer maanden niet de beschikking over het Ca sino, maar beloofde vanaf oktober a.s. op dezelfde voet voort te gaan. Bovendien gaat hij wel gedurende de komende zomer in de Scheveningse Kurzaal nacht-beatcon- certen organiseren. Nieuw ontvangen repertoire: The Three Good Reasons: "Nowhere man" en "Wire wheels". Alan Price Set: "I put a spell on you" en "lechyd-da" LP's: The Modern Jazz Quartet and The Oscar Peterson Trio at the Opera House. The Rolling Stones: "After Math". Johnny Lion: "Zeg maar John tegen Lion". Dat was het weer voor deze keer. ROB Stationsweg 143 en 77 Den Haag - tel. 0 70 601703-601512 Geweldig nieuw repertoire COUNTRY WESTERN! Kitty Wells, Skeeter Davis, Melba Montgommery George Jones, Por ter Wagoner, Carl Belew. Nieuwe Gitaar L.P.'s van Al Caiola een heel nieuwe Les Paul Mary Ford voor slechts f 9,90. De laatste single van Jim Reeves: Distant Drums f 4,25. Bestelt U nu reeds de nieuwe L.P. van the Tielman Brothers in het maleis... binnen kort leverbaar. Afleveringen In volgorde van bestelling. door Rob Dessauvagie 17

Tong Tong | 1966 | | pagina 17