MOUNT SINAI-FONDS MAAK UW moessQn REEKS COMPLEET Je-lah-je-rot ANAK KOMPENIE DE PIEKERANS VAN EEN STRAATSLIJPER Wij hebben hoopvol nieuws ontvangen van Betty Boon van Ochssee, onze Mount-Sinaï-patiënte. Op de foto, die niet meer in ons vorig nummer kon worden opgenomen, ziet U haar, geflankeerd door (rechts) Noes Leyder Havenstroom en Ellen Boon van Tong Tong, nog wat onzeker glimlachen. Toen, op de 24ste april bij haar vertrek van Schiphol naar Boedapest deden we allemaal erg opgewekt en we waren het voor een deel natuurlijk ook wel; blij, dat het nu eindelijk zover was, dat er misschien een begin gemaakt kon worden met Betty's genezing. Maar er was helaas ook nog zoveel reden voor angstige spanning: zou de Hongaarse arts Dr. Katona na het eerste onderzoek besluiten tot een behandeling met electrische impulsen of tot operatie? Of ..zou hij Betty terugsturen naar Nederland, omdat er niets meer aan te doen zou blijken te zijn? Gelukkig heeft Betty's eerste brief veel van de onzekerheid weggenomen. Dr. Katona is begonnen met het electrificeren van de blaas. "Het doet gelukkig geen pijn", schrijft Betty, een kort en simpel zinnetje, maar wat moet het voor haar, die al zoveel te lijden heeft gehad, een opluchting zijn geweest toen déze behandeling pijnloos bleek te zijn. Het ziet er naar uit, dat Betty B. v. O. de eerstkomende drie weken nog wel in het hospitaal (ze is gelukkig niet genoodzaakt tussen een pension en het ziekenhuis heen en weer te trammen) zal blijven. Of de behandeling voor de volle 100% succes zal hebben kan nu nog niet worden gezegd, maar zeker is dat U, abonnees van Tong Tong met Uw geldelijke bijdrage toch in ieder geval een vrouw, die, zoals zijzelf zei, zich er al bij had neergelegd "als een wrak" te moeten verder leven, nieuwe hoop heeft gegeven op genezing. Betty Boon van Ochssee is U allen zeer dankbaar en zou U het liefst persoonlijk de hand drukken. Dat kan natuurlijk niet, maar wij hopen, dat wij met het plaatsen van deze foto en het tot uitdrukking brengen van haar dank, haar gevoelens voor U vertolkt hebben. REDACTIE Verv. van pag. 5 terug uit Parijs als (ik geloof) "bric-mon- sieur" (vergeef me als ik ernaast ben) en die je kon eten in Pergola tegenover de Deux Magots (als dat alles nog bestaat). En dan ben je met de chivichangas er nog steeds in alle standen naast, want dit ge recht is werkelijk "istimewa loearbiasa". Ik denk ook niet dat een Mexicaans kook boek te maken zou zijn of er bij ons in zou gaan. Wat zo'n kookboek geeft, is toch alleen maar een hint in de goede richting, niet eens een geraamte omdat vaak de basis-samenstelling zo varieren kan). Het is het kook-genie dat in Mexico de koers bepaalt, niet het arrangement van onderde len. En daar hebben we dus de Indische "tangan dingin" terug. Ik zou wel erg graag verder willen uit wijden, maar ik krijg bij zulke verhalen altijd last van "ngiler" (dat het water uit je mond loopt) en sommigen uwer zouden er ook last van krijgen en dan heb je nota bene niets anders als een standaardboter ham met standaardworst om je trek mee te troosten. Kassian, tochl Tot besluit wil ik alleen nog zeggen dat Mexicaans eten in belangrijke mate de aan wending van tomaat en citroen vraagt. Dit zijn base-vormers en reguleren dus de zuur- vorming in de maag. Dit is dus goed. Ver der veel uisoorten (ook knoflook), wat om andere redenen weer gezond is, en tenslot te veel lombok, waarvan men er in Mexico meer soorten heeft (pedes en minder pe des) dan in Indonesië. De grote lombok soort in Mexico is zowat tussen de grote Indonesische lombok en een ketimoen in, minder pedes, ongeveer als de paprika en even vlezig. Op zijn eenvoudigst wordt deze lombok in een kruidig beslag gedompeld en dan in olie gebraden. De smaak is niet te vergelijken met wat ook uit Indonesië. Maar hoe dan ook, in Mexico kan je net als in Indonesië met weinig geld in een klein tentje duiken en een variatie van keus heb ben zoals Heck's op zijn beste dagen met zijn laagste prijzen niet bieden kan. En als je in zo'n tentje de senorita zich dapper weren ziet aan de charola, het getinkel en gekletter hoort van ijzer op ijzer, de wolken arangrook en de geuren van knetterende en sissende spijzen op de kookplaat je neus gaten binnenzweven, dan pas weet je: ook hier is een levenspatroon, zó kostelijk, zó rijk, zó eerlijk, daar halen alle rijkdommen van Amerika en Europa samen niet bij. Tenminste voor zo'n orang als ikke - mag dus wel een beetje overdrijven, ja? T.R. Met deze aflevering besluiten we de reis reportage van Tjalie Robinson door Mexico. Misschien zullen Tjalie's werkzaamheden hem t.z.t. veroorloven nóg wat over Mexi co te schrijven. - RED. 6 In de Haagse Courant van 23 april 1966 lazen wij het volgende bericht: PAKISTAANSE ONDERSCHEIDING VOOR NEDERLANDER Den Haag - De ambassadeur van Pakistan, de Heer Q. U. Shabab, heeft in de Pakistaanse ambassade aan drs. R. L. Mellema de versier selen uitgereikt, behorend bij de onderscheiding De Ster van Ver dienste. De Heer Mellema, die een studie maakt van de Pakistaanse dichter- filosoof Iqbal kreeg de onderschei ding als erkenning van zijn ver diensten in het bevorderen van een beter begrip tussen Nederland en Pakistan. Wij wensen de heer Mellema van harte geluk met deze nieuwe onder scheiding. Binnenkort plaatsen wij van hem de artikelenserie "Wat is Islam?" RED. (2e druk) door Lin Scholte Het levensechte verhaal van Djemini, een soldatenkind, een ,,anak kolong", in de tangsi geboren en opgegroeid. Prijs:2,95 0,30 porto f 3,25 (4e druk) de beste moppen en verhalen uit zes jaargangen Tong Tong. Tong Tong's eerste lachsucces dat keer op keer uitverkocht raakte: een sprankje tropenzon in zakformaat! Prijs: f 2,95 0,30 porto f 3,25 (zoveelste druk) door Tjalie Robinson Nu deel I en deel II samen plus 10 oude nog niet eerder in boekvorm verschenen Piekerans waaronder het "Vleesverhaal" dat op diverse shows als voordracht zo'n succes heeft ge had, verder nog een onbekende "Tante Koos" en het kostelijke "Leven als handelaar". Dubbeldikke pocket met ruim 600 pagina's, geïllustreerd met omslag in 3 kleuren: Prijs: f 8,75 0,75 porto f 9,50

Tong Tong | 1966 | | pagina 6