13M, Bibüb BiKfc Bibit Bibit BAM; BAM diibtt m Deze keer maken we kennis met... Het Brievenhoekje oooooooooooooooooooooooooooo O oooooooooooooooooooooooooooo Pasar Malam de jongelui, die ik de vorige keer in de Bi bit rubriek een beetje heb opgepord. 40. Benny den Hamer, Curiestraat 4 te Assen, is 12 jaar oud en zit in de vijfde klas. Hij is een vriendje (of familie misschien?) van de kinderen Maas en een verwoed verzamelaar. Kijk maar in de ruilrubriek. Welkom bij de Bibits, Benny, en doe maar flink mee met de puzzles dan heb je gauw een boek of boekebon bij elkaar. 41. Marijke Verhulsdonk, Oosterhagen 84 in Groe- nehagen, Rotterdam-26, heeft een lange brief ge schreven (op heel leuk briefpapier) ook namens haar zusje en twee broertjes. Dit gaat dus weer een uitgebreide kennismaking worden. Marijke zelf is 12 jaar en heeft 23 en 24 mei toelatingsexamen gedaan voor het lyceum. Spannend zeg; ik ben reuze benieuwd of alles goed is gegaan. Schrijf je gauw, want we leven allemaal mee! 42. Zusje Yvonne is 13 jaar. Hoe gaat het met jou? Zit Jij al op een middelbare school? Vertel gauw maar eens iets meer van jezelf en dan meteen ook van: 43. Broertjes Peter, 8 jaar en 44. René, 6 jaar. Zo, dat was weer de hele familie Verhulsdonk. Yvonne heeft verder nog geschreven, dat haar vader z'n hele leven lang al in Rotterdam woont en dat haar moeder in Indonesië is geboren. O ja, Yvonne, je schreef ook, dat je nog een pasfo tootje zal sturen. Vraag dan meteen kiekjes van Yvonne, Peter en René. Ik bedenk ineens, dat Astrid Gaillaert, die ook in Rotterdam woont, net als jij een broertje heeft dat René heetl Pim Zwartjes, bedankt voor je gezellige kaart. Jammer dat je helemaal geen reacties hebt gehad op de ruiloproep. Ja, de ruilrubriek loopt helaas nog niet zo best. Hoe komt dat nu toch .jongelui? Er zijn immers genoeg Bibits, die allerlei dingen verzamelen en dus aan het ruilen kunnen gaan. Pim, ik kan me voorstellen, dat het niet meevalt om vakken waar je niet van houdt tot een vol doende op te vijzelen. Maar heus, het kanl Iedere keer als je voor huiswerk één van de "nare" vakken hebt, begin je daarmee. Dan heb je dat tenminste achter de rugl Je zult zien dat één van die vakken dan je lievelingsvak wordt ook, over een tijdje. Wedden? Zo, Tante Mieke's brievenbus was deze keer niet erg vol. Dat komt zeker, omdat alle Bibits hard werken voor het overgangsrapport. Dan wens ik jullie allemaal wel sterkte toe, deze laatste week jes. Even doorbijten en dan is het weer heerlijk vacantie! Déég! TANTE MIEKE BIBITS RUILEN MET ELKAAR Algemene oproep: Lees de afgelopen Tong Tongs eens goed door en kijk of je echt niet iets te ruilen hebt met de Bibits, die daarin een oproep plaatsen. Echt doen hoorl Benny den Hamer verzamelt speldjes en postzegels van Nederland en Overzeese Rijksdelen. Ha, dat is wat voor Jan Pot en Louis Sibbald. 3 CORRESPONDEREN: 0 Yvonne Verhulsdonk, hobbies: lezen, zwem- q O men, korfballen en muziek (piano) zoekt een O q meisje om mee te corresponderen. Wie? q O Denise Schoof uit Luxemburg misschien? O 0 Of Esther Ort, straks vanuit Canada? Een 0 q Bibit ergens in Nederland is natuurlijk ook O O leuk. Vooruit, aan de schrijverij! Q O O Jullie weten toch dat er over drie weken weer de Pasar Malam is in Houtrust, Den Haag? Onthoudt maar goed de data: van woensdag 22 juni t/m zaterdag 25 juni. En dan is vooral de woensdagmiddag voor jullie, Bibits, belangrijk. Worden jullie al nieuwsgierig? Mooi zo! Gemeen hè, is Tante Mieke. Ik zal alvast een klein beetje verklappen: alle Bibits krijgen straks een uitnodi ging om naar de Pasar Malam te komen, maar wat er allemaal precies gaat gebeuren, lezen jullie in de volgende Tong Tong. Let dus maar goed opl Dag hoor, tot de volgende keer! TANTE MIEKE Twee duiven waren de hele zomer bezig met het verzamelen van graankorrels voor hun wintervoorraad. Ze verzamelden er zo veel, dat ze er een kruik mee konden vullen. Het spaarzame mannetje besloot: "Wij moe ten er niet van eten zolang wij nog genoeg voedsel in het veld vinden. Dan zal deze voorraad ons van de winter goed van pas komen". Zijn vrouwtje ging ermee accoord. Het werd een uitzonderlijk hete zomer. Het mannetje bezocht voor een tijdje enige vrienden in de nabijheid en liet het wijfje alleen thuis. Terwijl hij weg was, verdamp te het vocht in de graankorrels, de korrels werden kleiner en namen in de kruik min der plaats in, zodat ze na verloop van tijd minder hoog in de kruik stonden en de kruik dus leger leek. Toen het mannetje thuis kwam, viel -hem dit onmiddellijk op. Boos schreeuwde hij: "Heb ik je niet gezegd, dat je niet van onze voorraad moest eten". Het wijfje protesteerde: "Ik heb die niet aangeraakt." Het mannetje, nog bozer: "Waarom lieg je tegen me?" Het wijfje, schreiend: "Waarom geloof je me niet?" Ze zei nog een paar woorden meer, maar ieder woord was olie op het vuur. En toen zij voor de derde maal haar schuld ontken de, werd het mannetje zó woedend dat hij haar genadeloos begon te slaan, haar aan het hoofd verwondde en aan d.e vleugels, zó erg dat zij verschrikt het huis uitvloog en er niet meer terugkeerde. De warme dagen gingen voorbij en de regen kwam. Toen op zekere dag het man netje eens in de kruik keek, zag hij dat de graankorrels, nu weer vochtig geworden door de aanhoudende regens, waren ge zwollen en de kruik net zo hoog vulden als voorheen. En hij viel neer en treurde dagen lang om het wijfje dat hij zelf om niets had weggejaagd en dat hij nooit meer zou weer zien. Denk tweemaal vóór je slaat Opdat het geluk niet van je gaat. Toen de oude man zijn verhaal had be ëindigd, dacht de jonge koning een moment na, om dan te zeggen: "Dat was een droe vig verhaal. Het voegt onnadenkendheid bij de andere dingen, waarvoor U me gewaar schuwd hebt". "Heel juist, machtige Koning," antwoord de de oude man. Onnadenkendheid en on dankbaarheid, zoals U zult leren uit de fabel van de opvliegende man." "Wat is dat voor een verhaal?" vroeg de jonge koning. De oude man boog en begon zijn verhaal. 16

Tong Tong | 1966 | | pagina 16