fcmjgèrèts Radio BOLLAND door Rob Dessauvagie The Kinks waren in Holland! Ik had het de vorige keer al even over The Kinks toen Beat 25, het slotevenement van Jacques Senf, ter sprake kwam. Zij zijn deze keer dan ook inderdaad geweest, The Kinks, en al stelde het publiek ze dan ook nauwelijks in staat om langer dan een half uur te spelen, ze waren er en met sukses. Overigens is het voor mij toch wel een (vreemd) teken aan de wand dat dezelfde tieners die over het algemeen veel geld betalen om bekende beatgroepen te zien optreden (al was de entree bij Beat 25 dan, als gebaar, bijzonder laag) hen op de avond van het optreden daar nauwelijks gelegen heid toe geven door öf de zaal in de kortst mogelijke tijd te ruineren öf zoveel herrie te maken dat er geen noot te horen is. The Kinks traden eerder op, in precies de zelfde bezetting, welke straks volgt, als The Ray Davies Quartet. Deze Ray Davies is ook de man die Dave Berry's suksesnum- mer "This strange effect" schreef. Zij werk ten ook de volgende orkestnamen af: The Peter Quaife Quartet, The Ramrods en The Ravens. Enfin, uiteindelijk werd de naam dan The Kinks en in 1964 bereikten zij de bovenste plaats in de Engelse hitparade met "You really got me" welk nummer vrij spoe dig werd gevolgd door toppers als "All day and all of the night", ""Everybody's got to be happy", "Set me free", "Till the end of the day" en vele andere nummers. De laatste tijd hebben The Kinks zich vooral toegelegd op wat men noemt "the insound of the incrowd", de protestsong en met "A well Respected Man" en "Dedicated Follo wer of Fashion" boekten zij veel sukses. Voor de biografen volgt hier dan de bezet ting: Ray Davies: gitaar en leider; geboren 21 juni 1944 in Muswell Hill, komponeerde de meeste nummers van de groep. Favorieten: Peggy Lee en Sonny Boy Williamson. Houdt van alle soorten muziek van Ravel, Gersh win tot Chuck Berry. Heeft een hekel aan snobs en vindt slapen de beste vrijetijds besteding. Dave Davies: broer van Ray, sologitarist, geboren 3 februari 1947. Favoriet: Anita O'Day. Zijn favoriete componisten zijn: Chuck Berry en Otis Blackwell en op klas siek terrein Bach. Peter Quaife: basgi taar, geboren op 31 december 1943 in Tavistock. Houdt van de muziek van John Lennon en Paul Mc Cartney in het popu laire genre en die van Gustav Holst in het klassieke reper toire. Zijn liefste wens is gerespec teerd te worden door collega-musici ter wijl zijn favoriete zangeressen zijn El- la Fitzgerald en Bar- bra Streisand. Mick Avery: drumms, geboren op 15 febru ari 1944 in Londen. Zijn voornaamste hobby is lezen over en luisteren naar muziek van Beethoven. Op populair terrein zijn zijn favorieten Chuck Berry en Muddy Waters, terwijl zijn voorkeur, niet vreemd voor een drummer, toch wel helemaal uitgaat naar topdrummer Shelly Manne. Oplossingen prijsvraag: Nancy Sinatra werd vele malen goed inge zonden (hélaas op kaarten en in brieven, dus niet in natura). Er werd dus weer ge loot en het plaatje ging naar: Georgine Antionette, Mathenesserlaan 309a, Rotter dam. Met gelukwensen! Overigens, verlie zers en andere geïnteresseerden, daarom niet getreurd want hier komt weer een nieu we kans op een plaat. "Welke twee neder- landse musici, leden van The Golden Ear rings, schrijven, net als Lennon en McCart ney dit voor The Beatles doen, practisch het hele repertoire voor hun groep?" Antwoor den s.v.p. vöör 10 juni a.s. aan: Rob Des sauvagie - Tonggèrèts - Prins Mauritslaan 36 te Den Haag. Nieuw ontvangen repertoire: Jimmy Smith: "Got my mojo working". Ik heb nooit geweten dat Jimmy Smith, DE jazzorganist bij uitstek, ook zong, maar dat is hier dan wel het geval, en niet eens zo gek ook! Na Oscar Peterson, van wie kort geleden een geweldige Nat King Cole-plaat uitkwam (hij lijkt qua stem zelfs op de over leden Cole) dacht Jimmy Smith: "Ik ook zingen", maar gelukkig speelt hij op deze JONGELUI JONGELUI JONGELUI JONGELUI JONGELUI JONGELUI JONGELUI Jullie komen toch zeker ook naar de Pasar Malam Tong Tong in de Houtrusthallen in Den Haag Je kunt er van alles doen. Eten, katapult schieten, schieten met de buks, het Rad van Avontuur proberen, maar ook dansen op vrijdag en zaterdag, of kijken naar de eindselecties van het Tong Tong Lichte Muziek Concours. Er zijn diverse topartiesten, t.w. Ria Valk en Shirley en Thom Keiling en (de gemoderniseerde) Sandra, en nog vele andere artisten daarnaast. En van de artisten die je op de Pasar Malam niet vindt, kun je altijd nog een plaatje kopen, óók op de Pasar Malam. Komen, hoor I Pasar Malam Pasar Malam Pasar Malam Pasar Malam Pasar Malam plaat ook weer op zijn eigen, bijzonder swingende wijze, orgel. Astrud Gilberto: "Look to the Rainbow". Elke Astrud Gilberto (jullie weten het nog wel, zij werd bekend met The Girl from Ipanema) opname is voor de liefhebbers een plaat die je moet hebben en deze is dus weer geen uitzondering. Het is typisch, je kunt van Astrud beslist niet zeggen dat zij geweldig zingt of dat zij glaszuiver zingt en toch, door haar "timen" en sfeervolle voor dracht, in een typisch latin-american jazzy stijltje zijn haar platen fijn om naar te luis teren. Kopen dus! In het volgende nummer, lekker uitgerust na een vacantie in Spanje, hoop ik uitvoerig in te gaan op alles wat ons op de Pasar Malam wacht. Jullie hebben toch allemaal 22-25 juni gereserveerd? Vast tot ziens op de Pasar Malam. totde volgende keer. ROB Stationsweg 143 en 77 Den Haag - tel. 0 70 601703-601512 Zo juist ontvangen Miss TINA YONG: Rangkaiyan melati a.z. Suling bambu f 4,25. Nieuwe Gitaar L.P.'s van Al Caiola een heel nieuwe Les Paul Mary Ford voor slechts f 9,90. De laatste single van Jim Reeves: Distant Drums f 4,25. Bestelt U nu reeds de nieuwe L.P. van the Tielman Brothers in het maleis... binnen kort leverbaar. Afleveringen in volgorde van bestelling. 17

Tong Tong | 1966 | | pagina 17