Poekoel Teroes! Poekoei Teroes? PASAR MALAM TONG TONG MOUNT SINAI - FONDS Nog maar 3 weken en het is weer zover. Dan is de linkerhal van Houtrust in een tropisch eiland herschapen. Dan kunt U weer binnenstappen in een kleurig geheel van tropische bloemversieringen en Minangkabaustands. Dan ruikt U weer de geuren van de hartige martabak en de pittige mie kwa, van de verse koppie toebroek en de kruidige spekkoek. Dan hoort U weer krontjong- en Hawaiian klanken, dan ziet U weer films uit Indonesië en kunst uit India. Dan is er zomaar midden in Den Haag 4 dagen lang gelegenheid weer iets te proeven van wat het Oosten te bieden heeft. Dat kan omdat over 3 weken op woensdag 22 juni a.s. om 2 uur smiddags de poorten opengaan van de "achtste Pasar Malam Tong Tong" ...is het motto van onze "Delfts"-blauwe Tong Tong tegel. Een motto, dat reeds door een groot aantal Tong Tong abonnees ter harte is genomen en in de praktijk gebracht. In de afgelopen maanden hebben nl. vele tegels hun weg gevonden naar evenzovele abonnees, als dank voor het feit dat zij ons een nieuwe abonnee bezorgden. Doet U mee? Voor iedere jaarabonnee, die U aanbrengt geeft Tong Tong U deze 15x15 cm. tegel cadeau, als decoratie aan de muur of als onderlegger op tafel. Kijkt U eens In Uw kennissenkring rjnd. Wie heeft, elke keer belangstelling voor Uw Tong Tong, die bij U op tafel ligt, maar is zelf nog geen abonnee? Juist, die wil zelf wel een abonnement nemen. Vooral als U vertelt, dat Tong Tong door al die gontjen- gers "over de kop" kan gaan, want wie kan er nu van de lucht leven ?l Na-itoel Of Tante Noes, die gek is op Tong Tong, maar een te klein pensioen heeft om het abonnementsgeld zelf te betalen. Weet U wat? Geeft U haar eens een jaarabonne ment cadeau. Wij sturen zo iemand een mooie geschenkkaart, waarmee wordt aan gekondigd, dat hij of zij het abonnement van U cadeau heeft gekregen. En krijgt of het nu een nieuw of een cadeau-abon nement betreft, een mooie Tong Tong tegel cadeau en de nieuwe abonnee 'n verzilverd of verguld Tong Tong speldje naar keuze. Doet U mee? Natuurlijkl Want dat gebeurt niet vaak, dat U met maar f 15,zóveel tegelijk kunt doen: een cadeau géven, een cadeau krijgen èn Tong Tong in stand hou den en vooruit helpenl Vooruit, poekoel te- roes dus. Wij zijn U eeuwig dankbaar. NIEUWE ABONNEE CADEAU-ABONNEMENT Hierbij geef ik op als nieuwe abonnee: Stuur een jaar lang Tong Tong naar: Naam: Adres: Woonpl.: HET ABONNEMENT GAAT IN Stuur het verzilverd verguld*) Tong Tong speldje en het laatste nummer van Tong Tong. Het abonnement wordt door de nieuwe abon nee zelf betaald. Het abonnement is bedoeld als (verjaars)-ge- schenk, stuur dus de geschenkkaart vóór (datum). Stuur de tegel, die Ik hiermee heb verdiend, na ontvangst van het abonnementsgeld ad f 15, naar: Naam: De Tong Tongers, die al eerder een bezoek brachten aan deze Pasar Malam weten wat er 4 dagen lang op zo'n Indische Jaarmarkt te doen is. Zoals altijd zijn er weer een groot aantal verkoop-, demonstratie- en tentoonstellings stands. Bij het verhuur van stands is vooral op variatie gelet en hoewel de Pasar Ma lam slechts één hal beslaat kunt U kiezen tussen foto-toestellen uit Rusland en tropi sche vruchten uit Suriname, tussen Indische boeken en Thailands zilverwerk, tussen sou venirartikelen en borduurwerk, tussen mi xers en gramofoonplaten, tussen schoon heidsartikelen en pottenbakkerskunst, tus sen. ..soedah: nóemt U maar op. Komt U zelf maar kijken! En al is het niet als eerste genoemd, ui terst belangrijk voor het welslagen van een Indisch feest is natuurlijk het eten en drin ken. Maakt U zich niet ongerust: daar is ruimschoots voor gezorgd. Als U straks de hal van Houtrust binnenkomt krijgt U met een trek, zo lekker ruikt het allemaal. En heus, als U alles geproefd wilt hebben zult U 4 dagen achter elkaar moeten komen, want welke maag kan deze hoorn des over- vloeds verwerken: nasi rames, saté, loem pia, martabak, mie kwa, tjendol en tjendol tapé, gado gado, kroepoek, es sjanhai, goe- lé kambing, nasi goreng, koppie toebroek, lontong, ondé ondé, spekkoek, kwé lapis, bak pao en nog veel meer? U ziet: de Pasar Malam biedt weer een scala van mogelijkheden voor diegenen, die er eens vier dagen helemaal "uit" willen zijn "in" een tropische sfeer. Ook op amusementsgebied is er het nodige te beleven. Voor het eerst organiseerde Tong Tong dit jaar een muziekconcours, waarvan de finales op de Pasar Malam plaatsvinden. Daarnaast treden artiesten van naam op, zoals: Shirley, Sandra, Ria Valk, Thom Keiling, The Krontjong Serenaders en The Garuda's. Op vrijdag- en zaterdagavond is er natuurlijk weer gelegenheid om een dansje te plegen. Bent U van al het ge- slenter en gehops moe geworden, dan gaat U fijn een uurtje rusten in de bioscoop waar verschillende films van Indonesië en andere tropische en subtropische landen te zien zullen zijn. Woensdag- en zaterdag middag is er een kindervoorstelling en voor de moeders (en eventuele belangstellende vaders!) is een modeshow in voorbereiding! We kunnen U in dit korte bestek onmoge lijk alles vertellen, maar dat zou ook niet leuk zijn, want dan blijft er niets verras sends meer over. Maar U weet nu in ieder geval dat het ramé genoeg zal zijn van 22 t/m 25 juni in de linkerhal van Houtrust. En als het stralend zomerweer is en U in die tijd veel liever naar het strand gaat, we zouden haast zeggen: des te beter, want dan komt U na het strand gezellig naar Houtrust om een hapje te eten. Dan hoeft U thuis niet meer die benauwde keuken in en laat U zich aan één van de vele eet stalletjes eens lekker bedienen. De openingstijden van de Pasar Malam zijn: woensdag, 22 juni v. 14 t. 23 uur donderdag, 23 juni v. 14 t. 23 uur vrijdag, 24 juni v. 14 t. 24 uur zaterdag, 25 juni v. 12 t. 02 uur 's nachts De toegangsprijs is f 1,75 voor volwasse nen en f 1,voor kinderen. MAAR...nu moet U goed opletten: voor abonnees van Tong Tong is er een gereduceerde prijs. De volgende keer wordt in Tong Tong een reductiebon afgedrukt. Die moet U uitknip pen en bij de kassa inleveren. Alleen op vertoon van die bon krijgen U en het ge zelschap waar U op dat moment mee bent entreebiljetten tegen gereduceerde prijzen: f 1,50 voor volwassenen en f 0,75 voor kinderen. Dus: let goed op de volgende Tong Tong en bewaar de reductiebon zuinig wanneer U van plan bent naar de Pasar Malam te komen. Tot ziens in Houtrust! ELLEN Adres: Woonpl.: (Handtekening) Doorhalen wat niet van toepassing is. Betreffende hokje aankruisen. Betty Boon van Ochssee heeft ons wel wat in spanning laten zitten, na haar eerste brief. Toen verder bericht uitbleef, begon nen wij ons al erg ongerust te maken. Complicaties? Bleef succes uit? Moesten wij ons op een teleurstelling voorbereiden? Neen hoor! Gelukkig bleek ook hier het "geen nieuws, goed nieuws" bewaarheid. Wij ontvingen bericht van Betty B. v. O. dat "de behandeling resultaten begint te geven". Het was maar een kaartje, dat Betty ons stuurde, zodat wij U dus niet meer kunnen vertellen dan dit. Maar het is toch wel een verheugende mededeling. Ongetwijfeld volgt nu binnenkort wel een brief met een heus verslag over het verloop van het herstel. Wat ons verontrust is het feit, dat Betty langer in Hongarije zal moeten blijven dan wij hadden verwacht. Het betekent, helaas, dat het door de abonnees van Tong Tong bijeengebrachte bedrag niet toereikend zal zijn. Hoe kan het ook anders! De kosten van verblijf en behandeling in het zieken huis bedragen f 80,per dag. Dat is veel, heel veel. Soedah, het belangrijkste is dat Betty geneest! Het ontbrekende geld zal haar worden voorgeschoten, en daarna zullen wij dan wel weer zien. U heeft er in ieder geval voor gezorgd dat er in Boedapest een vrouw, die de moed al bijna had op gegeven, mét de dag een beetje dichter bij de genezing komt. REDACTIE miiiiiiiiiiiiillilllllHlillllllliiilllillllllillllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll 1 Al verscheidene malen ontvingen wij een j| 1 verzoek om de vertaling van het Ambon- H nese liedje: "Rasa sajang kené". i Wij weten die niet! Wie wel? Laat het de Redactie van Tong Tong dan H weten! Met dank! Redactie lllllllllllllllllltlllillllllliliilllillllltlllllllllllllllllllllllllllIllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllIllllï 8

Tong Tong | 1966 | | pagina 8