fcmjgèrèts Radio BOLLAND door Rob Dessauvagie PASAR MALAM 1966 THE TIELMAN BROTHERS 1 0 jaar in Europa Natuurlijk valt er veel over de Pasar Ma- lam te schrijven, ook in het kader van Tong- gèrèts, maar de tijd tussen het einde van de Pasar Malam en dit nummer van Tong Tong is hélaas te kort om e.e.a. mogelijk te maken. Daarom volsta ik hier even met allen te danken (natuurlijk waren ook de Zwartjes er weer bij!) die aan mijn verzoek voldeden en even aan de bar een praatje kwamen maken met Wally, Eddy, Lex, Ton, Herman of mij. Wel vermeld ik nog even, al zal dit onge twijfeld elders in dit nummer uitvoeriger gebeuren, de winnaars van het Lichte Mu ziek Concours: De eerste prijs wonnen de Garuda's uit Dordrecht; zij ontvingen de prijs van 500 uitgeloofd door Polydor Nederland N.V. De tweede prijs kwam terecht bij The Little Stranger Boys uit Deventer, die de Gouden Legpenning van de Haagsche Courant en LP platen van Polydor kregen en de spe ciale Tong Tong prijs, voor de meest au thentieke uitvoering van Sarina, kreeg de groep van mevrouw Cugnet: The Desert Stars. Zij hadden van Sarina een geweldig toneelstuk gemaakt compleet met Kromo en al! Alle winnaars, winnaressen, maar ook alle andere niet winnende deelnemers, mijn complimenten en dank voor hun deelname. Eén ding moet mij, als jurylid van het hart: Het viel mij en mijn collegae-juryleden steeds op dat de meeste groepen hun in strumenten zo slecht stemden! Dat kwam het geheel beslist niet ten goede. Jammer, lui! Deze laatste opmerking geldt beslist niet voor The Incrowd, een verrassing die ons op zaterdagmiddag door de N.V. Polydor werd bereid. Nagenoeg belangeloos zijn deze jongens opgetreden, bijna een uur lang, voornamelijk ook omdat op die dag hun plaatje door de N.V. Polydor werd uit gebracht. Die plaat moeten jullie beslist kopen! Wat The Incrowd namelijk bracht op die zaterdagmiddag op de Pasar Malam was, in één woord, geweldig. Misschien vertel ik over deze groep in een volgend nummer eens wat meer. Voorlopig moeten jullie het dan maar doen met het plaatje, dat nu wel in alle winkels verkrijgbaar zal zijn. Het is een single-tje met aan de A- kant "I'll be free" en aan de B-kant "Half- dollar man". Nummer van de plaat S 1202, prijs f 4,25. Alleszins de moeite waard. Vooral "de orgelman" (een beetje familiaar voor de man aan twee orgels, tevens zan ger evenals de drummer) doen het bijzonder goed! In een vorig artikel over The Tielmans vertelden wij al dat de plannen toen waren om de groep meer in Nederland te laten optreden. Het is gebeurd: in februari werd een tournee door Nederland gemaakt, zij hebben gespeeld voor onze TV in Tiener magazine en er is een nieuwe LP van The Tielman Brothers uitgekomen. Bovendien zullen zij a.s. zomer weer, gedurende de maanden juli en augustus, in het Scheve- ningse Palais de Dance optreden en hoogst waarschijnlijk in oktober a.s. een maand op tournee gaan door Nederland. In Sche- veningen zullen The Tielmans hun 10-jarig verblijf in Europa vieren ter gelegenheid waarvan hun platenmaatschappij onder de titel: The Tielman Brothers East en West een LP uitbracht. Op de 1e LP van de groep werd Rock and Roll gebracht, op de 2e stonden bühne- suksessen en nu, op deze 3e, staan op de A-kant 6 oosterse nummers en op de B- kant 6 nummers die al door andere groepen bekend zijn geworden. The Tielman Brothers hebben het zo druk dat er hélaas geen tijd was eigen compo sities op te nemen, want ook in Duitsland komt binnenkort een vierde LP van hen uit. De fanclub van de Tielmans is overge gaan naar: Thijs Nutters. Het adres blijft hetzelfde: Doelenstraat 81 te Rijswijk. Voor deze gelegenheid had natuurlijk een enorm grote foto in de Tonggèrèts-rubriek moeten worden opgenomen, maar door het geweldige werk dat aan de Pasar Malam was verbonden, is de Tong Tong erg ver laat, zodat de tijd ontbrak om de mooie foto van de Tielmans te laten clicheren. Deze foto volgt dus in het hieropvolgende nummer. Prijsvraag: Sorry, ik moet weer de schuld geven aan de Pasar Malam, er is geen tijd geweest de oplossingen en nieuwe prijsvraag te verzorgen. Graag even uitstel tot de vol gende keer. Ontvangen nieuw repertoire: Singles: Astrud Gilberto: "Frevo" en "Lugar Bonito" Sam the Sham and the Pharaos: "Little Red Riding Hood", en "Love me like before". Bert Kaempfert: "Strangers in the Night" (Hoewel bekend geworden door Frank Si natra is dit nummer een compositie van deze bekende Duitse orkestleider/arran geur) en "But not today". LP's: Mahalia Jackson: Shake it some more baby: Op één plaat opnamen van The Who, The Lovin Spoon ful, The Turtles, The Golden Earrings, Linda Laine and the Sinners, The Lollipops, The Gilberts, The Bog Six, The Vacels, Shelley, The Pussycats and the Hitmakers. Trumpet a gogo: oude evergreens als Ame rican Patrol, Delicado en La Bamba (etc) gebracht door een bigband (James Last Band) in gogo-stijl. James Brown: "Papa's got a brand new bag". Strictly for playboys: "Versier" muziek bij uitnemendheid wordt op deze in "Playboy hoes" gestoken plaat gespeeld door: Cal Tjader, Donald Byrd, Luiz Bonfa, Kai Win ding, Gary McFarland, Willie Bobo, Vinnie Bell en Lalo Schifrin. Voordat ik ga besluiten: Van Lou G. (achternaam voluit is niet be kend!) ontvingen we nog een "grapje", dat de moeite van het opnemen waard is. Je moet er wel een beetje klassiek voor on derlegd zijn en wat afweten van bladmu ziek, maar bedenk wel dat tegenwoordig ieder ernstig musicus, óók in het lichte genre, klassiek onderlegd móet zijn. Velen zijn dat ook wel, min of meer, en het komt hun prestaties zeker ten goede. Hier komt het! TEMPO 's Morgens sta ik op, piano, pianissimo, Was me en kleed me mezzo forto. Na 't ontbijten in mineur Ga ik moderato uit de deur. Begin te werken andantino, Wordt het 's middags prestissimo, Schafttijd is allegro con spirito, Dan maar weer da capo al fino: Intermezzo met een scherts Van secundo naar de terts! Is de wijzer bij de quint of 't resonneren begint. Na een kleine dissonnant Luidt de bel als dominant. Allen gaan vivace maar non troppo De trappen af, diminuendo. Buiten vriezend weer: poco a poco Trap ik op de pedaal. Crescendo Gaat 't de berg op tot sforzando Ik weer thuis ben, piü adagio. Totde volgende keer! ROB Stationsweg 143 en 77 Den Haag - tel. 0 70 601703 - 601512 10 JAAR Tielman Brothers L.P. Maleis gezongen, is NU voor f 11,90 uit voorraad leverbaar. Speciaal aanbevolen: E.P. Indonesië met originele Angklung, Gamelan, Krontjong en zang Tobameer muziek. Van alles wat en bijzonder mooi f 6,50. 17

Tong Tong | 1966 | | pagina 17