DENK. 1 JULI 1966 DE PASAR MALAM 1966 RASA SAJANG KANE om de verhoging van het abonnement met ingang van (Leest wat Tjalie Robinson hierover heeft geschreven op pag. 3). In het vorige nummer hebben wij onze abonnées een verslag be loofd over de Pasar Malam 1966, die wij nu net achter de rug hebben. Jammer genoeg kunnen wij deze belofte niet gestand doen. De afwikkeling van de Pasar Malam neemt zóveel tijd in beslag en absorbeert ons zó totaal, dat er voor een uitgebreide reportage met foto's eenvoudig geen tijd is. Deze reportage komt dus in het nummer van 15 juli 1966. Wél willen wij in dit nummer de winnaars bekend maken van het Lichte Muziek concours, dat door Tong Tong werd geor ganiseerd in samenwerking met de N.V. Polydor. U hebt allen in het eerste halfjaar kunnen lezen hoe de drie voorselecties zijn verlopen, twee in Den Haag en één in Arnhem, dit laatste ten behoeve van de orkesten uit die buurt. Daarnaast zijn nog enkele geluidsbandjes binnengekomen, die door ons ten kantore werden beoordeeld. Uit de verschillende orkesten zijn er negen uitverkoren voor de eindselecties geduren de de vier Pasar Malam-dagen. Het is een moeilijke keus geweest. De negen orkesten hebben werkelijk hun beste beentje voorgezet om zo goed mogelijk voor de dag te komen. Helaas zijn er bij elke competitie winnaars en verliezers, en dus ook bij dit concours. Wij moeten ech ter zeggen, dat de laatsten hun verlies zeer sportief hebben opgenomen en zich met onze keuze zeer wel hebben kunnen ver enigen. Wij hopen dan ook, dat bij een volgend (en grootser opgezet) concours deze orkesten weer van de partij zullen zijn. Een uitnodiging daartoe zullen zij van onze kant zeer zeker ontvangen t.z.t. De winnaars? Wel, de eerste prijs van 500,ging naar de Garuda's uit Dor drecht. Zij mochten de "eerste-prijs-enve- loppe" ontvangen uit handen van de Heer Rob Dessauvagie, dit omdat de Heer Fred Haayen van de N.V. Polydor - na zaterdag middag nog als jurylid te zijn opgetreden met 38.5 graden koorts - de honneurs niet meer kon waarnemen. Verder reikte de Heer Dessauvagie de tweede prijs uit, nl. een legpenning in goud die door de Directie van de Haagsche Courant was beschikbaar gesteld. De tweede prijs-win- naars. The Little Stranger Boys uit Deven ter, waren jammer genoeg niet ter plaatse aanwezig omdat hun telefoonnummer (als ze al telefoon hadden) niet bekend was en een oproep per telegram hen te laat zou bereiken. Het werd daarom een symboli sche uitreiking, die evenwel aan de waarde van deze tweede prijs niets af doet. Tong Tong zelf reikte de premie-prijs van 300,uit voor de beste vertolking van het verplichte thema, SARINA. De win naars waren deze keer The Dessert Stars o.l.v. Mevrouw G. Cugnet, uit Den Haag. Het doet ons te meer genoegen dat dit orkest eendrachtig door de jury voor de premie werd aangewezen, omdat Mevrouw Cugnet dit jaar voor de vijfde maal aan de Pasar Malam meewerkte. Het was dus een lustrum! Velen hebben voor Mevrouw Cugnet's streven om de krontjongmuziek levend te houden van waardering blijk ge geven door een bloemenhulde. Er kwamen wel vijftien bloemstukken voor haar binnen! Over de Pasar Malam zelf dus de vol gende keer. Foto's, een praatje en wat dies meer zij. Houdt die Tong Tong in het oog! RED. ABONNEES!! Zoals ook bij andere abonnementen geldt voor ons tijdschrift een VOOR UITBETALING van het abonnements geld. U bespaart ons veel extra werk door inning over de post en/of het schrij ven van nota's, welke bovendien onnodig kosten met zich brengen. Onze kwartaalbetalers wekken wij op een halfjaarlijkse/jaarlijkse beta ling te overwegen, want ook dit zal kostenverlagend werken. Toe abonnees helpt onze administra tie, want behalve het abonnements geld over het lopende jaar zijn er nog kwartalen van het afgelopen jaar die open staan. DE ADMINISTRATIE Op ons verzoek om opgave van de tekst van dit Ambonese liedje, ontvingen wij verschillende reacties. De meest volledige en juiste tekst lijkt ons de volgende, te meer omdat zij werd overgenomen uit het bundeltje "Ambon Manise" door G. L. Ti chelman en Louis Noitet. Ook de vertaling daaronder is uit het genoemde bundeltje. SAJANG KANé Sajang kané rasa sajang kané Liat dari djaoeh rasa sajang kané Omba poetih poetih omba datang dari laoe Kipas lenso poetih tanah Ambon soedah djaoe Olé sioh sajangé Larasa sajang sajang di lalé apa tempo toean balé sama djoega rasa sajang La gelang la gelang Lamari topo topo gelang sangadja topo tangan tangan ramé ramé ramé ramé ina sela balengan lombo sé La gelangsé Bapa Jaco Bapa Jaco élo élo La mama Mina mama Mina tarabang Bapa Jaco Bapa Jaco élo élo La Jaco mina Jaco mina tarabang SAJANG KANé (Ik heb U lief) Ik heb u lief ik gevoel u lief te hebben. Ik zie u van verre en gevoel u lief te hebben!! Ik heb u lief. Van u houd ik geheel en al. Ik gevoel u te beminnen. Oneindig lief te hebben. Op welk tijdstip mijnheer ook terug komt, het is mij om het even. Ik gevoel u lief te hebben. Armbanden, armbanden. Kom rinkel met de armbanden. Klap zo maar eens in uw handen voor de pret, pret, pret, pret. Moedertje, loop zachtjes, heupwiegend. Vooruit Jaco, Jaco, ja ja Jacomina, vlieg, vlieg!!

Tong Tong | 1966 | | pagina 8