forilgèrèts The Tielman Brothers The Incrowd The Incrowd op de Pasar Malam! Het was een toeval dat tijdens de afgelopen Pasar Malam de eerste plaat uitkwam van de Haagse suksesgroep The Incrowd. Ter gelegenheid hiervan waren wij in staat als extra attractie, dus buiten het gepubliceer de programma om, een optreden van The Incrowd bij te wonen op de grote Houtrust bühne op de laatste dag van de Pasar Malam, de zaterdagmiddag. Als primeur was de nieuwe plaat, die zo uit de fabriek kwam, "I'll be free" en "Half dollar man", op de Pasar Malam verkrijg baar bij de stand van de firma Bolland. Een leuk samenspel was dat! Bovendien is dit natuurlijk dé gelegenheid om nu meteen in deze rubriek wat uitvoeriger op de groep in te gaan. Polydor producer Fred Haayen - ook jury lid van Tong Tong's lichte muziek concours - maakte, nadat hij al grote suksessen oogstte met zijn opnamen van The Golden Earrings en Hu and the Hilltops, nu "de blitz" met bovengenoemde opname van The Incrowd. Persoonlijk doet de stijl van de groep mij meer dan van de meeste al be kende hollandse groepen, waarschijnlijk omdat het accent van de muziek meer licht op swing en er veel jazzy's te beluisteren valt. Door een mengeling van Rythm Blues, en zelfs honkey-tonk effecten geloof ik dat er voor The Incrowd ook een markt braak ligt onder luisteraars boven de tiener leeftijd. De leden van de groep zijn: Jerry Lee (Wil Engelsman). In de tijd dat hij in Duitsland speelde noemde men hem daar de Duitse Jerry Lee. Hij heeft een grote passie voor koffie en presteert het 30 (der tig!) koppen per dag te drinken. Hij zingt, speelt orgel en electrische piano, arran geert en heeft als favorieten: Otis Redding, James Brown, Spencer Davis en Gardin Mimhs. YOU (Tong) is, voor zover bekend, de enige Chinese beatdrummer in Nederland. Hij is 22 jaar, speelt ook al verschillende jaren en probeert constant nog magerder te wor den. John (Jan Jaonkman) de sologitarist is 18 jaar. Wordt vanwege zijn uiterlijk "sexy John" genoemd en heeft als favorieten: Lovin Spoonfull, Spencer Davis en John Lee Hooker. Lennie (Leen Bouwman) is 19 en speelt basgitaar. Hij compenseert door zijn rus tige aard het wilde karakter van de groep. Zij favoriet: Leen Bouwman! Oplossingen prijsvraag en nieuwe winst kansen: Sorry, dat door de Pasar Malam de zaak een beetje door elkaar is gelopen. Maar we gaan het nu recht trekken: winnaars (na loting) van de voorlaatste prijsvraag (G. Kooymans en M. Gerritsen) Rita Chün-De Lange West 44 in Drachten en van de laat ste prijsvraag (The Golden Earrings) Pirn Zwartjes (wij hadden een tijd niets van de Zwartjes gehoord!) Stoutstraat 16a- Rot terdam 8. Mijn gelukwensen en da platen zijn onder weg. Maar er valt weer een plaat te ver dienen door de inzenders van het antwoord op de volgende vraag. "Hoe zijn The Rol ling Stones aan hun naam gekomen". In zendingen graag vóór 25 juli a.s. aan Rob Dessauvagie - p.a. Tong Tong, Prins Mau- ritslaan 36, Den Haag. LYSETT. In een van de vorige nummers van Tong Tong beloofde ik wat meer nieuws over de nieuwe Haagse zangontdekking (natuurlijk weer van Fred Haayen) Lysett. Zij maakte een fantastische engelse opname met een engels studio-orkest waar vele musici van Ted Heath inzaten van de nummers: "I know" en "It's the little things". Zij werd op 26 december 1946 geboren als Manuela Berliot. Er was echter al een zan geresje dat optrad onder de naam Manuela, vandaar Lysett! Zij ging in Den Haag naar de Mulo en in die tijd ging zij, als zovelen, gitaarspelen en zingen. Alleen...zij pakte de zaken zo serieus aan dat zij in juli 1965 de 2e prijs won tijdens een talentenjacht die georganiseerd was door de Haagsche Scholieren Sociëteit. Zij werd slechts met een half punt verschil verslagen door een beatgroep The Crazy Sounds. Lysett, die reeds sinds haar veertiende jaar, naast haar werk als telefoniste-receptioniste, voor haar vader de huishouding doet is een meiske dat wat zij doet ook voor de volle honderd procent doet, want voor haar zangcarrière, die zij nu hoopt te gaan opbouwen nam zij al lessen in balet, engels en spaans. Bo vendien is zij nog van plan aan jazzbalet te gaan doen en volgde zij al een mannequin cursus. Zij schijnt, naast al deze aktivitei- Lees verder volg. pag., kolom 2 17

Tong Tong | 1966 | | pagina 17