PASAR MALAM vers mm&H\ mtm* Wij klagen niet! Ofschoon deze 8ste Pasar Malam voor velen op een "ongunstig" weekeinde viel, was de opkomst hartver warmend. Het was jammer dat we de vele belangstellenden niet hebben kunnen ont vangen in de twee hallen, die hun vorig jaar waren voorgespiegeld. "Tanggoeng", zei Tjalie Robinson toen. Hij kon toch ook niet weten, dat Indonesië een nieuwe fase zou meemaken in de ontwikkeling tot vol waardige staat! Vele gemaakte plannen vie len in duigen, verbindingen vielen weg! Aan Z. Exc. Soedjarwo Tjondronegoro, Ambas sadeur van Indonesië, die mede op de ope ning van deze Pasar Malam aanwezig was, heeft het niet gelegen. Van die kant had den wij medewerking genoeg! Maar wij treuren niet! Met de Voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken van 's-Gravenhage, de Heer van Geleu- ken van den Brugge te Hunsel, zijn wij er zeker van dat t.z.t. - misschien al op de volgende Pasar Malam - inderdaad Djokja- zilver, Balisch houtsnijwerk en andere uit- tingen van Indonesische cultuur te vinden zullen zijn. "Tanggoeng!" Er waren bovendien zoveel andere dingen die de aandacht van onze bezoekers ten volle waard waren. Daar was bijv. de Modeshow van Couture-kleding van de Ga lerie Hathor uit Den Haag, die ons dagelijks de nieuwste modesnufjes introduceerde. Hoe vindt U dat? Onze eerste modeshow, en dan direct al met zoveel succes! En wij hadden er ook voor het eerst een eigen boekenmarkt, waar schrijvers van naam hun eigen werk signeerden en dat van collega's verkochten. Hein Buitenweg, Jef Last, Bre ton de Nijs, Rini Carpentier-Alting, Lin Scholte, Margaretha Ferguson, te veel om op te noemen, wérkelijk! Natuurlijk vergeten wij niet het Lichte Mu ziekconcours! Winnaars van de eerste prijs werden The Garuda's uit Dordrecht; de premieprijs voor de meest originele uitvoe ring van het verplichte stuk "Sarinah" werd in triomf weggevoerd door The Krontjong Serenaders; de tweede prijs viel toe aan 8

Tong Tong | 1966 | | pagina 8