AUUD FIT ZIJN? EXTRA LEVENSKRACHT? INTERFOOD PRODUKTEN De auto schudde Dit nieuwe, natuurlijke antwoord kan voor u de oplossing zijn. VITALE POSITIEVE GEZONDHEID VOOR MAN EN VROUW Siropen Capsico Keuken-Tamarinde Tamarindol (Jam) Fabriek te BEESD (Gld) Tel. (0 3458) 5 80 Indien u niet altijd zo fit bent als u wel wenst, niet voldoende levenskracht bezit en u fysiek niet lekker voelt, kan dat betekenen dat u de natuurlijke vitaminen nodig hebt, zo noodzake- lijkvoorhet onderhouden van een juiste bloed- toevoer naar de spieren van het lichaam en naar de hersenen. Door dezelfde oorzaken kan uw spijsvertering verstoord en uw reserve aan energie gevaarlijk klein worden. Doe zoals duizenden mensen in het Noorden van alle leeftijden doen en breng de natuur terug in uw voeding door bij uw maaltijden Aktief Capsules te gebruiken. Aktief Capsules zijn smaakloos. Zij combineren hoge concentraties van tarwe- kiemen (de rijkste bron van „groei"- en „ener- gie"-vitaminen) met andere natuurlijke vitami- nerijke concentraties. Aktief Capsules bevatten geen verdovende middelen. Regelmatig ge bruik werkt niet gewoontevormend. U zult verbaasd staan over het verschil dat de ge makkelijk te gebruiken Aktief Capsules be tekenen voor uw energie en uw hele welzijn. U zult zich in alle opzichten sterker voelen, jonger en opgewekter en u zult er beter uit zien. Een zuivere huid, gezond haar ep stralende ogen zijn het bewijs van uw terug keer naar een vitale, positieve gezondheid. Begin vandaag nog met het gebruik van Aktief Capsules. Verkrijgbaar bij apotheker en drogist, f 3,90 voor een kuur. Vervolg van pag. 11 om was het wel te begrijpen, dat bij de samenstelling van het bondselftal van Bata via in 1914 ook aan Overakker werd ge dacht, al was het dat hij als reservist naar Semarang mee ging. Harry moest in de wedstrijd tegen Bandoeng voor Stom in vallen en groot was zijn verrassing en blijdschap, toen één der Bandoengse spe lers een oud-clubgenoot van hem bleek te zijn uit zijn D.V.V.-periode, n.l. Han Boers. Zoals reeds gezegd, speelde Harry tot 1920 voor Oliveo, waarna hij met het Dept. G.B. naar Bandoeng ging en zich daar bij Sidolig meldde, waarin zijn broer Roelof (de latere door de Japanners onthoofde Generaal Overakker) speelde. Medio 1921 vertrok hij met verlof naar Nederland, waar hij in Leiden met instemming van de Regering indologie studeerde. Een jaar binnen de daarvoor gestelde minimum termijn van 3 jaar slaagde hij, waarna hij na opgeroepen te zijn begin 1924 naar Indië terugkeerde, waar hij twee maanden later tot referen daris werd bevorderd. Voetballer zijnde in hart en nieren, speelde Harry gedurende zijn Leidse studietijd voor het Indologen- team, waarin o.a. de H.B.S.—ers Rein Scha- fer, Fred Dutrieux, Frans Sandberg speel den. Opnieuw geplaatst in Bandoeng, werd hij uiteraard weer Sidoliger doch aan be langrijke wedstrijden nam hij geen deel meer. Na 6 jaar in Preanger's hoofdstad te hebben verbleven, ging Overakker voor goed naar Nederland terug en vestigde hij zich aanvankelijk weer in Den Haag. Hij werd lid van H.B.S. en heeft van 1932 (hij was toen al 43 jaar oud) tot 1954 nog in lagere en veteranenelftallen van deze ver eniging gespeeld. Aldus was hij 65 jaar oud, toen hij onder het voetballen een vet te streep zette!! In het begin van deze periode volgde hij een tennistrainers-cursus, werd administra teur van een tennispark met 20 banen en sloot zich ook aan bij de Nederl. Ski-Ver eniging, waardoor hij geregeld kon deel nemen aan de Nederl. Skiwedstrijden in Arosa. Wie schetste zijn verbazing, toen hij op voordracht van de Nederl. Ski Ver eniging vertegenwoordiger werd van de Kur-Verein in St. Moritz, in welke hoedanig heid hij jaarlijks de wedstrijden aldaar moest bijwonen. En dan logeerde hij (de ex-toekang serampang van Oliveo) ook in één van de grote hotels in St. Moritz! De tweede wereldoorlog maakte aan deze voor hem zo heerlijke periode helaas een einde. Dat Harry een bijzonder taaie is, weet een ieder die met of tegen hem gespeeld heeft. Maar hoe taai, bewees hij nog maar 11/2 jaar geleden, toen hij tijdens een Pinkster- tournooi in Apeldoorn met tennissen nog een 1e prijs weghaalde. Maar toen was het ook betoel-betoel zijn laatste krachttoer, waarbij hij veel steun kreeg van zijn 18- jarige partner. Sinds enkele maanden heeft Harry zich in Den Haag gevestigd. Apeldoorn vindt hij wel een leuke plaats, maar hier in Den Haag, zegt hij, heb je meer kans je oude voetbalvrienden te ontmoeten en jij kan het geloven of niet, zegt hij verder, maar het is ook de C.O.O.V.I. geweest die mij heeft doen besluiten naar Den Haag te verhui zen OOM PIET Eind januari 1936 op Belwan aangekomen zat ik reeds enige dagen later op een plan tershospitaal midden tussen de rubber bomen. Waar je keek, rubberbomen. Oude bomen, jonge bomen, klonen, groenbemes- ter, terasseren tappen. Hoogtap, laagtap, doodtap, houtwond. Maar dat was niet mijn bagian. Binnen 3 maanden meende ik alles van de rubbercultuur af te weten, zodat ik na kennisgemaakt te hebben met een forse jonge planter, graag zijn aanbod aannam om op zijn bijna 600 M. hoge onderneming een koel week-end door te brengen. Aangekomen vlak voor de lunch, gingen wij na het middagslaapje in een heel klein auto'tje, waar de lange planter bijna dub belgevouwen inzat, de kebon in. We had den zeker al een tiental kilometers gereden toen ik, om wat vakkennis te spuien, de planter vroeg waarom hier de groenbemes- ter zo hoog stond. "Groenbemester", zei de planter, "waar zie jij groenbemester?" 'Kijk maar om je heen", zei ik, "overal die hoge groenbemester en hier en daar maar zo'n enkele theeboom". De planter werd langzaam vuurrood, zei niets maar zette acuut de auto stil, barstte in zo'n daverend gelach uit dat het kleine auto'tje letterlijk op zijn wielen stond te schudden. Tenslotte hikte hij: "dat zijn schaduw- bomen en jouw groenbemester is de thee". Volkomen maloe zweeg ik toen maar liever. Telkens in de lach schietend reed hij toen naar huis om deze mop zo vlug mogelijk aan zijn vrouw te kunnen vertellen. Dat is nu 30 jaar geleden, maar het schud den van de auto voel ik bij wijze van spreken nu nog! TANDOKTER Tamarinde Afrikaanse Sambal Gingerol (gember) Rozen Vanille (gezuiverd produkt) Pistache Soesoeh 17

Tong Tong | 1966 | | pagina 17