De „Gladakker" 'S AVONDS VERMOEID NAAR BED? GEEN ENERGIE? VITALE POSITIEVE GEZONDHEID VOOR MAN EN VROUW Dit nieuwe, natuurlijke antwoord kan voor u de oplossing zijn. Als u 's avonds oververmoeid bent, geen energie meer bezit, kan dat be tekenen, dat u de natuurlijke vitaminen nodig hebt, zo noodzakelijk voor de juiste bloedtoevoer naar de spieren van het lichaam en naar de hersenen. Neem daarom Aktief Capsules. Deze combineren hoge concentraties van tarwekiemen (de rijkste bron van „groei"- en ,,energie"-vitaminen) met andere natuurlijke vitaminerijke con centraties. Aktief Capsules zijn smaak loos, werken niet gewoontevormend. U zult verbaasd staan over de invloed van Aktief Capsules op uw energie en welzijn. Begin vandaag nog met Aktief Capsules. Verkrijgbaar bij apo theker en drogist, f 3,90 per kuur. Misvattingen over dingen in Indië bestaan b.v. ten aanzien van de gladakker. Wie dat woord hoort, trekt een misprijzend gezicht. Zij zien dat het verwaarloosde mengprodukt dat de Nederlanders in de loop der tijden aan honden in de kampong hebben gekend. Ik zie bij het noemen van de andjing gladdak een hond van 50 tot 60 cm hoogte, brede voor- en achterkant, diepe borstkas, eigenaardige vossekop met enigszins sche ve ogen en stijle oren, lelijke krulstaart, kleur beige, vaalrood of gestroomd (andere kleur of gevlekt is niet meer zuiver), slag tanden waar een panter jaloers op zou zijn; en waarlijk bij een visotter invasie in de sloot achter ons huis, waren alleen de twee gladakkers in staat om door het ot tervel heen te bijten. Onze schotse herte honden (Hazewindras), aerdale en duitse- staande moesten toen smadelijk de on macht van hun kaken erkennen. De echte tengerees kan alleen als de langharige versie van de andjing gladdak genomen worden. Waar ik echter m'n hoofd over breek is het preciese uiterlijk van de australische dingo en de andjing gladdak. Zijn zij van hetzelfde ras? Chr. G. BUITELING Lex Denninghoff Stelling had zich nog niet omgewend met een "next shot for you" of er stond al iemand achter hem, met een knipoog en glimlachend wijzend op een jachthond. Zie je: echte jagers slapen niet en sterven niet. Dit heel simpele storietje van de "gladdak" opent voor elke jager een oceaan van herinneringen, van brui send leven, van kameraadschap en van trouw. Eindelijk zullen dan de verhalen los ko men, die het noodzakelijke tegenwicht moe ten zijn van smadelijke verhalen over de gladdak als van Bas Veth, van Rees en an dere "Indië-kenners". Laat Gladdak van el ke hondententoonstelling wegge-tempiling worden, maar geef hem de rawa of 't oer woud, de gevaarlijkste tegenstander en be wonder dan mateloos zijn vechtlust en vechttechniek. En ontdek dan zijn ideale "bouw" van de jager! Al wordt hij voor elke show afgekeurd! Er is één karakteristiek van de gladdak die mij het diepst is bijgebleven. Zijn on gelooflijke incasseringsvermogen, zijn ver mogen om stoïcijns honger, dorst en alle ontberingen te dragen. Zijn recapitulatie vermogen: lichamelijk, door de ernstigste wonden en zweren te overleven; geestelijk: het na elke "zwaardhouw" van tjeleng of beer direct wéér aan te vallen, nimmer ker mend en jankend te vluchten. Wij beschaafde mensen kunnen nog veel van zo'n gladdak-hond leren! - T.R. Vervolg van pag. 2 TWEE WEGEN Bijgaand doe ik U toekomen een bank cheque ten bedrage van 56.00 zijnde betaling 1966 Tong Tong abonnementen ten name van (volgen namen). Tot mijn spijt moet ik U verzoeken deze abonnementen na dit jaar als geëindigd te wil len beschouwen. U gelieve bovengenoemde opzeggingen niet als een anti Tong Tong of anti Tjalie Robin son neiging te beschouwen, echter in de kleine maar hoogst welvarende Indische groep, hier in Amerika*heeft de veramerikanisering in sommige opzichten zich vergaande doorgezet, in het bijzonder waar het op het verdienen van de "almachtige" en blijkbaar "al-zalig makende" dollars aankomt, er is klaarblijke lijk uitermate weinig tijd overgebleven voor andere dingen, zelfs het lezen van tijdschrif ten. Met de beste wensen voor een succesvolle doorzetting van Uw tijdschrift, verblijf ik, R. E. SCHLETTE Texas Hier ook, Schlette, hier in Holland ook. Het zij zo. Het IS zo. Het is een andere WET. Waaraan wij niet tornen mogen. De Voorzienigheid heeft voor deze mensen een andere weg uitgezet. En ook via de veel gehoonde Amerikaanse dollar kan elders in de wereld veel goeds gedaan worden. Wat zou Holland geworden zijn zonder Marshall hulp? Voor jou en mij is een andere weg weg gelegd en Goddank weten we het en zetten wij door, ondanks dezelfde soort tegenwer king en antipathie als de dollar. Tong Tong is maar een "werktuig Gods" om eens in universiteitsbibliotheken de boeken te bren gen, die later van grote vormende kracht en van grote eer zullen zijn, omdat zij ver tellen zullen van een bijna vergeten soort mensen de uitvaarders, de pioniers, de onverwoestbare vrienden van een bruin volk aan de andere kant van de aarde. Onze tijd is bijna om. Wij worden ouder. Dus moeten wij dubbel hard werken. Poe- koel teroes! Poekoel teroes! T.R. RIVIERVAART "Ik mag mij gelukkig prijzen te behoren tot de uitverkorenen die in Mester droomden eens een Rijnvaart te mogen maken. Nu heb ik bovendien ook nog op de Donau gevaren en op de Seine. Bismillah! En NIETS - her haal: NIETS - haalt bij de vaart op het vlotje van ketebok pisang op de Tjiliwoeng. Howgh!" LUNO W. Onvergeeflijk die andere riviervaart met jou met eenzelfde soort zeekasteel en het voorwiel van jouw rooie driewieler tussen de pisangstammen in het water. En toen maar trappen: RadarBoot, Tjihl En toen: kapsès. Vlot weg, fiets weg. En duiken tot mojang voor de fiets. Bij de tweede bóh, nota bene, dus diep! En jij elke keer als "mis duiken" jammerend boven komen: "WahallillalaaaahIEn toen kena. Wat was dat kreng loodzwaar onder water! En toen de schuine walkant op en terugrijen: "Dja- boerl!" En weer en weer! Kosten van ver maak: nol sèn! Tjoba jouw Rijnvaart en Donauvaart en Seinevaart nou, Luno! Gaaang-kroet! God bless you! T.R KOSTGANGER Kostganger tot zoon van heer des huizes, die druk roffelend op zijn trom door het huis loopt: "Kom eens hier, Njoo. Weet je wat voor een leuk beestje in die trom zit, dat aldoor doeng-doeng-doeng doet? Nee? Hier heb je een mesje. Snij die trom netjes open, dan kan je hem vangen. Maar goed oppassen, ló! Anders loopt hij weg...!" HET MEISJE UIT INDIE Loopt het meisje uit Indië goed? vraagt mevrouw Meijer. We konden niet nalaten te zeggen: "Ze loopt goed, mevrouw! Ze heeft altijd goed gelopen, gracieus, licht, hon derd procent vrouwelijk en een eeuwig ge noegen ernaar te kijken!" Waar of niet, heren? 17

Tong Tong | 1966 | | pagina 17