'-•? w - PASSERPRIJZEN lip (VAN DERTIG JAREN TERUG) (vervolg) 1 m per sisir: pisang radja 5—10 pisang ambon 7%—10 pisang soesoe ro ro^ cn pisang kepok 2i/2— 5 VLEES EN VIS per stuk: slachtkippen 20—30 legkippen 30—40 kippen (geplukt) 20—25 jonge duiven 6 soepbeenderen (schenkel) hersenen 20 tong 30 gez. tong 35—50 verse bandeng 8—12 gez. bandeng 5—10 kepiting 2'/2— 4 per KG.: rundvleesch 20—30 rundvleesch (binnenhaas) 25—30 lever 20 varkensvleesch 35 kakap 25 garnalen 171/2251/2 AARDAPPELEN per 1/2 KG.: Malangsche 8 gewone 7 BRAS per 1/2 KG.: no. 1 6 no. 2 5V2 no. 3 5 bras ketan 4y2 bras merah 5 per 10 stuks: kippeneieren 17i/2 eendeneieren 15—16 gez. eendeneieren 25 cent DIVERSEN per schijfje: goela djawa goela aren Zijn de prijzen in het hierbij afgedrukte lijst je al ongelooflijk laag, iedereen weet dat als je de stad uit ging en door kleine kampongs wandelde, waar van die geïmproviseerde pasar- tjes waren op een kruispunt, je een paar kwartjes eenvoudig niet kwijt kon of je moest een grobak huren om je blandja thuis te brengen! 1/21 cent 1 MARKTPRIJZEN Snelltox (gr. bi.) (midd. gr.) (kl. bl.) 1,50 0,90 0,50 Vervolg van pag. 12 en het geluk maakt uit wie zijn deel krijgt aan hart of ring. Fantastische drankjes wor den op Hallowe'en -gebrouwen. Een "hek- sendrank" is b.v. (berekend voor 12 per sonen) 1 theekopje basterd suiker met ge zeefd sap van 6 sinaasappels en zes ci troenen. Roeren tot de suiker is opgelost, 1 blikje ananassap, een paar druiven, ge glaceerde, halve kersjes, 2 rode appels (zonder klokhuis) toevoegen. Vlak vóór het opdoen 3 liter cider, en 11/2 liter gember- limonade, alles goed door elkaar klutsen, en stukjes ijs toevoegen. Natuurlijk kan men vrij wat hartiger drankjes gebruiken maar wees voorzichtig! Ten eerste leent lang niet alles zich voor deze combinatie en ten tweede stijgt met Hallowe'en alles toch al snel naar het hoofd en de vrolijke kant op. De zozeer in Amerika gebruikelijke "Angel's Kiss" moet men voor die gelegen heid dan maar Devil's Kiss noemen. Heel kleine glaasjes worden hiervoor gebruikt, gevuld met likeur, daarboven een flinke lik room. De bedoeling is alles in één teug te ledigen dus zijn piep-kleine glaasjes wel geboden! Persoonlijk maakte ik zo een feest mee en het klonk als een klok! Naar Druïdische trant had de ommegang der polonaise van gemaskerde, verklede gasten en geleid door de in het wit geklede ceremoniemees ter met staf en klimoprank, plaats door driemaal met de zon mee in een kring rond te lopen op de melodie van een zeer oud Hebridisch lied: de Vervloeking van de Populier (mallachd ort a chrithinn chrann) geheel in stijl dus! Na het démasqué werd de eerste prijs uitgereikt aan diegene die goed geraden had wie er zich achter de fausse face verborgen had. Zeer toepasse lijk bestond die prijs uit een transparant met aan de ene kant een heks op een bezemsteel, aan de andere kant een dandy achtig duiveltje compleet met gekrulde staart en bokspootjes. Eén der gasten, verkleed als Tinker 'zigeunerin (het wemelt in de Hooglanden nog steeds van dit oer oude volkje wie waarzeggen in het bloed zit)' voorspelde de toekomst aan ieder die maar wilde door een penny in de toege stoken handpalm te leggen en daarna de sluier te lichten die het heden van de toe komst scheidt. Het gebruikelijke 3 x spu wen op de penny werd gelukkig achterwege gelaten; er werd vroeger nogal eens naast de pennny gespuwd! Tegen het middernachtelijk uur toen de kaarsen laag begonnen te branden ver telde de Druïde-ceremoniemeester bij de open haard spookgeschiedenissen en oude sprookjes: De Draaikolk van Corrievreckan, de Gift van de Duivel, de stormheksen van Muil. Binnenshuis was alles gezelligheid, warm te, dwaze spelletjes met vrienden en buren; en lekker eten en drinken. Maar toen het uur van scheiden sloeg stond de ceremonie meester erop dat niemand zonder geleide huiswaarts ging want. Want buiten...ja, kijk eens, buiten was het de "Betoverde Nacht". Grote elfenprocessies trekken dan van de ene feeënburcht naar de andere. Luister... Luister dan...! Tinkelende harpmuziek, ver weg over heu vels en heide de hoornsignalen der elfen. Langs de volle maan glipt snel een weg vlietende schaduw. Langs een manestraal glijdt een kleine gnoom omlaag in zijn ver lichte kalebas. Daarom werden vroeger, speciaal de kin deren, in de Highlands gewaarschuwd zich niet in het donker op pad te begeven op Hallowe'en. "Hallowe'en komt, Hallowe'en komt Heksen zijn al onderweg. Elfen en feeën dansen rond Kond in kringen op de grond. Ga in 't donker niet op pad, Kinderen, oh! Kinderen (oude Highland Charm) LUC MONTIGNY 13

Tong Tong | 1966 | | pagina 13