Ml A NA-BORDUUR WEDS TRIJD VOOR DE VROUW I KOKKIES Rijstwinkels: Onze Kembang sepatoe borduurwedstrijd is vorig jaar een groot succes geweest en de aantrekkelijke stand op de Pasar Malam van alle borduurstukjes heeft verdiende bewondering geoogst. Dit jaar op veler verzoek dus weer een borduurwedstrijd en nu een iets moeilijker opgaaf. Onze trouwe miana (coleus) zal dit jaar het motief worden dat U op kussen, loper, tas, tea-cosy enz. enz. zal moeten borduren. Zoals U weet zijn er talrijke miana-varië- teiten. De bloemetjes zijn meestal paars, maar het gaat om de decoratieve bladeren en bladgroepen die in alle schakeringen en combinaties van paars (donker violet), rood, rose, oranje, groen en zelfs bijna wit voor komen. U kunt dus uw fantasie de vrije loop laten. Het patroon. U ziet hiernaast een miniatuur legpuzzel van miana-bladeren. Net een ra derpatroon en zo moet U het ook behan delen. D.w.z. het patroon op ware schaal, dat U bij Tong Tong, Prins Mauritslaan 36 voor 50 ct kunt krijgen. De bladeren op doorschijnend papier over trekken en dan kunt U zelf een leuke com positie ontwerpen. Dat kan door groepering van verschillende, maar ook door herhaling van dezelfde bladeren. Er zijn legio moge lijkheden en U zult vast wel onder de ge geven modellen het geschikte blad vinden dat bij het door U gedachte borduurstukje hoort. Voor een tas misschien twee grote, voor een kleedje een hoek van kleine blaadjes bijvoorbeeld. U ziet maar. Het borduren. In steelsteek, opvulsteek, applicatie (vilt, stof, raffia) alles mag, be halve met de machinel Wilt U de motieven vergroten, gaat Uw gang. Wie op 25 maart op onze Sakaba-middag de prachtige staaltjes van borduurkunst heeft bewonderd van verschillende dames, zal er zeker ook inspiratie hebben opge daan. Het is een kwestie van beginnen dames. Heeft U eenmaal materiaal, patroon, ge kozen dan weet U niet van ophouden. Draagt U allen bij tot het welslagen van onze actie "Het Indische Meisje creatief" en maak de Pasar Malam aantrekkelijk met een kleurige stand! Sluitingsdatum: 7 juni. Dan moeten alle handwerkjes in ons bezit zijn. Prijzen: een deskundige jury zal 3 prijs- winnaressen aanwijzen. Alle inzendingen worden tentoongesteld op de Pasar Malam en zullen na afloop aan de maaksters worden geretourneerd. De wedstrijd staat open voor alle leef tijden! Dames, veel succes en prettige hand- werkuurtjes toegewenst! LILIAN DUCELLE Miana-patroon verkrijgbaar bij Tong Tong tegen betaling van 50 ct. in gangbare postzegels LENTE Toen we in '30 met verlof in Nederland waren maakten we in de auto leuke tochtjes met de kinderen. Het was begin mei en de hele natuur leefde op. Mijn man en ik hadden het steeds onthou- siast over die heerlijke lente met zijn uit bundige groen en bloemen. Juist reden we langs akkers, waar de land man kennelijk pas "gegierd" had. Ons 3-jarig dochtertje dat met haar eigen wijs neusje voor 't opengedraaide raam zat, keerde zich om en zei geringschattend: "De lente stinkt!" E.R.M.-G. WAT ZIT ER IN EEN TAS? Een damestas wel te verstaan. Wat er in moet, dat heb ik eens in een damesblad gelezen: een klein toilettasje waarin poe derdoos, kam, lipstick, haarspeldjes, veilig heidsspelden en tissues. Verder hoort in uw tas altijd een extra paar kousen, een ballpen, adres- en notitie boekje, een rolletje pepermunt, flesje eau de cologne. Tors nooit onnodige paperas sen mee en prop uw tas niet vol met arti kelen die er niet in thuishoren. Houdt af en toe een goede opruiming. U ziet, ik weet het nog uit mijn hoofd hoe het hoort. Ik keer mijn tas om en kijk 's aan, wat een verrassingen vind ik daar! 3 lipsticks, poederdoos, twee kammetjes (die ene moet terug naar mijn dochter) een ballpen, nog een van mijn man, nog een van ...ja van wie toch ook weer, 26 bonnetjes van allerlei winkels (voor het geval je spul letjes moet inruilen) een garantiebewijs van de tv, een verlopen garantiebewijs van de radio (gelukkig dat ik dat ding eindelijk weer terugheb) een brief van S., een brief van D, een ongeposte briefkaart, een goed recept van bebotok, een slecht recept van roti koekoes, een kartelschaar (ik dacht al, wat is mijn tas toch zwaar) een nagel- schaar, een nijptang, een heel rolletje zuur tjes en een halve choc, reep, een plastic regenkapje, een handschoen (waar is in he melsnaam die andere) een paar nylons (al lebei geladderd) een nagelvijltje en drie vleugelmoeren. Natuurlijk heb ik mijn tas grondig uitge mest. Ik heb de chocoladereep opgegeten en de zuurtjes weggegeven. En bij nader beschouwing de rest toch weer in de tas gestopt. Voor niets ter wereld wil ik mijn huisgenoten het ongemak van lang zoeken verschaffen. Nu blijft het: "zoek maar in Mama's tas," daar zit het zeker in! L.D. UIT EEN BRIEF "Inplaats van eindeloos en onvruchtbaar te kibbelen over de superioriteit van Oosterse of Westerse letterkunde, wil ik je deze keer zeggen, dat ik intens genoten heb van de rake, levende stukjes en verhalen in "Het meisje uit Indi'è." 't Een beter dan het ander, maar allemaal echt en eerlijk en levend en spran kelend van levensvreugde bij het terugzien naar die heerlijke Indische jeugd. Graag wil ik hierbij al die Indische meisjes hartelijk danken voor hun getuigenissen, die een groot plezier waren om te lezen." NON JIP iMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIItllllllllHIIIIItlllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltllllllllllllllllltllllllllim. IEDEREEN zal het nu wel weten, dat j je met Kokkies rijsttafel-artikelen het 1 lekkerst kan eten i Witte de Withstraat 128 Telefoon 89438 Slotermeerlaan 125 Telefoon 130362 1 AMSTERDAM - W j P.S. Wij verzenden rijsttafel artikelen over de gehele wereld. iirniipiiniiiiiiiiiiuiil 12

Tong Tong | 1967 | | pagina 12