Radio BOLLAND VOOR DE VROUW Allemaal weer voorbij Het is allemaal weer voorbij. Ik voel het aan de sakit pinggang, mijn stukgelopen voeten, het tekort aan slaap dat nog steeds achter mijn ogen drukt, de onoverzienbare rommel van een sinds weken niet grondig geberesd huis, aangevuld door een nieuwe lawine van dozen met barang. En kinderen die sinds een paar dagen weer durven vragen: "Wat eten we vandaag?" De Pasar Malam 1967 is voorbij en bovenstaande verzuchting zal geslaakt zijn door elke standhouder en medewerkster, geen enkele uitgezonderd. Je leeft in een warme inspannende, vermoeiende roes die vier dagen duurt. En dan nog eens vier dagen voor het opruimen, natellen, afrekenen en dan kun je pas zeggen: het is allemaal voorbij. Sakaba-show Die is een geweldig succes geweest, groter dan de meesten van ons hebben verwacht. "De kruistocht van de sarong-kabaja" zo als "Het Vaderland" schreef, is begonnen, maar er zullen nog vele kruistochten moeten worden ondernomen voor deze mooie dracht werkelijk teruggevonden is. Unaniem was de mening: beeldig, bijzonder. Toch had ik het gevoel dat men er nog tegen aankijkt met onzekerheid. Zullen we wel durven, kan het nou wel zonder dat het door Bijen korf of V D is gedecreteerd? Ik denk aan de vermoeiende uren van passen en repeteren met de meisjes. Ze hadden nog nooit eerder geshowd, nog nooit in sarong gelopen. "Voeten voor elkaar neerzetten, bij draa ien niet wijdbeens gaan staan, dan trek je de sarong los. Olga, kun je een klein beetje doen of het je allemaal wel kan schelen? Linda kunnen je armen wat minder slin geren? Astrid niet door je knieën zakken ja? Rommelig verward. Teveel kabaja's, te wei nig meisjes. Te weinig kabaja's, teveel meisjes. Zij heeft mijn kemben aan, mijn slofjes zijn weg, mag ik een speld, mijn oorknoppen horen niet bij de speldjes. Het is allemaal goed gekomen, dank zij een zwoegende mevr. Danker, een nooit vermoeide Loes Nienhuis. Het was opwin dend en heerlijk, niemand was ooit te laat, of zenuwachtig of vervelend. Wonderlijke Indische meisjes, even wonderlijke Holland se meisjes Janine en Marina die spontaan meededen en de show een eigen charme gaven door mee te lopen in sakaba. Nooit eerder gedragen, gezien zelfs! Het ging goed, ik wist het, omdat de Sakaba mooi en goed is. De Indiase kaftans waren fantastisch, in kleur en dessin door geen enkele moderne japon te evenaren. Erg trots ben ik dat Tong Tong de eerste is die Sakaba en Kaftan onder de aandacht brengt. Indische meisje creatief Een stand vol eigen werk: wandlappen, keramiek, poppen, bijoux met als middel punt de inzendingen van de Miana-borduur- wedstrijd. Er waren mooie, maar niet zoveel inzen dingen als vorig jaar. Te moeilijk, te weinig tijd? Mooie kussens van mevr. Pieters en van Hout-lntveld, drie fleurige jurkjes van de dames Boers, Stupers en Westerhuis, een snoezige bijouterie-doos van Mevr. Klerks, wandkleden en schilderwerk van Minnie Hoogland en mevr. de Groot. En een mag nifiek ontbijt garnituur bestaande uit brood mandje, tafelkleed en vaas-kleedje in kruis steek. Onberispelijk en fijn van kleur en afwerking, de maakster zoudt U kunnen raden: Mevr. Pot-Flach, eerste prijs winna res van de Kembang Sepatoe-wedstrijd vo rig jaar. Door het geringe aantal inzendingen be sloot de jury de hoofdprijs achterwege te laten. De prijs van 30,gaat naar Mevr. S. de Groot, Admiraalsplein 46, Dordrecht, een boekenbon van 15,is voor Mevr. E. van Hout-lntveld in Heemstede en een boekenbon van 10,naar Mevr. Klerks, Den Haag. Hartelijk gelukgewenst dames en deel neemsters, Uw inzendingen hebben de be wondering van duizenden bezoekers aan onze stand gehad! Het creatieve meisje vonden we ook te rug in het aardige keramiek van Mieke den Ouden en Aad Bogaard die met vazen, pot jes, lampekappen, bijoux en een demonstra tie van boetseren, de. aandacht trokken. De wandlappen van Mevr. Van Sluys waren prachtig, maar helaas niet te koop. Sakaba-boutique De grootste attracties waren hier de speldjes van Loes Nienhuis die haar jaren lange ervaring en articiteit heeft overtrof fen met een collectie kabajaspeldjes spe ciaal voor de show en de verkoop. De kabaja-speldjes zijn een nieuwe rage geworden! U zult ze niet alleen weer zien prijken op de kabaja, maar ook op mantel pakjes, blousjes en japonnen I Ze vlogen weg, ook de kabajaspeldjes uit Malaysie, steentjes, gevat in goud. Uit Amerika ontvingen wij een paar heel fijne (zelfgemaakte) speldjes van geslepen half edelsteen vervaardigd door Eric en Mona Klinkert. U ziet, onze goede kabaja-speldjes zijn "in"! Zo is de Pasar Malam weer voorbij ge gaan. Met kopen en eten, nonton en dansen, luisteren en praten. Genieten van mooie dingen, ontmoeten van geliefde vrienden en vriendinnen. Warm, roewet, druk en toch altijd weer nieuw en gezellig. Ik begin van mijn moeheid te bekomen en ergens voel ik me een beetje triest dat het weer achter de rug is. Laat me maar door één gedachte troosten: Pasar Malam 1968 komt sneller dan we ons realiseren! LILIAN DUCELLE MIANA BROCHES Heeft U er nog geen op de Pasar Malam gekocht? Ze zijn nu te krijgen op kantoor Tong Tong, f 3,50 per stuk. Het motief van de Myana-rubriek (coleus) in drie variaties: rood-groene rand, lila groe ne rand, groen-liia rand. Een dame vertelde dat ze een gouden kettinkje zou laten smeden tussen 3 bro ches waardoor een stel kabaja-speldjes zou ontstaan. Leuk idee! Een of drie, een Miana-broche is enig in haar soort, speciaal ontworpen voor Tong Tong-lezeressen. Wacht niet te lang, ze vliegen de deur uit! Stationsweg 143 tel. 0 70 - 60.17.03 Stationsweg 77 tel. 0 70 - 60.15.12 DEN HAAG Krontjong, gamelan en Western repertoire, Hawaii, Tielman brothers, Hr. Valk, Jim Reeves, enz. Speciale aanbieding Pasar Malam L P. met o.a. Belloni, Bintang Sinar, als artiest en nummers als Pohon Waringin en vele an dere, prijs maar f 9,90 L P. maleise liedjes door Anneke Grönloh f S.90 Originele Krontjong L.P.'s v. a. f 11,90 ]MI!i;il||ltll|||iUI|llllit-»llllllllllllltl!llMIIIIIIIII||lillllllll|||||||ll|||||||||||||||||||||||||||||j||||||||l|||||||||||||||ihi INDIASE HANDGEBATIKTE KAFTANS zoals U ze op de Sakaba-show heeft 1 kunnen bewonderen zijn I NU VERKRIJGBAAR BIJ TONG TONG Pr. Mauritslaan 36, Den Haag I Prachtige kleuren, opvallende batik- dessins, sterk en wasecht. Heerlijke dracht voor uit en thuis. Elke kaftan anders, geen twee gelijk! Een kaftan trotseert elk modebeeld, i I Prijzen f 75,t/m f 95,1 Alleenverkoop ij N.V. Tong Tong Hd. Mij, Den Haag TüiniiiiuuiiuiiuiiiuiiiiiuiiiiiiiiirniiiiiiuiiiiiiiitiKiiiuiiiiiNMiiKiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiim J SARONGS I De mooie collectie sarongs die U op de Sakaba-show zag, zijn nu te t koop. De prijzen varieren van f 25, tot f 150,—. Ook batik-stof coupons, in kleur en dessin heel geschikt om als sarong te gebruiken. Tong Tong, Pr. Mauritsl. 36, den Haag 12

Tong Tong | 1967 | | pagina 12