1001 avonturen met de soetil Radio BOLLAND oooooooooooooooooooooooooooo Kaartlegster Op verzoek van een lezers gaf mevrouw Remy ons de recepten van Bahwan taugé 1 ons taugé, 1 volle eetlepel bloem, 1 eet lepel fijngesneden selderij, 1 teentje knof look, 1 ei, 1 theelepel kerrie djawa kruiden, wat zout en suiker. Knoflook, kerrie, zout en suiker goed oe- leken. Meng de bloem en het ei goed tot het een glad geheel wordt, voeg daarna de geoelekte kruiden, de schoongemaakte en even met heet water overgoten taugé en de fijngesneden selderij toe. Luchtig men gen. Vorm nu lepelsgewijs ovale koekjes en bak ze in hete olie. Serveren met een sausje van ketjap, wat azijn en sambal oelek. en sambel lètok 4 rode en 4 groene lomboks, 1 teentje knof look, 1 stukje geroosterde trassi, een mes punt suiker. Lomboks en knoflook stomen, daarna met zout en wat suiker naar smaak goed oe- leken. Wat is kotohan? vroegen verschillende dames me. Kotohan is voor mij even ge woon als sajoer lodeh of kerrie djawah en ik stond even verbaasd over die vraag. Maar ik kom uit Oost Java, daar komt het misschien van. In ieder geval, kotohan is een kruising ussen lodeh en mangoot, pro beert U maar: O O Maak Uw rozen- en vanillestroop o zelf. Zo makkelijk: 1 kilo suiker, O O 1 liter water opkoken, essence 3 erbij. O Drinken met een scheutje koffie- 0 melk, heerlijk! Toko Tong Tong verkoopt NECTAR-ESSENCES, de beste! 80 ct per flesje. 300000000000000000000000Ö Stationsweg 143 tel. 0 70- 60.17.03 Stationsweg 77 tel. 0 70 - 60.15.12 DEN HAAG Grote Country Western actie: Vele goede country L.P.'s voor 10. Conny Smith, Hank Locklin, Skeeter Davis, etc. Top L.P.'s f 17.90 o.a. Liz Anderson. Stu Philip, Chet Atkins, Waylon Jennings en vele anderen die in februari 1968 mede door onze aandrang IN NEDERLAND zullen ko men optreden I I I Koopt U nu hun platen al GEWELDIG I U weet het: recorders en radio gramofoons met veel extra korting voor TT lezers. Kotohan (zoals Maatje die maakte) Tempeh, garnalen, blimbing woeloe( even plukken achter in de tuin, als isterniet dan maar jonge tomaten). Brambang, bawang, rode en groene lombok, radjang en tezamen met zout en trassie fijn oeleken. Opbraden in wat olie met laos en salam. Wat water in de tjobek doen en dit er bij voegen en laten opkoken met de in stukken gesneden tempé, garnalen. Meer bouillon (of water) bijdoen en is dit tezamen goed doorgekookt dan een volle kop santen en de blimbing (tomaten) in stukken gesneden toevoegen. Sajoer asem-aseman is hetzelfde recept met weglating van de santen! L.D. Heeft U wel eens geprobeerd een paar olijven in uw sambel mee te oelek? Niet precies als ganderia, maar toch wel bijna net zo verschrikkelijk lekker. Als u olijven gebruikt, behalve de gebruikelijke trassi geen zout meer gebruiken, olijven zijn na melijk al zout. BOE Weet U wat een boo-boo (spreek uit boe-boe) in het Amerikaans betekent? Een domme vergissing, een fout. Ik weet niet waar het van afgeleid is, ik dacht van boe- boeoeboe geroep dat uitjouwen is. In Afrika kennen ze ook een boe-boe, maar dat is dat wijde, tentachtige gewaad dat ze in sommige streken dragen, zo'n kleed dat ook in Egypte teruggevonden wordt. Dat heet dus een bu-bu of bo-bo, ik weet niet precies hoe ze het spellen, maar de uitspraak blijft boe-boe. Kort geleden was ik in een modezaak op zoek naar een eenvoudig, gekleed japon netje. Niets te vinden. Alles te kort, teveel knopen, rolkraagjes, kortom alle dingen die ik in de Nederlandse confectie verfoei. Net wilde ik de winkel weer uit, toen het gezicht van de juffrouw ineens oplichtte: „Misschien zoudt U een boe-boe wel leuk vinden!" Nieuwgierig volgde ik haar naar een rek, waar ze tot mijn stomme verbazing een tiener-jurkje uitplukte. "Is dat een boe-boe?" vroeg ik wijzend op het recht-toe-rechtaan kledingstuk van rood en blauwe bloemtjes materiaal. "Batik" uit Twente, zag ik direkt. Mijn hersens kraakten, hoe kwamen ze er in hemelsnaam toe zo'n creatie boe-boe te noemen? Ineens wist ik het. Nederland exporteert veel "batik" naar Afrika. Wilde Afrikaanse motieven die in de verste verte niet lijken op onze batikdessins. En omdat in Afrika boe-boes gedragen worden, waarom zouden ze dit japonnetje van Afrikaanse batik dan ook maar niet boe-boe noemen? "Weet U hoe ze aan die naam gekomen zijn juffrouw?" vraag ik, bereid haar mijn ontdekking te vertellen. "Neen", zegt de juffrouw met een over duidelijke onverschilligheid in haar toon. "Wilt U passen of niet?" Vertwijfeld ben ik de winkel uitgegaan. Het was toch wel een goede naam voor die japon. Met de Amerikaanse betekenis wel te verstaan. LILIAN DUCELLE Dit is Madame Ie Normand II. Zij is 84 jaar en nog steeds gezond van lijf en sprankelend van geest. Zij legt al kaart van haar 15de jaar af en wie haar kennen uit ons goede oude In- - dié, waar Madame Ie Normand nooit van uitgepraat raakt, weet dat ze het góed doet. Zij is een heel goede vriendin van Tong Tong en heeft zich al vaak afgevraagd, hoe ze ons zou kunnen helpen. En toen bedacht ze: "Ik zal kaartleggen voor de Bruine Bus!" En nu is ze er niet meer van af te brengen hoewel we vrezen dat velen Tong Tong op deze wonderlijke manier toch óók wel zouden willen helpen. Madame Ie Norman II is niet gemakkelijk te bereiken. Ze woont in een klein plaatsje buiten Den Haag, een beetje lastig te be reiken. Wie haar consult wil inwinnen schrijft ons een brief, geadresseerd: "Ma dame Ie Normand, p/a Redactie Tong Tong, Pr. Mauritslaan 36". Wij sturen de brief door. In deze brief maakt U zichzelf bekend en geeft Uw adres en telefoonnummer. Wij sturen Uw brief door en dan wacht U maar tot Mme Ie Normand met U contact maakt. Dit is geen grappigheidje van Tong Tong, hoor! Achter de naam van Madame Ie Normand II verschuilt zich een dame van goeden hui ze, die veel heeft meegemaakt. Ze kijkt dwars door U heen, lol Ze is ook een lieve dame. Haar huis is vol vogels en zie op deze foto hoe zelfs een paar schuwe zwaluwen zich door haar uit de hand laten voeren. Ook is ze zó sterk niet meer. Dus behandel haar met alle égards die een Tong Tong dame toekomen. En doe haar onze groeten als U hoort dat U komen kunt, ja? Van al onze wonderlijke Indische contac ten is dit één van onze dierbaarste. YUFUIN BEURSJES Bril-étui f 5,sigaretten-étui of make-up tasje f 4,50; beursjes ovaal, rond, groot en klein vanaf f 2,50. Vele kleuren en kleurcombinaties! 16

Tong Tong | 1967 | | pagina 16