1001 avonturen met de soetil Radio BOLLAND KLUSJESVROUWEN AANTREDEN Doet u wel eens kleine reparaties in huis zelf? Ik wel. Het is ongeloof lijk wat een fikse klap op t.v. of radio vermag. Veel elektrische apparaten zijn namelijk net onwillige, luie kinde ren, je moet ze af en toe aan het schrikken maken en afstraffen, dan doen ze het weer. Zo heb ik eens mijn niet-startende auto aangeschopt onder barse toespraak. Hij liep inder daad na drie schoppen weer, maar toen kon ik niet meer vanwege een paar gezwollen tenen. Je kunt dus niet altijd flerrend en schoppend door het leven gaan na tuurlijk, sommige dingen in huis verei sen kennis en inzicht en een geoefen de hand. Dat betekent wachten tot manlief tijd en trek heeft. Hij is ook maar een mens moet u weten en bo vendien zijn er van die klusjes die nu gedaan moeten worden en niet straks. Neem nu eens die verstopte wastafel, dat knetterende strijkijzer, die knip perende keukenlamp of die stomme deurbel, wat fijn als je die nu meteen even goed zou kunnen maken. Nu dames, dat kunt u leren. Dat en nog veel meer, van mijnheer Groene- veld die in opdracht van Huishoude lijke Voorlichting, dames in clubver band technisch wijzer maakt. Geen langdurige en langdradige cursussen, maar een mini-cursus van 4 weken (1 avond in de week) waarin u het belangrijkste leert om kleine karweitjes in huis zelf op te knappen. Lesgeld 4,80 per persoon voor de hele cursus. Lesdagen 14-21 - 28 november en 12 december (5 december is er geen les). Tijd: 8-0 uur 's avonds. Ajo dames wie doet er mee? Ik moet een minimum hebben van 15 (een maximum van 18) deelneemsters om een eigen clubje te kunnen vor men. Plaats van samenkomst Prins Mauritslaan 36 (of wil iemand anders met veel plaatsruimte de club herber- gen?). Wilt u mij gauw opbellen of schrij ven, vóór 30 oktober? Als er minder dan 15 aanmeldingen zijn vormen we geen eigen club maar moeten bij een andere groep worden „ingelijfd". En natuurlijk is dit alleen voor abon nees in Den Haag. Ik doe alvast mee, raad het u ook aan, denkt u er maar aan wat u uit spaart aan geld en tijd als u kleine reparaties zelf kunt doen Lilian Ducelle tel. 545500 NIEUW, ORIGINEEL, LEKKER zijn alle recepten in "Van mond tot mond". Een verzameling van de beste inzen dingen van de Tong Tong keuken- kalender-prijsvraag. Ervaren kooksters vertellen U hun beste recepten, geven handige tips. Moesson-reeks. Uitgave Tong Tong. "Van mond tot mond" Prijs 3,90. Met de regelmaat van een klok komt er een verzoekje om het recept van Bika Ambon binnen! Nu heeft in Tong Tong een jaar of wat geleden een paar keer het recept gestaan, maar ernaar verwijzen zou niet eerlijk zijn tegenover de later gekomen abon nees. Dus op maar weer naar de Bika Ambon (ik hoop dat dit het goede re cept is, anders hoor ik het nog wel van de experts ja?) Bika Ambon. 250 gr. brooddeeg - 250 gr. poeder suiker of 200 gr. grove suiker - 250 gr. santen met wat zout - 1 eetlepel boter - 10 eieren - 1 vanillestokje (of vanille-essence). Het beslag met de hand aanlengen (met een lepel gaat het moeilijk). Het deeg, de boter en de vanille met een gedeelte van de suiker dooreen men gen. Daarna de santen beetje bij beet je toevoegen, na elk ei wat santen, totdat alle eieren en de suiker ge bruikt zijn. De eieren behoeven niet geklutst te worden. Is alles goed gemengd dan het beslag door een zeef halen voor eventuele klonten. Dit beslag laten staan, totdat het goed gerezen is. Bij een glad gerezen beslag komt er een dikke laag schuim op te liggen. Ook kan men gesnipperde amandelen op de bika ambon doen (al roerende). Het bakken gebeurt niet in de oven, maar in een wonderpan of pembaka- ran. De wonderpan met boter besme ren, even van te voren voorverwar men, daarna het beslag al roerend in de pan gieten. N.B. De santen moet voor het in koken iets meer zijn dan 250 gr. Ze moet bovendien eerst koud zijn voor het gebruik en het beslag moet glad van de vingers aflopen. Prik in de koek met een breipen om te zien of ze gaar is. De bika ambon die men bakt in een oven vertoont geen gaatjes, deze wel. Dit is een Chinees recept, een beet je bewerkelijk maar het resultaat is werkelijk goed. (ingezonden) "Vandaag heb ik een nieuw soort boeboer uitgevonden. Ik was bosèn van brood, had geen zin in havermout en piekerde over een ander ontbijt. Ik had Bambix in huis (voor gekookte graanvlokken, tarwe, rijst, rogge etc.) Hier is wat ik ervan maakte: van een beet je water, een stukje santenblok en wat zout een niet te dikke santen gemaakt. Hiervan wat in een diep bord gegoten en toen wat Bambix toegevoegd en geroerd tot het de juiste boeboer-dikte had. Wat bruine basterd suiker erover. Lekker goerih!" C. W. PANHUYZEN, HARDERWIJK WIE IS ILSE? Ik moet een brief beantwoorden van Ilse uit Amsterdam, maar ik ben haar adres kwijt. De brief is alleen ondertekend met „Ilse" de enveloppe waar haar adres wel op gestaan zal hebben is zoek geraakt in de stapel die wij iedere dag hebben open te maken. Ilse, lees dit alsjeblieft anders kan ik geen antwoord geven op de brief die toch erg belangrijk voor je is. Nogmaals waarde abonnees, als u schrijft, ALSTUBLIEFT ook naam en adres op de brief ook, niet alleen op de enveloppe. Zo kunnen we uw naam altijd terugvinden zonder tijdverlies van eerst naar de enveloppe te moe ten zoeken. En alleen ondertekenen met een voornaam is helemaal ris kant, er zijn immers tientallen naam genoten? Niet vergeten ja? Lilian. Gemalen cocos is meestal te droog om bij ketan of andere djadjan te worden ge geten. Doe de cocos in een pannetje met wat water en zout, op klein vuurtje om roeren tot ze warm wordt (niet heet). Ze smaakt veel verser bij uw ketan. M.S. Een jongen gaat echt van een meisje houden als hij zich begint te ergeren aan haar badpak. Een moeder heeft 18 jaar nodig om van haar zoon een man te maken. Daarna heeft de zoon 18 jaar nodig om haar te bewijzen dat hij het is. "Er zijn van die plastic limonade beker tjes met een rietje. Gooi deze niet weg, ze kunnen goed van pas komen als water- gevertjes voor de planten als U weg bent met vakantie en niemand de zorg voor de planten heeft. Boor met een dikke breinaald of fret- boortje een gat in de bodem van het beker tje. Daar komt het rietje in. Zet zo'n beker tje In de bloempot, let er op dat het rietje niet vol aarde komt, dus eerst met een stokje recht naar beneden in de aarde, dan het rietje waaraan het bekertje zit, nu water er in. Goed recht zetten. Het bekertje loopt zeer langzaam leeg en 14 dagen lang blij ven de potten wel vochtig. Eerst de plan ten goed drenken." Mevr. D. NOORDHOVEN Stationsweg 143 tel. 0 70-60.17.03 Stationsweg 77 tel. 0 70 - 60.15.12 DEN HAAG Speciale aanbieding E.P. Hr. Valk met Kok- ki, Buaja krembangan, de verliefde Vis ser en Burung Kaka van 6,50 voor f 4, 25 De beste originele krontjongpl. van nu, zijn de st. L.P. Krontjong from Indonesia 18,50 en Krontjong Tjandra Aju-mono .ƒ11,90 U koopt Uw radiogrammofoon GRUNDIG- meubel Mandelle en Como toch geen 100,te duur? Let U erop dat wij alleen U f 100,kor ting verlenen. Bij grote magazijnen en an dere winkels betaalt U dus te veel. Controleert U het dus even I Grammofoonplaten L.P.'s vanaf 5, 15

Tong Tong | 1967 | | pagina 15