Citaten van bekende Wijsgeren BRILJANTEN ^taDJOOA */&CO GOUDEN markiesringen hangers oorknoppen gezet in 22 karaats goud schakelarmbanden krintjing slangen colliers van 22 karaats goud MIDO polshorloges sebelah rotan armbanden van 24 karaats goud (mas kertas) Komt U van BUITEN Den Haag? Wij betalen, bij aankoop vanaf f200,- de reiskosten voor één persoon geheel terug!! INGEBOUWD In een beschaving die God heeft afgeschaft, zijn veel mensen van een vervelende ergernis verlost: God was niet volmaakt. Hij liet maar al te veel onrechten bestaan. Niets ging er goed in deze wereld. Zondaren bleven ge spaard en werden zelfs rijk en wel varend; onschuldige en goede mensen stierven kansloos. Aan de natuur man keerde altijd wat. Het leven bleef vol onoplosbare mysteries; de dood on- overwinbaar, enz. enz. enz. Nu we God hebben afgeschaft en zelf onze leefwereld mogen fabriceren, zal alles dankzij onze toenemende knapheid veel beter worden. Ha, daar zijn we al een eeuw braaf mee bezig. Maar "alsof de duvel ermee speelt": de wereld die wij maken is evenmin volmaakt en schijnt bij het voortschrij den van de jaren alsmaar beroerder te worden. Onze technische kennis en b.v. de kennis van de metallurgie is ontzaglijk verbeterd...maar de auto's worden steeds beroerder. De als het meest volmaakt aangeprezen bromfiet sen staan na een paar jaar al te ver roesten aan de straatkant. Onze hui zen lijken wel van bordpapier verge leken bij de huizen die onze overgroot ouders bouwden. De natuurlijke grond stoffen (hout, katoen, zijde, ijzer, mest enz.) zijn als inferieur verworpen en vervangen door synthetische produc ten die geen haar beter zijn. De onuitputtelijke apotheek der natuur is afgeschaft en vervangen door fabrie ken van synthetische geneesmiddelen, die ons niet gezonder maken... Enz. enz. enz. In deze tijd zónder God zijn we on tevredener en ongelukkiger dan ooit voordien mét God. En een enkeling vraagt zich af: het lijkt of het Kwade altijd ingebouwd móet zijn in het Le ven. Er valt niet aan te ontkomen. Per fectionisme is een droom en een para dijs op aarde kan niet gemaakt worden. Wét de reclame ons ook probeert wijs te maken. En de politici. En de cultu- relen. Alle leven op aarde schijnt een schaakspel te móeten zijn. Dus met witte én zwarte stukken. Hoe we ook zelf mee sleutelen en knoeien! En boven alles staat nog steeds De Grote Schaker. En kijkt glimlachend toe. En zwijgt. T.R. DE FORSYTE SAGA Tot onze verbazing hebben we ge merkt dat vele kopers en koopsters van "De Forsyte Saga" niet weten dat er nog een vervolg is op dit boek, nl. "Een Moderne Comedie", waarin dus ook de lotgevallen zijn neergeschreven die de TV-kijkers kennen van de laat ste TV-uitzendingen: als Fleur en Mi chael en Jon, het einde van Soames, enz. enz. Wie The Forsyte Saga zelf al heeft, zal zeker "Een Moderne Co medie" ook waarderen, 14,50. DURE TJET Een boek van 69,dat is echt wat je noemt een "dure Tjèt"! Toch bestaan ze, en ook wel duurder nog. Bijna altijd zijn het boeken voor een beperkte lezerskring en kijk je er als "gewoon mens" niet naar om. Maar pas als je b.v. "De Glorie van het Schip" doorbladert en geboeid wordt door de vele wonderlijke en rechtuit hoog-artistieke produkten van de Kunst en Kunstnijverheid van scheeps bouwers en zeelieden door de loop der eeuwen, kan je je indenken dat er mensen genoeg zijn die zo'n boek kopen willen. Er zijn werkelijk maar weinig gezichten in de wereld mooier dan een schip met volle zeilen op volle zee. En al de illustraties b.v. van boeg versieringen en boegbeelden, van scheepsspiegels en schepen-in-fles- sen, boeien zelfs de meest honkvaste landrot! Dure tjèt? Wat is duur?... Elk kind komt met de boodschap dat God nog niet ontmoedigd is wat de mens betreft. Rabindranath Tagore Zoals de beeldhouwer zich wijdt aan hout en steen, zo zou ik mijzelf moe ten wijden aan mijn ziel. Toyohiko Kagawa De reis van duizend mijlen begint met een stap. Lao-Tse OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOIXXXXXXXXXXXXJOOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO Vlamlngstr. 5, Den Haag, Tel. 116677 5 500000000000000000000000000000 11

Tong Tong | 1968 | | pagina 11