Xu DJOKJA */&Co markiesringen hangers oorknoppen gezet in 22 karaats goud schakelarmbanden krintjing slangen colliers van 22 karaats goud MIDO polshorloges sebelah rotan armbanden van 24 karaats goud (mas kertas) Indiaanse humor van Zuid-Amerika txxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxsoooouoa BRILJANTEN GOUDEN Komt U van BUITEN Den Haag? Wij betalen, bij aankoop vanaf f200,- de reiskosten voor één persoon geheel terug!! Het verhaal van de spin. De spin had haar web geweven, en zat in hinderlaag te wachten op een mug. "Ach! wat is dat mooi", hoorde zij een vrolijke stem zeggen. Zij keek eens uit, en het was een vlin der, die haar met de makelij van het web gefeliciteerd had. "Alle complimenten, Arana. Je web is moorddadig goed gesponnen! Wat een pracht! En de zon doet het schitteren van weerschijn!...Wat moet jij je toch gelukkig voelen, dat je zoiets prachtigs hebt gemaakt!" De spin voelde zich niet in het minst gelukkig. Integendeel, zij had een goe de dag werk volbracht met haar web af te maken, en nog geen enkele mug gevangen; maar zij zei niets. De vlinder evenwel zette haar geest driftige lof voort: "Ja, waarachtig, me vrouw Spin. Iedere maal, dat ik het zie, vind ik uw weefsel nog mooier! Wat een fijnheid! Wat een kwaliteit! Sta mij toe U nogmaals te feliciteren! Zo aanstonds ga ik van bloem tot bloem, alle struiken en bomen langs, en ik zal ze vertellen, dat uw web het schoonste is van alles wat er in en om hen bestaat. En gij, die U verbergt en zwijgt, de nederigste en grootste kunstenaar van allen. Daarop ging de vlinder verder, al fladderende van bloem tot bloem. De spin bleef zitten zwijgen, want zij had het niet al te "De vlinder is zelf mooi, en vindt daar om alles mooi", gaf de mestkever ten antwoord. "Ik ben lelijk en daarom vind ik alles lelijk. Ga jij maar weer in je web zitten, en zie dat je wat te eten krijgt!" En de mestkever wandelde weg, laag over de grond. Naverteld door J.C.H. DE GENEZEN SLANGEBEET Onder het lezen van "Ervaringen met geneeskrachtige kruiden", ga ik U een geval mededelen dat ik zelf heb mee gemaakt. Mijn man werkte als tuinemployé op een buitenafdeling van de z.g. Rem; boen te Boetoek. Daar werkte (mand jes vlechten) een zoontje, van onze grassnijder. Op een middag kwamen de bedienden met het verhaal, dat het jongetje met zijn vader was meege gaan en door een slang "wedoedah awoe" (zeer giftig) gebeten was. 't Kind was al bewusteloos en ze zouden zijn graf al gaan graven. Terstond liep ik de tuin in, plukte wat sambilótó blaren, maakte er een papje van, schonk er water op en liep ermee de dessa in. 't Water van dat papje liet ik het kind drinken (met vee! moei te ingegeven) en op de plaats waar hij gebeten was maakte ik een kruissnee en wreef er het papje in. Het been was al helemaal opgezet en hij had hoge koorts, 't Heeft heel lang geduurd maar hij is er bovenop ge komen. Een poos later kreeg hij neus bloedingen van bijna zwart bloed. Sambilótó is een plantje van 40 cm hoog en heeft lange smalle blaadjes. J. E. Engelhard-v. Blommestein DtXXXXXXXXXXXX>OOOOCXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX)CXXXXXX> best begrepen. Schoonheid? Kunstenaarschap? Rare woorden van een dwaze vlinder... Ze had er, dacht de spin, toch nooit van haar leven over gedacht iets moois te maken? Ze had er alleen over gedacht een goed sterk web te maken. En wat die zon betrof, die het weerschijn gaf en deed glinsteren? Dat kon zij maar beter laten, die vervloekte, want zo doende zagen de muggen het beter. En zij zeide na lang nadenken tot zich zelf: waarom heb ik dit web dan eigen lijk gemaakt, anders dan om muggen te vangen en te eten te krijgen? De vlinder kwam terug en vloog zon der een woord te zeggen over de spin en haar web heen. Toen kwam er een mestkever langs, en de spin, ijdel geworden door de lof van de vlinder, vroeg hem: "Wat vind je wel van mijn weefseltjes? Is het niet mooi?" "Mooi?" vroeg de mestkever, en keek er eens naar. "Jawel", zei de Spin. "Mooi! De vlinder is hier langs ge komen en heeft er mij complimenten over gemaakt". "Zo...", zei de mestkever op zijn lang zame manier, "maar heb je nu eigen lijk je web gemaakt om muggen te vangen en te eten, of om iets moois te maken?" "Om muggen te vangen, en te eten". "Dan kun je ook niet verwachten, dat ie iets moois gemaakt hebt. Als iemand iets maakt met die bedoeling, kan het nooit mooi zijn". "Maar de vlinder...", zei de spin, diep teleurgesteld. VlamlngBtr. 5, Den Haag, Tel. 116677 XXXXX)OCKX>OOOOOOOOOOOOOOC)OOCXX> 11

Tong Tong | 1968 | | pagina 11