Riant en zorgen vrij wonen SPROKKELHOUT In Ede zijn nog enkele 3-kamerflats. In Ermelo zowel 2- als 3-kamerflats met garages. Coöp. Serviceflats „SPARRENHOF" U.A. EDE „CROONENBURGH" U.A. in aanbouw ERMELO Roelof sen en De Vries H. van Laar en Zn. Met NECTAR - essence: Onder deze "vaste kop" SPROK KELHOUT zullen in de komende maanden af en toe herinneringen ver schijnen van "een plantersechtpaar, vanaf de 20-er jaren tot 1952 op West fava gewoond hebbend", met de on dertekening "Sprokkelaar"Hier gaat het eerste opstel. ORATIO PRO DOMO Waarom geeft het lezen van Tong Tong je zo'n genoegelijk gevoel? Niet omdat al die scribenten zoveel bijzonders hebben te vertellen. Je kunt het ook niet uit de bus halen en zeggen: nu begin ik even aan mijn gezellige ge voel. Je moet er wel degelijk voor in stemming zijn. Het kan dus wel eens veertien dagen duren. Ik maak me dan ook nooit te sappel, als die drukker weer eens een paar dagen verstek heeft laten gaan. Maar dan op een zeker ogenblik dan is die stemming er. Wat? Nostalgie? En wat dan nog? Al die vroegere "indisch- mensen" lopen niet uitsluitend een mand weemoed te torsen. Die hebben hun dagelijkse besognes en zoals de één dan wel eens de bioscoop in duikt, zo verdiept de ander zich in herinne ringen. Amsterdam heeft duizenden uitgevlo gen Amsterdammers. Het moet een klein kunstje zijn om een blaadje te beginnen: "De ratelman", waarin al die Amsterdammers zich zelf in hun jeugd weer terug kunnen vinden. De vuilnis man, die met zijn ratel waarschuwde, dat de mensen hun vuil op straat moesten zetten, de man met de lange stok met een vlammetje boven in, om de gaslantaarns aan te steken, de trouwkoetsjes, die in het Vondelpark om elkaar heen cirkelden, de mooi gepoetste helmen van de politieagen ten, het vuurwerk op de Amstel op 31 aug. de Koninginnedag. De bedstee, de putjesschepper, die eens in de week het rioolputje kwam leegschep pen, omdat er nog geen afvoer was. Ik stop maar. Zouden al die mensen, die zich met die herinneringen amuseren, lijden aan weemoed? Of plezier heb ben met hun weemoed? O.K. Zo gaat het met ons uit Indië ook. Die stukjes in Tong Tong maken je wakker. Je zit er over heen te kijken en je eigen herinneringen worden ge wekt. Het kan zijn een geluidje, dat T.R. zo goed weet weer te geven, het kan zijn, dat een vleug doerian je in de neus waait, je voelt mee met de man, die tijdens zijn schrijfwerk de beruchte minivliegjes om zijn oogap pel voelt. Mensen, dat is toch veel mooier dan de bioscoop? En daarom, niet omdat ik zo nodig wat te zeggen heb, maar uitsluitend om U weer verder te helpen op Uw eigen herinneringspad, ga ik voor U sprok kelen. Sprokkelhout. Dood hout van de levensboom; herinneringen. in de comfortabele Ruime tia.ll entree modern Keukentje met koelkast en stalen aanrecht. Betegelde bad kamer en w.c. tot 1.80 m. hoog. Keuze uit 2 menu's. Voor schoonhouden flats dienst personeel Prachtige, bosrijke omgeving, alsmede zee en strand voor Ermelo bij het Veluwemeer. Verzorgingskosten (ah in) zonder winstoog merk, het definitieve bestuur van de Coöp. wordt gekozen uit en door de inwoners. Indien nodig en gewenst gunstige financlerings-mogelijkheden. Makelaarskantoor Makelaarskantoor Rietlaan 2, ERMELO Stationsweg 79, EDE Telefoon 1)3417-3430 Telefoon 08380-11000 Afmetingen: woonkamers 7.00 x t/.00 m. slaapkamers 6.00 x 3.60 m. Goede en prettige sfeer en prima verzorging Uitstekende bus- en trein verbindingen Dood hout is zeer waardevol. Je kunt er van alles mee doen. Er is mooi hout, en minder mooi. Ik sprokkel te hooi en te gras. Het wordt dus geen verhaal en de belevenissen liggen in tijd door elkaar heen. Want evenals met lezen, moet je voor schrijven een bepaalde stemming hebben, die soms neigt naar het vrolijke, en soms naar het meer ernstige. Sprokkelaar ZELDZAAM RECEPT Toen wij nog in pension waren, moch ten onze vrouwen 's zondags iets ex tra's koken. Zo was ook een oude In donesische vrouw aan het kokkerellen, toen haar kleinzoontje van zes jaar binnen kwam vallen, behaaglijk de geu ren opsnoof en vroeg: "Oma, wat kook je daar?" Oma verstond hem niet goed en vroeg: "Opo, rek?" (Javaans: wat is er, m'n jongen?") Het jochie rende naar buiten, naar zijn ouders, en vertelde: "Oma kookt iets erg lekkers. Het heet "opporek!" En was verbaasd toen allen in lachen uitbarstten.. F. Dubois OCDCPONBCRD Talveren Medaille Den Haag 1885 Luik 1902 Gouden Medaille Den Haag 1913 maakt U voordelig Uw borstplaat, rozenstroop, sorbets, gebak en zeer fijne likeuren Vraag gratis receptenboekje bij Uw leverancier of rechtstreeks aan Pharm. fabriek "Phytol" - Afd. Nectar essence Wagenstraat 129 Den Haag. 10

Tong Tong | 1968 | | pagina 10