ALTIJD FIT ZUN EXTRA LEVENSKRACHT? DE PASARDAGEN KALENDER Dit nieuwe, natuurlijke antwoord kan voor u de oplossing zijn. VITALE POSITIEVE GEZONDHEID VOOR MAN EN VROUW Voor het komende jaar 1969 komt er GEEN Pasardagenkalender uit even min trouwens als welke andere Tong Tong-kalender ook. We hebben in de vele jaren van ons bestaan elk jaar weer geprobeerd met telkens weer een nieuw idee een kalender te maken die goed insloeg. En elke keer weer is het op een fiasco uitgedraaid. Zelfs de goedkoopste of origineelste kalenders bleken niet voldoende kopers te vin den om ook de kleinste oplagen rede lijk te verkopen. Daarom: geen kalenders meer zo als we ook geen kookboeken meer uitgeven. Banjak loegie, njonjal... Toch willen we onze lezers die erg op een pasardagenkalender gesteld zijn, niet teleurstellen. Alleen: U moet hem zelf maken. Op deze manier: Zoals U weet zijn er vijf pasardagen die telkens weer in dezelfde volgorde terug keren. Als U dus weet welke de laatste Javaanse pasardag is van 1968, kunt U op elke kalender zelf aanteke nen hoe het verloop van de pasar dagen van het hele jaar (en alle vol gende jaren) zal zijn. Nu valt 31 december 1968 op PON. Dus wordt 1 januari 1969 WAGE. En daarop volgen op 2, 3, 4, 5 januari Kliwon, Legi, Pahing en Pon, enz. enz. Perkara ketjil en het kost gelukkig niets. Veel plezier met het karweitje, lezers! De Mohammedaanse feestdagen voor 1969 zullen zijn: 27 Februari haddj (bedevaartsdag) 28 Februari ied al ad-ha (garebeg besar) 20 Maart 1 Muharram (aanvang nw. kalen derjaar, 1389) 29 Maart asjura 29 Mei ied al maulid (mulud), herdenking geboorte- tevens sterfdag van de Profeet 9 Oktober lailat al miraadj (hemelreis v. d. Profeet) 11 November 1 Ramadhaan (aanvang vasten maand) 11 December ied al fitr (lebaran, einde vasten maand) Neem deze data ook over op Uw eigen kalender, en U hoeft Uw Indo nesische vrienden niet te vergeten. Indien u niet altijd zo fit bent als u wel wenst, niet voldoende levenskracht bezit en u fysiek niet lekker voelt, kan dat betekenen dat u de natuurlijke vitaminen nodig hebt, zo noodzake lijk voorhet onderhouden van een juiste bloed- toevoer naar de spieren van het lichaam en naar de hersenen. Door dezelfde oorzaken kan uw spijsvertering verstoord en uw reserve aan energie gevaarlijk klein worden. Doe zoals duizenden mensen in het Noorden van alle leeftijden doen en breng de natuur terug in uw voeding door bij uw maaltijden Aktief Capsules te gebruiken. Aktief Capsules zijn smaakloos. Zij combineren hoge concentraties van tarwe- kiemen (de rijkste bron van groei"- en „ener- WONDERLIJKE GENEZING Wij bewoonden in het jaar 1914 een groot landhuis boven Malang. Ver in de omtrek was er geen Europeaan te bekennen. Op een dag kwam er een hadji bij me met zijn zoon, wiens arm in een slendang lag gebonden. "Mevrouw", zei hij smekend, "helpt U toch mijn zoon, hij is aangevallen door een tjèlèng (wild varken) en ik weet niet wat te doen". Hij opende de slendang en ontzet staarde ik op zijn arm, helemaal opengereten tot op het been, vol geronnen bloed. Het eerste wat ik deed was, de arm met warm water reinigen en met boorwater na te spoelen. Nu had ik toevallig ergens gelezen, dat een wond, met suiker be handeld, tot genezing kan leiden en dacht ik: dit zal ik proberen. Ik be strooide de open wond rijkelijk met witte suiker en wikkelde hem in met verbandgaas, zeggend: "Kom morgen terug". De volgende dag waren vader en zoon er weer en bekeek ik, na losge weekt, de wond verrast zag ik de schone wond en herhaalde ik de be handeling. Zo kwam de jongen dage lijks terug en zag ik de heilzame uit werking van de behandeling. Werke lijk genas de wond zienderogen en na verloop van enkele weken, was de jon gen genezen. De vader was zó dankbaar (ik niet minder met mijn experiment) dat hij mij een prachtige djeroek balie (simana lagie) en op mijn verzoek een tjang- kokan daarvan gaf Vélen heb ik met deze tjangkok die ik uitbreidde, genoegen gedaan. E. V. C. van Zijll de Jong gie"-vitaminen) met andere natuurlijke vitami- nerijke concentraties. Aktief Capsules bevatten geen verdovende middelen. Regelmatig ge bruik werkt niet gewoontevormend. U zult verbaasd staan over het verschil dat de ge makkelijk te gebruiken Aktief Capsules be tekenen voor uw energie en uw hele welzijn. U zult zich in alle opzichten sterker voelen, jonger en opgewekter en u zult er beter uit zien. Een zuivere huid, gezond haar en stralende ogen zijn het bewijs van uw terug keer naar een vitale, positieve gezondheid. Begin vandaag nog met het gebruik van Aktief Capsules. Verkrijgbaar bij apotheker en drogist, f 3,90 voor een kuur. MERKWAARDIGE UITSPRAKEN Spaans spreekwoord: "Kippen wor den in het dorp geboren en in de stad geslacht". Vooral menig Indischman, die eens opgroeide in de eenvoud van het Indonesische platteland, beseft in de moderne Europese grootstad, dat juist dit veelgeroemde leven hem gees telijk en lichamelijk vermoordt. Multatuli: "De parelduiker vreest de modder niet". Klinkt mooi, maar is fout, want wie in de tropische zeeën veel gezwommen heeft, weet dat (parel) oesters alleen leven op koraal of op "schoon zand"; NOOIT in modder. Daar waar de zee modderig is, zijn dus doodeenvoudig geen parelduikers. Douglas Jerrold: "Bij de stad ver geleken ziet het platteland eruit als de wereld zonder haar kleren aan". Op het platteland is niet alleen de wereld (de natuur) naakt, maar kunnen "does- cen-mensen" naakt zijn en natuurlijk blijven. Er is geen schaamte. In de "geklede wereld", de stad, wekt "geen kleren" schaamte op, viezigheid, on tucht, pornografie. Men kan niet meer terug of de cultuur moet prijsge geven worden. Peter Sirius: "Waar de klok van de laster luidt, is spoedig een gelovige gemeente bijeen". Ja, zo'n kringetje van kwaadsprekers, hoe braaf en zedig en vroom spreken zij... en intussen wordt een medemens gebatjokt. Zodra U het klokje hoort luiden van de laster, ga gauw weg! Wees dan liever heiden. 19

Tong Tong | 1968 | | pagina 19