Een blijver Leerling- en hulpmonteurs - ELEKTRICIENS LOODGIETERS C.V. - MONTEURS Technisch Installatiebureau K. F. HENNEMAN Kleine Boeng is maar heel zelden ge fotografeerd op zijn werk. Daar was over het algemeen het werk ,,te onbe langrijk" voor. Hier zien we tóch zo'n foto, met v.l.n.r. de heren Rudolf (che- miker), J. Sletering (2de machinst), hr. Denker (chemiker) en hr. Croes (ook 2de machinist). Alle vier hier werk zaam op de s.f. Pakis Tajoe, Midden Java. Al waren nochtans de werkzaam heden betrekkelijk eenvoudig (en werd er dus weinig verdiend en was de kleding eenvoudig - khaki of drill, toe- toep, zeildoekse schoenen), de ver antwoordelijkheidszin, de precisie en grote ijver, waarmee werd gewerkt, zijn nog steeds niet vergeten. Ja, menige gepensioneerde grote boeng en menige chroniqueur van onze Indische geschiedenis kan zon der enige aarzeling vaststellen dat de soliditeit en grote groei van onze wel vaart van een halve eeuw terug te danken is geweest aan dit slag men sen: wier hele levensfilosofie geba seerd was op twee waarden: „sabar" en ,,boleh bilang tevreden" after all: de mooiste die een mens hebben kan. Ja toch? Verkrijgbaar bij boekhandel TONG TONG INDONESIA, AN INVITATION een mooi fotoboekje. 7,80 0,30 porto VOOR VERZAMELAARS I Ja, wij hebben nog exemplaren van de eerste "Tjies" die ver scheen, in Indonesië. Met de be kende "Intro" (zie het kerstnum mer) en enkèle gedichten. Van Vincent Mahieu. 3,1- 0,35 p. Boekhandel Tong Tong. Wij vragen voor spoedige indiensttreding Geboden wordt Goed loon Vergoeding handgereedschap en reiskosten Prestatiepremie Tot 19 jaar 21 Werkdagen vakantie per jaar Zeer gevarieerd werk, zowel in nieuwbouw als in bestaande percelen. Gegeven wordt verder een goede praktische opleiding tot een bekwaam monteur een theoretische opleiding diploma leerlingstelsel prettige werkkring. Velen die bij ons hun opleiding hebben gehad, hebben nu zelfstandige functies in Den Haag. Kom eens praten. ATJEHSTRAAT 68-72 - DEN HAAG - TELEFOON 55 03 00 of na kantooruren: Heer G. J. v. d. Kraay, technisch onderdirecteur, Escamplaan 675, Den Haag, telefoon 68 49 03. Daar zat een oude, stille heer, te peinzen bij 'n pait; hij was het alleroudste lid van heel de sociëteit. De mensen schudden soms het hoofd, de djongos zei: „adoe" en ieder zei: „Die oude gaat nooit meer naar Holland toe Hij was, wel veertig jaar terug, als jeugdig ambtenaar, gegaan naar 't warme zonneland omstreeks de evenaar een jaar geploeterd en gespaard maar met een vrolijk snuit hij werkte niet voor zich alleen: hij spaarde voor zijn bruid! Hij had haar van de boot gehaald dat was een goede dag zij lachte al zijn zorgen weg: zij had zo'n lieve lach; en als er later eens iets was, dan gaf ze hem een zoen dan maakte ze hem flink en sterk zoals een vrouw kan doen En toen hij voor de laatste maal haar lippen had gekust, en haar gebracht had naar de plaats van laatste, stille rust, toen voelde hij zich oud en moe toen kreeg-ie z'n pensioen en ging naar Holland en hij dacht dat dat hem goed zou doen Maar toen hij op een gure dag eens in „de Witte' zat, toen kreeg hij zo'n verlangen naar zijn lieve verre schat toen dacht hij aan het warme land, het land van hem en haar het land, waar heel zijn leven lag toen streek-ie door z'n haar Hij heeft aan niemand iets gezegd: het ging ook niemand aan zijn oude witte pakken heeft hij in een kist gedaan; Toen is hij weer aan boord gestapt, door niemand weggebracht; het leek hem, of zijn schat daarginds al heel lang had gewacht Daar zat een oude, stille heer te peinzen bij z'n pait; hij is het alleroudste lid van heel de sociëteit. Hij droomt daar van z'n lieve vrouw, zijn kleine, flinke meid De palmen zingen hem een lied uit lang vervlogen tijd Beer D. In een oude „d'Orient" van 1936) vond W. A. Dekker bijgaand gedicht. We weten niet of ,,Beer D" nog leven en of dit blad nog onder hun ogen komt, maar dan weten ze dat hun woorden nu nog leven - en misschien méér geapprecieerd en begrepen worden dan tóén! 17

Tong Tong | 1969 | | pagina 17